Piątek, 14.12.2018, imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Mariuszów Szewczyków dwóch

  • 4.07.2018, 09:19 (aktualizacja 04.07.2018 09:27)
Mariuszów Szewczyków dwóch Po lewel Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy, po prawej Mariusz Szewczyk, pełnomocnik KOD na Podkarpaciu
Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy wydał oświadczenie, w którym pisze, że nie ma nic wspólnego z Komitetem Obrony Demokracji. Wszystko przez to, że Dębicką Deklarację Samorządową, o której piszemy w najnowszym Obserwatorze Lokalnym oraz wczoraj na naszym portalu podpisał... Mariusz Szewczyk.

I wszystko się zgadza, bo ten drugi nie jest burmistrzem Dębicy.

- Zbieżność nazwisk przypadkowa - oświadczył ten pierwszy podczas uroczystego podpisania deklaracji, gdy został przedstawiony przez organizatorów.

Mariusz Szewczyk mieszka w Rzeszowie, jest szefem Komitetu Obrony Demokracji w tym mieście oraz pełnomocnikiem na Podkarpacie. W imieniu swego ugrupowania podpisał Dębicką Deklarację Samorządową, która ma być częścią porozumienia opozycji także w wyborach do Sejmiku Samorządowego Województwa Podkarpackiego.

- W związku z licznymi zapytaniami, chciałbym oświadczyć, że nie mam nic wspólnego z tą inicjatywą. Wymieniony w artykule Mariusz Szewczyk to osoba mi nieznana, zbieżność imienia i nazwiska jest tu całkowicie przypadkowa - pisze Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy, w oświadczeniu na profilu społecznościowym.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
plus
plus 9.07.2018, 22:55
Większość komentarzy to najzwyklejsze bicie piany. Oś sporu podobny jak w całej Polsce: PO-PSL + cała reszta totalnej opozycji - kontra PIS (w realiach dębickich PIS + WZD ).
Z tym, że w Dębicy odwrotnie jak w Polsce i na Podkarpaciu nie rządzi PIS, a PO-PSL z przystawkami.
Rok wyborczy ma swoje prawa, ale patrząc na to żałosne towarzystwo, które szczególnie w powiecie zrobiło prawdziwą demolkę trudno znaleźć jakieś pozytywy.
Pusty śmiech zbiera człowieka jak się czyta, że Mariusz Szewczyk to taki wspaniały, niezależny, bezpartyjny burmistrz, któremu zależy tylko na dobru miasta. Nie mówię, że mu całkiem nie zależy, ale wygląda na to że jest człowiekiem któremu zależy przede wszystkim wyłącznie na sobie. Próbował w zależności od koniunktury politycznej robić karierę między innymi w PSL i w PO. Miał epizod z RIS, prosił o poparcie Edwarda Brzostowskiego a teraz klei się do PIS i WZD - rzeczywiście prawdziwy niezależny i bezpartyjny mąż opatrznościowy ...
Ciekawie wyglądają też jego zarobki w zestawieniu ze zgromadzonymi oszczędnościami
(oświadczenia majątkowe ze strony Urzędu Miejskiego)
Dochody: 2011 - 120 tys. 148 zł
2012 - 132 tys. 599 zł
2013 - 132 tys. 569 zł
2014 - 129 tys. 010 zł
2015 - 137 tys. 223 zł
2016 - 141 tys. 120 zł
2017 - 148 tys. 023 zł
RAZEM DOCHODY ZA LATA 2011-2017 - 960 tys. 692 zł
=============================================
Mariusz Szewczyk zarobił więc za te kilka lat prawie milion złotych i zdołał zgromadzić za ten czas zaledwie 10 tys. zł oszczędności - prawdziwy gospodarz.
Wasyl
Wasyl 8.07.2018, 21:37
Myślę że ten fałszywy dratewka Mario Burmistrz, może przegrać. Szuka poparcia w różnych ugrupowaniach politycznych i stowarzyszeniach i nikt jak na razie nie chce dać mu wsparcia, no może Edek. lub KOD ???/ Wacha się czy wystartować....Daj waść spokój z kandydowaniem dla dobra miasta
Arczi
Arczi 9.07.2018, 07:22
Typowa wypowiedz zaklamanego Pisowca bez uzasadnkenia i wszelkich przykładów.Fałszywy?? A dlaczego? W którym miejscu i czasie? Konkrety!!! A poparcia Pan Szewczyk nie potrzebuje żadnego bo i tak wygra w cuglach. Mieszkañcy widząc co się dzieke w Polsce za czasów PiS dadzą temu dowód w. wyborach..
KARun
KARun 6.07.2018, 12:33
Mam nadzieję, że redakcja OL dopyta i umieści artykuł/odpowiedź na sytuację ze zdjęcia na profilu na FB , K. Lipczyńskiego na którym widnieje poseł J. Warzecha podczas obrad sejmu ogląda mecz.
Cobi77
Cobi77 8.07.2018, 15:34
Czekam z całą rodziną z niecierpliwością na artykuł o Pane pośle i jego "ciężkiej"pracy w sejmke. No i wypadało by się dopytać Posła Warzechę o wynik meczu..
Ojibwa
Ojibwa 5.07.2018, 03:40
Bieszczad jako polityk jest bardzo cieniutki
ludzia nie myslacym wydaje sie ze jak rzuci troche pieniedzy tu i tam to juz jest
wielka sprawa,napewno to nie jest nic zlego ,ale jest to dzialalnosc raczej charytatywna i kreowanie wlasnego image.Jak chodzi o pozyskanie naprawde duzych pieniedzy na wielkie projekty to gosc przyczynil. sie raczej do opoznienia realizacji obydwu lacznikow( wschod /zachod) przez glosowanie za nie przyznaniem pieniedzy na podstawie jakis wyimaginowanych niedociagniec w dokumentacji. Gosc jest kukielka PIS i to wszystko, jak by byl niezalezny to by dzialal dla dobra regionu. (...)
szakal
szakal 9.07.2018, 00:31
Jak nie potrafią pisać dobrze wniosków o dofinansowanie, to po co pchają się po władzę ludzie z RiS którzy rządzą Powiatem
1908
1908 8.07.2018, 20:59
Jak są takie zaniedbania w dokumentach 70% gorzej przygotowana dokumentacja, to nawet lobbing nie pomoże, jak konkurencja dokumenty ma perfekt na 100% Co do Stefana to Dębica powinna dziękować opatrzności za takiego człowieka.
Rocky__
Rocky__ 8.07.2018, 15:39
Pan Bieszczad na scenie politycznej miasta jeat nie od dziś. Był również wtedy jak Dębicą rządziło PiS i jego koledzy i to dlugi okres. Za tamtyc czasów zacofali miasto w sposób karygodny. Dlatego niec tem Pan zajmie się biznesem a nie polityką.
Konrad
Konrad 8.07.2018, 21:09
Rzeszów się powiększa o kolejną wiochę dają radę. U nas nie da rady, co za flejtuchy rządzą Dębicą. Ani Wolicki nie zrobił nic w temacie i Szewczyk też. Mają poligon, są właścicielem i nie potrafią przyłączyć do miasta.
To jest jeden układ i banda i nie zrobi nić
Piotruś
Piotruś 4.07.2018, 15:13
Niezła manipulacja ze strony DDS. Idą po bandzie. Szkoda, że np gdzieś w Pcimiu nie znaleźli drugiego Jarosława Kaczyńskiego. PiS miałby ból głowy.Skan umowy wygląda okazale z Mariuszem Szewczykiem.
Kiko76
Kiko76 4.07.2018, 14:59
Lepszego burmistrza od obecnego M.Szewczyka Dębica w najbliższych latach nie będzie miała. Czy kogoś to boli czy nie fakt jest faktem!!!!PiS rządził w mieście parę dobrych lat i zostawił miasto w opłakanym stanie. Ale cóż wymagać od ludzi tego i innych ugrupowañ skoro to sami partyjniaki..
Dębica miała dużo szczęścia, że znalazła się osoba, która potrafi się dogadywać z każdym i słucha przede wszystkim mieszkañców.
Malinowski
Malinowski 4.07.2018, 10:59
Jak mnie wybierzecie to ja wam pokaze
konkubinat
konkubinat 4.07.2018, 10:57
hehe, za sprzedanie się pisowi nikt go juz nigdy nie poprze. A tym oświadczeniem to pewnie próbuje zaistnieć. Jak to pisał Wyspiański:
Miałeś, chamie, złoty róg, (Miałeś poparcie wiekszości społeczeństwa)
miałeś, chamie, czapkę z piór: (byłes nadzieją na koniec rządów PiS-WZD)
czapkę wicher niesie, (Zdradziłeś wyborców)
róg huka po lesie, (poszedłeś na układ z PiS)
ostał ci się ino sznur, (zostało Ci zrezygnować ze startu)
ostał ci się ino sznur. (za fuchę w WUPie po Kutrzebie)
Dodo
Dodo 4.07.2018, 12:48
sznur to sobie sam zaaplikuj! Jakie sprzedanie PiSowi. Szewczyk 4 lata temu szedł na burmistrza jako bezpartyjny i teraz zapewne też tak będzie. Niepotrzebne mu popracie dojarzy partyjnych, a zwłaszcza skonpromitowanego PiS!
NosaczP.
NosaczP. 4.07.2018, 10:35
No owszem ze nie.
Obecny burmistrz był w PSL pozniej w PO a teraz wchodzi w inicjatywę z PiS a zatem nie mylić inicjatywy PO-SLD-KOD-N.

Napisalem ten komentarz na profilu M. Szewczyka na facebooku, jednak on go usunął i mnie zbanował. Prawda przedwyborcza boli ?
Dębiczanka
Dębiczanka 4.07.2018, 12:01
Szewczyk wygral ostatnie wybory nie popierany przez nikogo, przez zadna partie, wygral z wlasnego komitetu jako bezpartyjny!!!. Do kolejnej wygranie nie potrzebny mu zaden PiS, PO, PSL czy inni partyjni dojarze ! Jak wybierzecie jakiegos kandydata z PiS to bedziecie mieli, jak teraz w Polsce, slyszymy ciagle o ekstremalnych premiach w rzadzie i dla ludzi zwiazanych z PiS. Przypomne tylko Beata Szydlo sobie sama przyznala ponad 70 tys. premii, a pozniej wykrzykiwala, ze jej sie nalezalo i ze im sie nalezalo. PiS przypomne wymiotl jak zadna inna do tej pory partia ludzi z wielu stanowisk w ministerstwach i urzedach wojewodzkich oraz spolkach skarbu panstwa, w ich miejsce wsadzil swoich partyjnych kolesi. Chcecie tego w Debicy to glosuje na partyjniaka.
veroni
veroni 4.07.2018, 12:36
Bzdura! Poparło go SLD, PO, PSL. Do tego opozycyjni radni oraz wszyscy kandydaci na burmistrza (poza Gągałą).
Wygrał głosami "antypis", wystarczy popatrzeć na wyniki pierwszej i drugiej tury. A potem myk do PiSu.
I wcale by mnie nie zdziwiło gdyby w ostatniej chwili został ich kandydatem. PiS nie ma nikogo kto mógłby powalczyć więc jedyna szansa to wystawienie p. Szewczyka. W takim wypadku będa mogli więcej wynegocjować bo jak pójdzie sam i wygra z kandydatem PiSu a po wyborach zmieni się władza w województwie a potem w Polsce to moment sobie przypomni, że kiedyś był w PSLu i PO. Szanse na taki zwrot są małe ale możliwe. A układ z PO-PSL będzie się wiązał z wycięciem całego PiSu pozatrudnianego w spólkach, urzedzie itd. Więc PiS powinien jak najszybciej go przytulić. Gdzie te wszystkie orły potem znajdą pracę za kilkanaście tysięcy miesięcznie?
Wyborca
Wyborca 4.07.2018, 15:23
NIE KŁAM pisruski trollu! Szedł jako BEZPARTYJNY. A miał kontrkandydatów m.in. z PO i PiS. Dopiero w drugiej turze zmierzył się z PiS-owczykiem i wszyscy pozostali kandydaci i partie poza piswoskie poparły Szewczyka.
Eryk
Eryk 4.07.2018, 11:56
widać, że Szewczyk mocno leży PiSowi. Wiedzą, że ich kandydat przerżnie....proba zdyskredytowania obecnego burmistrza trwa na dobre...
Tobi..
Tobi.. 4.07.2018, 14:52
Twoja wypowiedz jest w stu procentach trafna!!!!
Ola
Ola 4.07.2018, 11:35
Oj, oj jakie zamieszanie. Oświadczenia, ostra szydera na stronach internetowych, że komuchy, staruchy, złodzieje i nie wiadomo kto jeszcze. Wszystko w stylu języka miłości do blizniego swego, w stylu PiS. Przykre ,że w tym chórze wyraznym głosem buczy WZD i to wszystko z powodu podpisania deklaracji samorządowej przez innych. A przecież p. Bieszczad zawsze wypowiadał się z uznaniem o osiągnięciach p. Brzostowskiego. Coś się zmieniło? I pytanko retoryczne - gdyby p. Brzostowski poparł działania polityczne p. Bieszczada to też byłaby ogólna szydera, czy słowa byłyby bardziej wyważone. Może mi ktoś odpowie. Czy to prawda co dzisiaj ćwierkają wróble w mieście, ze wczoraj była zbiórka u p. Bieszczada. I panowie jeszcze jedna uwaga z życia wzięta. Jak kobiety się wkurzą to raczej z drogi. A tam w Dworku Dębickim kilka wkurzonych było widać.
Ola la
Ola la 4.07.2018, 13:32
Ola Ty i twoje środowisko ma kompleks Bieszczada. No tak nieudacznicy, którzy zazdroszczą gościowi wszystkiego. Firmy, pieniędzy, wybieralności, wspierania miasta, działań społecznych dla potrzebujących. A narada była nawet trzy biorą pod uwagę, że pana Bieszczada nie ma w Debicy. Nawet jak prezes Bieszczad jest na urlopie to takie zakompleksione olunie słuchają wróbelków. Może inne ptaszki będą mieć lepsze (prawdziwe) informację.
Ola
Ola 5.07.2018, 10:21
Ola la - widzę, że lubisz to dzwięczne imię żeńskie. Odnośnie twojego stwierdzenia, że repezentuje środowisko, które ma kompleks Bieszczada to pragne cię poinformować ,że reprezentuję tylko siebie - zwykłego obywatela, który pewne rzeczy widzi i słyszy różne opinie zwykłych ludzi. Może są tacy co p. Bieszczadowi czegoś zazdroszczą. Nie należę do tych osób. Wręcz przeciwnie cieszę się ,że wspólnie z współpracownikami odniósł sukces zawodowy. To rezultat na pewno ciężkiej pracy. Życzę mu ,aby firma się nadal wspaniale rozwijała. Bardzo dobrze ,że wspiera potrzebujących, ( tylko tu jedna moja uwaga niech robi to tak,aby prawa ręka nie wiedziała co robi lewa), bo wtedy to jest prawdziwa pomoc. Ale p. Bieszczad to także polityk. Podejmuje różne działania lokalnie o tym charakterze, które nie zawsze się podobają i są krytycznie oceniane w środowisku. Problemem jest jego zbyt duża aktywność w obsadzaniu różnych stanowisk w samorządzie ,spółkach komunalnych czy jednostkach organizacyjnych. Ludzie mówią ten to od Bieszczada. I taka działalność nie jest już taka super. Niech wezmie odpowiedzialność za te poczynania jak prawdziwy facet. To chyba nie jest takie trudne. A o zbiórkach to może niezbyt ostrożnie mówią jego ludzie. Pewnie tych spotkań w nadchodzących dniach będzie coraz więcej.
ola la la
ola la la 4.07.2018, 14:10
Buahahahahaha

Pozostałe