Podaruj życie Kacperkowi. Akcja trwa

  • 19.06.2018, 20:21 (aktualizacja 21.06.2018, 13:34)
  • Ryszard Pajura
Podaruj życie Kacperkowi. Akcja trwa
Mali strażacy z Brzeźnicy, Straszęcina, Korzeniowa, Chotowej, Łęk Dolnych i Skrzyszowa walczyli w II Wielkich Zawodach Małych Strażaków w Paszczynie. Ale oprócz rywalizacji równie ważnym celem imprezy była zbiórka pieniędzy dla chorego Kacperka, które pomogą uratować życie chłopca. Udało się zebrać ponad 6 tys. zł.

Tak naprawdę pomoc Kacperkowi była najważniejsza, dlatego w zawodach nie było pierwszy i dalszych miejsc. Wszyscy dali z siebie wszystko.

 

Podaruj życie Kacperkowi 

W 2017 roku chłopiec przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej. Parę tygodni później z dnia na dzień uaktywniła się u niego rzadka choroba genetyczna, adrenoleukodystrofia sprzężona z chromosomem X, polegająca na występowaniu zaburzeń metabolicznych. Kacper traci słuch, wzrok. Widoczny jest niedowład mięśni.  Rokowania lekarzy nie są optymistyczne. Stan Kacpra będzie się pogarszał.  
Chorobę mógłby zatrzymać przeszczep szpiku, ale Kacper nie kwalifikuje się do niego. Jedynym sposobem opóźnienia progresji choroby jest  podanie komórek macierzystych na które Kacper dostał zielone światło pod długim oczekiwaniu. Leczenie nie jest refundowane.
Koszt jedynej szansy to ponad 50.000 złotych. Planowane rozpoczęcie terapii rozpocznie się w lipcu.

Dlatego ruszyła akcja PODARUJ ŻYCIE KACPERKOWI. 
Potrwa do 31 sierpnia br.
Cel to zebranie 50 000 zł.

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe