Wracając z Troi wstąpili na pyszne pierożki pizzowe

  • 15.06.2018, 08:52 (aktualizacja 15.06.2018, 11:11)
  • Ryszard Pajura
Wracając z Troi wstąpili na pyszne pierożki pizzowe
Karpacką Troję zwiedzili członkowie Polskiego Związku Niewidomych z Dębicy. W drodze powrotnej z Trzcinicy k. Jasła wraz z opiekunami wzięli udział w pikniku w Dolinie Pstrąga w Machowej.

W Trzcinicy odkryto jedną z pierwszych silnie ufortyfikowanych osad znanych z terenu Polski, która powstała w początkach epoki brązu, ponad 4000 lat temu! To także tu odkryto pierwszą w Polsce osadę zakarpackiej kultury Otomani-Füzesabony, odznaczającej się wyraźnymi wpływami śródziemnomorskimi, datowaną na okres 1650-1350 p.n.e. Miejsce, w którym powstał skansen należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce, o wyjątkowym znaczeniu dla poznania pradziejów całej Europy Środkowo-Wschodniej.

W trakcie prac wykopaliskowych, zwłaszcza tych prowadzonych od 1991 r przez Jana Gancarskiego, odkryto tu ponad 160 tys. zabytków, na które składają się naczynia, wyroby z ceramiki, krzemienia i kamienia, kości i rogu, a także brązu i żelaza. Wiele z nich jest zabytkami unikatowymi, uznawanymi za wspaniałe dzieła dawnej sztuki i rzemiosła.

W Dolinie Pstrąga w Machowej na uczestników wyprawy czekał grill z kiełbaskami i kaszanką oraz przepysznymi pierożkami pizzowymi, którymi wszyscy się ze smakiem zajadali.

- Dla naszych dzieci czekał plac zabaw z wieloma atrakcjami, ale przede wszystkim największą radość sprawił kucyk. Możliwość pogłaskania, przytulenia i przejażdżki  kucykiem okazała się bezcenna dla naszych najmłodszych członków.  Dla chętnych była możliwość  powędkowania w stawach - relacjonuje Agnieszka Malinowska, prezes Polskiego Związku Niewidomych w Dębicy.

- Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować panu Stanisławowi Jaroszowi za tak bardzo gościnne przyjęcie i ugoszczenie na swoim Ranczu Dolina Pstrąga w Machowej. Serdecznie dziękujemy za zasponsorowanie nam poczęstunku i bezcennej zabawy z Kucykiem - dodaje Agnieszka Malinowska.

 

Na podstawie informacji PZN w Dębicy

ryszardpajura_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdzich
Zdzich 16.06.2018, 18:10
Brawo Agnieszka widać że coś robisz

Pozostałe