Wraca legendarny Rajd Stomil!

  • 03.07.2018, 12:37 (aktualizacja 06.07.2018, 15:26)
  • Ryszard Pajura
Wraca legendarny Rajd Stomil! Przed laty podczas rajdu Stomil nie brakowało Fiatów 125 z polskich fabryk.
Dotychczas, w latach siedemdziesiątych odbyło się po drogach naszego powiatu sześc jego edycji. Startowali tu i wygrywali najlepsi polscy kieorwcy, m.in. Bień, Jaroszewicz, Krupa, Wozowicz, Stawowicz. I w tym roku na starcie spodziewana jest czołówka naszych rajdowców.

Przed laty, od edycji w 1977 roku rajd miał rangę eliminacji mistrzostw Polski. Jego siódma edycja będzie rajdem okręgowym, ale kierowcy ścigać się będą na na tydzień przed Rajdem Rzeszowskim, na podobnych trasach. Dla wielu załóg ten dębicki rajd może się okazać świetnym przetarciem przez rzeszowskim, dlatego można się spodziewać na starcie wielu czołowych rajdowców z Polski.

Jak przez laty, także 7. Rajd Stomil organizuje Automobilklub Stomil Dębica. Odbędzie się w dniach 4-5 sierpnia 2018 r.

Będzie to eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz eliminacja Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS.

Bazą będzie Pilzno.

Rywalizacja rozpocznie się od prologu w sobotę 4 sierpnia.

W niedzielę 5 sierpnia to ściganie na odcinkach specjalnych. Planowana ich długość to ok. 38 km, a dla Super KJS - 25 km!

Lista zgłoszeń zostanie otwarta 14 lipca.

 

Na podstawie informacji Automobilklubu Stomil

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adi
Adi 03.07.2018, 14:27
I tak trzymać!!

Pozostałe