Środa, 17.07.2019

Opozycja razem. Zobacz, kto podpisał Dębicką Deklarację Samorządową

  • 03.07.2018, 10:40 (aktualizacja 03.07.2018, 11:12)
  • Ryszard Pajura
Opozycja razem. Zobacz, kto podpisał Dębicką Deklarację Samorządową Od lewej: Krystyna Skowrońska, Zdzisław Gawlik, Krzysztof Lipczyński i Alina Rzewuska
Wczoraj w Dworku Dębickim odbyło się podpisanie Dębickiej Deklaracji Samorządowej. Liderzy porozumienia: Alina Rzewuska i Krzysztof Lipczyński nie ukrywali, że celem jest odsunięcie od władzy koalicji Prawa i Sprawiedliwości oraz Wspólnoty Ziemi Dębickiej w Dębicy oraz niedopuszczenie, by te ugrupowania przejęły je w powiecie dębickim i w jego gminach.

Więcej o Dębickiej Deklaracji Samorządowej piszemy w najnowszym wydaniu tygodnika Obserwator Lokalny, który w sprzedaży znajduje się od dzisiaj, czyli od wtorku 3 lipca br.

W fotorelacji niżej informujemy, kto wczoraj podpisał deklarację. Ale jej sygnatariusze podkreślają, że porozumienie jest otwarte na nowych ludzi i organizacje, wszystkich którzy podzielają wspólne wartości.

 

ryszardpajura_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
filip
filip 26.08.2018, 17:24
Dojna zmiana musi być odsunięta od koryta.
Razem można pokonać zło.
Adriana
Adriana 07.07.2018, 08:53
Ale się ośmieszają. Żenada na całej linii. Zero pomysłu , przez tyle lat nic. Grunt się pali pod nogami ?
ludowiec
ludowiec 06.07.2018, 15:01
Chodzą słuchy ,że Polskie Stronnictwo Ludowe bliskie już podpisania umowy koalicyjnej z Ochotniczą Strażą Pożarną i Kołami Gospodyń Wiejskich. I to mi się widzi !
haha
haha 06.07.2018, 12:57
Może zdobędą jeszcze kilka głosów więcej jak zaproszą w swoje szeregi jeszcze hodowców małp i miłośników ośmiorniczek
aaa
aaa 05.07.2018, 21:49
Daje im nie więcej jak 10%
Ben Kenobi
Ben Kenobi 04.07.2018, 14:24
Niech moc będzie z Wami przyjaciele !
grzebien
grzebien 04.07.2018, 09:36
oj Krzysiu, Krzysiu i reszto wojownikow - niczego nie osiagneliscie i robiac tak dalej niczego nie osiagniecie w polityce, no ale dla poklasku i promocji dla promocji warto sie dalej szmacic !
Edyta
Edyta 04.07.2018, 09:08
Predewszystkim ludzi z RIS-u musimy odsunąć od wladzy. Zwlaszcza Stanisława Rozkosza Mam nadzieję że to już definitywnie jego ostatnią kadencja. Wybrać młodych którzy coś sobą reprezentują a nie połączenie PO, RIS, KOD i nie wiadomo co jeszcze.
krzysztoferek
krzysztoferek 03.07.2018, 22:26
a domek za co budujemy w rejonie powiatu ? z wyplaty? czy z darowizny? hihihi a moze z ....... ?
Dębiczanin
Dębiczanin 03.07.2018, 22:22
No wreszcie zakończyć tą dyktaturę bolszewicką,
Dobry pomysł.
kasia
kasia 03.07.2018, 22:21
lipczynska..... na prezydenta buchachacha ale bedzie wesolowsko
Ja
Ja 03.07.2018, 21:05
Spokojnie można by wystawić niezależny komitet. Bez przeszłości. Tylko chętnych nie za wielu. Na krytyce kończy się aktywność.
Dębicki Dramat Samorządowy
Dębicki Dramat Samorządowy 03.07.2018, 20:51
Podpisuje się pod każdą deklaracją żeby te marionetki i tych nieudaczników którzy podpisali tą pseudo deklarację całkowicie odsunąć od działalności publicznej.Zwłaszcza kukłę Rokosza- niejakiego lansera Lipczyńskiego,tych śmiesznych posłów którzy NIC dla Dębicy NIGDY nie zrobili!!!oraz pozostałych KODowców- Skawińskiego,Rzewuską,Michonia czy Śliwę który w poprzedniej kampanii wyborczej obiecywał gruszki na wierzbie,a przez rok pobytu w ratuszu nie zrobił nic.Wniosek:Dębicki Dramat Samorządowy
panie, idź pan
panie, idź pan 03.07.2018, 20:16
PSL, SLD, PO, OKW, Solidarność, .Nowoczesna, KOD, Rady Osiedlowe, SR dla ZD, SSD, ... brakuje chyba tylko kogoś od hokeja.
Jedyny punkt prograu to wyrzucić PIS i WZD.
Niezły program.
Naprawdę ktoś da się na to złapać?
obywatel
obywatel 04.07.2018, 11:44
W obecnej sytuacji politycznej, tej pisowskiej dyktatury to faktycznie najważniejsza sprawa - odsunąć PiS od władzy na każdym szczeblu.
debiczanin
debiczanin 03.07.2018, 18:11
no niestety znowu dramat, mam zastrzeżenia do obecnych rządów, ale te twarze z tej koalicji to marionetki, może Pare osób jest cos wartych, ale Pan z Gminy który robi co mu wójt każe czy to jest kandydat ?????? czy bedzie umial myslec samodzielnie ???? no watpie i znowu bedziemy miec dokladnie to samo a moze jeszcze gorzej bom lepiej na pewno nie bedzie, szkoda ze madrzy ludzie nie chca sie mocniejn zaangazowac, nie bedzie na kogo glosowac to juz widac
krzysztow
krzysztow 05.07.2018, 22:17
ludzie ktorzy z nim studiowali w Rzeszowie moga wiele o nim opowiedziec jaki to "genialny czlowiek"
wsciekłyobywatel
wsciekłyobywatel 03.07.2018, 22:11
dębiczanin - skoro masz zastrzeżenia do obecnych rządów to wez się do roboty jako obywatel, który nie ma wszystkiego w d....A nie siedz przed komputerem i narzekaj i krytykuj wszystkiego . Pokaz ,że coś potrafisz. Do roboty.
wyborca ale nie wasz
wyborca ale nie wasz 03.07.2018, 16:38
droga Olu nie nerwowy tylko załamany. jaka opozycja, do kogo. piszesz RIS i PSL nie podpisali. PSL-u w Dębicy nie ma. oczywiście nie licząc panów Żabickiego i burmistrza niepartyjnego Szewczyka. Co do RISu pan Lipczyński robi to na co ma zgodę towarzysza Rokosza. a jak nie to będzie nowy dyrektor od sportu-proste. No proste. A Ris to kto to Stanisław wójt Rokosz który nigdy nic nie podpisuje szefem Risu jest urzednik Kania-niby oficjalnie. dalej pan Placek z Tarnowa wsławił sie że likwidował jednostkę. Pani Rzewuska od prawie 30 lat w polityce i nic nie osiągnęła "0" czyli nic, pan Czerwiński poseł członek PZPR-Wuch. Roztoczyńscy, jeden amerykan o drugim szkoda gadać I kilkanaście innych nazwisk nic nie mówiących większości dębiczan. Jedyny, za którym "coś" stoi to pan Brzostowski ale nie te lata i nie te czasy i aż dziwne, że taka postać firmuje niektóre osoby. Kończąc jak za PRL dużo zdjęć dużo podpisów tylko jak sie to wyciśnie to niewiele zostaje.
Ola
Ola 03.07.2018, 22:34
drogi wyborco - chyba jednak twój stan nerwowy się pogarsza. Coś mi się wydaje,że jesteś z kręgów,,dobrej zmiany" lub WZD. Tak łatwo przyszła ci krytyka tak wielu osób. Jaki ty jesteś zorientowany co kto robi lub czego nie robi. Nie masz za grosz szacunku dla drugiego człowieka. Jak łatwo dokonujesz podsumowań. Znam kilka osób z tego grona i powiem ci ,że to całkiem wartościowi i sympatyczni ludzie. A ja jestem zmęczona zacementowaniem układów w Dębicy pod dyktando p. Bieszczada. Tam są dopiero marionetki za kasę pryncypała. Ich układ jest cacy - prawda. Można przeżyć. Cieszę się ,że potrafisz docenić chociaż to ,co zrobił p. Brzostowski. I proszę nie denerwuj się, że ktoś inny potrafił się wkurzyć i coś zorganizował. Jak jesteś niezadowolony to sam coś zorganizuj. Dasz rady. Mam nadzieję, że twoja mało elegancka krytyka nie zniechęci tych ludzi przez ciebie znienawidzonych do obywatelskiego działania. A ciebie jutro zapraszam pod sąd, to może coś zrozumiesz. Aha wez ze sobą świeczkę.
Magda
Magda 05.07.2018, 09:28
Współczuję popieranie osób z tego kręgu co reprezentuje artykuł . Nie zasługują na nic innego jak zarejestrować się w Dębicy na Cmentarnej i oczekiwać na propozycje.
wyborca nie Wasz
wyborca nie Wasz 04.07.2018, 11:59
Olu wzrusza mnie twoja troska o mój stan nerwowy. Nikogo nie obrażam, nie używam wulgaryzmów. A jak ktoś decyduje się na działalność publiczną musi liczyć się z krytką. Działajcie taka opozycja dla rządzących to majątek. Wcześniej cześć tych osób rozwalała UW, PO, SLD, KOD, NOwoczesną a teraz Ci sami kreują się na zbawców dębiczan. Z zaproszenia nie skorzystam. z świeczką chodzę na groby. W sprawie reform sądownictwa nie wszystko mi się podoba, chociaż mam świadomość koniecznych zmian. Bądź spokojna nastrój mam dobry nie zamierzam sobie nic zrobić w związku z waszą inicjatywą.(Ha Ha). Pozdrawiam
Anka
Anka 03.07.2018, 13:04
Najwyższy czas aby cała PO i wszystkich ludzi z nią związanych wywalić na zbity ....z gminy i powiatu
Obywatel RP
Obywatel RP 03.07.2018, 12:24
No jest ekipa hehe Same autorytety z czasów PRL i ich potomkowie
xan
xan 03.07.2018, 14:17
Nie wszyscy - brakuje Piotrowicza i 1/3 PiS-u.
wyborca ale nie Wasz
wyborca ale nie Wasz 03.07.2018, 12:21
Ile z tych osób to dębiczanie!!!!!!!!!!! a może niech przedstawią inne cele niż odsunięcie od władzy PiS i WZD. No już pomijam fakt, że komuś coś się popiermyliło w powiecie koalicja SLD,PSL,RIS,PO. w mieście były szef PO i PSL jest Burmistrzem. Kogo panowie i panie chcą odsunąć od władzy- te słowa kieruje głównie do P. Skawińskiego, Lipczyńskiego, Rogowskiego, Żyłki, Roztoczyńskiego, Michonia,Rzewuskiej itd. Ludzie wy i wasi kandydaci z RIS,PO,SLD,PSL przez ostanie 4 lata rozpieprzyliście powiat.
Jedno jest pewne wygranymi są posłowie: Skowrońska i Gawlik ale im tak zależy na Dębicy ja mi na .......
Marek
Marek 03.07.2018, 16:42
Najwyższa pora na zmianę. Chyba każdy widzi co się w Dębicy dzieje. Dębica zamiast się rozwijać to się cofa ( popatrzmy na inne miasta np. Rzeszów - nawet na gminę tu strefa tam strefa ). Dębica potrzebuje zmiany na ludzi mlodych, którym na sercu leży dobro Dębicy. Oby ta deklaracja się rozwijała. Na pewno moi znajomi będą teraz mieć alternatywę przy wyborach ????
Marek2
Marek2 03.07.2018, 23:04
no może porównamy Dębicę do Londynu czy Berlina. A młodzi najpierw niech coś w życiu osiągną a później biorą się za politykę i samorząd. Odwrotnie słabo to widzę
Ola
Ola 03.07.2018, 14:15
Wyborca jesteś jakiś nerwowy. Każdy ma prawo się organizować w okresie przedwyborczym. A ja jestem zadowolona z tej inicjatywy. Mam dość tych byle jakich radnych z PiS i WZD. to oni doprowadzili do dziadostwa w naszym mieście. Jest nas całkiem sporo ( przynajmniej wśród moich znajomych, którzy nie zagłosują na PiS ani WSD. Dobrze, że coś się dzieje. A RiS nie brał udziału w tym porozumieniu tak jak PSL. Coś przeoczyłeś.
wars
wars 03.07.2018, 22:30
OLa ty do przedszkola idz , nie do debaty publicznej.

Pozostałe