Poniedziałek, 21.10.2019

Nauczyciele na emeryturę. Czy już czas?

  • 18.06.2018, 20:44 (aktualizacja 19.06.2018, 07:28)
  • Ryszard Pajura
Nauczyciele na emeryturę. Czy już czas? pixabay.com
Tylko do 31 sierpnia br. niektórzy pedagodzy mają czas na podjęcie decyzji, czy przejść na emeryturę i wyliczyć ją według starych zasad. Spotkanie informacyjne na ten temat odbędzie się w Inspektoracie ZUS w Dębicy 26 czerwca br. Aby w nim wziąć udział, trzeba się wcześniej zapisać.

O emeryturę z Karty Nauczyciela można wystąpić przed ukończeniem powszechnego wieku emerytalnego, który został obniżony 1 października 2017 r. W związku z dużym zainteresowaniem oraz wpływającymi pytaniami związanymi z emeryturami nauczycielskimi ZUS zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym „Dzień Otwarty dla Nauczycieli" w ZUS.

Spotkanie odbędzie się 26 czerwca 2018 r. od godz. 10:00 w Inspektoracie ZUS w Dębicy – ul. Piłsudskiego 15.

Zgłoszenia uczestnictwa można dokonywać pod nr tel. 14 677 94 94, wew. 100 do 25 czerwca br.

W części warsztatowej eksperci zaprezentują warunki nabywania prawa do świadczeń emerytalnych dla nauczycieli oraz sposoby wyliczenia ich wysokości.
Następnie każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z indywidualnych porad pracowników ZUS. Będzie można uzyskać informacje na temat zasad przyznawania emerytur z tytułu wykonywania pracy w szczególnym charakterze, nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych oraz zasad ustalania uprawnień do emerytury w powszechnym wieku emerytalnym.

Specjaliści z ZUS odpowiedzą ponadto, na pytania dotyczące sposobu przygotowania wniosku o przyznanie emerytury, potrzebnych dokumentów, sposobu dokumentowania stażu pracy i wysokości uzyskiwanego wynagrodzenia.

 

Informacja Oddziału Regionalnego
ZUS w Rzeszowie

ryszardpajura_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe