Zakończenie Roku Miłosierdzia - uroczystości w niedzielę także w Dębicy

  • 09.11.2016, 14:55
  • Admin Admin
Zakończenie Roku Miłosierdzia - uroczystości w niedzielę także w Dębicy
Uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w całym Kościele, a zatem także we wszystkich kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej nastąpi w niedzielę, 13 listopada br. Jednym z nich jest kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

W tarnowskiej katedrze głównej uroczystości o godz. 15:00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.
- Zamknięcie Bramy Miłosierdzia w katedrze będzie domknięciem wyjątkowego roku, szczególnych przywilejów, którymi się cieszyliśmy - odpustów, darów łaski tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Musimy sobie uświadomić, że potęga Bożego Miłosierdzia jest tak olbrzymia, iż  nikt i nic nie jest w stanie go zamknąć. Dlatego z nadzieją patrzymy w przyszłość i chcemy czerpać ze skarbca Bożego Miłosierdzia przez zaangażowany sakrament pokuty i dzieła miłosierdzia” – mówi bp Andrzej Jeż.
W kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy uroczystość zamknięcia Bramy Miłosierdzia odbędzie się w najbliższa niedzielę w czasie nabożeństwa o godz. 11:00. Mszy św. przewodniczył będzie delegat biskupa ordynariusza tarnowskiego ks. prałat Bolesław Margański.
Podobne uroczystości odbędą się we wszystkich pozostałych jedenastu kościołach jubileuszowych w diecezji tarnowskiej. Są to bazyliki mniejsze: w Tarnowie, Bochni, Grybowie, Limanowej, Mielcu, Nowym Sączu, Szczepanowie i Tuchowie, a także kościoły parafialne: w Ciężkowicach, w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w Krynicy-Zdroju pw. Wniebowzięcia Matki Bożej.
Ponieważ Jubileusz Miłosierdzia potrwa do 20 listopada odpusty jubileuszowe niezwiązane z pielgrzymowaniem do Bramy Miłosierdzia, będzie można zyskiwać aż do niedzieli Chrystusa Króla.
- Zakończenie Roku Miłosierdzia połączone będzie z aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana- przypomina ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
- W parafiach diecezji zostanie odprawiona nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Podobnie będzie w całej Polsce. Nowenna rozpoczyna się w czwartek, 10 listopada i zakończy się w piątek, 18 listopada br. Główne uroczystości odbędą się w Łagiewnikach w sobotę, 19 listopada - dodaje ks. Pietruszka.
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (20 listopada 2016) będzie przeżywana w tym roku jako zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski. W parafiach diecezji tarnowskiej również zostaną wypowiedziane słowa Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Za łaski związane z Jubileuszem Miłosierdzia zostanie odśpiewany hymn Te Deum lub Magnificat.

Diecezjalny Serwis Informacyjny
Fot.: Brama Miłosierdzia w Tuchowie

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rarytas
Rarytas 10.11.2016, 12:37
Obudziłeś się?
Kaprys
Kaprys 10.11.2016, 15:10
Tak, obudziłem się, w przeciwieństwie do wielu, którzy nadal tkwią w średniowieczu...
Kaprys
Kaprys 09.11.2016, 15:04
XXI wiek...

Pozostałe