Jest pierwsza kandydatka na radną sejmiku wojewódzkiego

  • 04.07.2018, 13:16 (aktualizacja 04.07.2018, 13:30)
  • Ryszard Pajura
Jest pierwsza kandydatka na radną sejmiku wojewódzkiego Jako pierwszy poparcia Marii Mitrędzie udzielił Edward Brzostowski
Maria Mitręga będzie liderką obecnej opozycji w wyborach Sejmiku Samorządowego Województwa Podkarpackiego w okręgu dębickim.

Zapowiedział to lider Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu, poseł Zdzisław Gawlik podczas uroczystości podpisania Dębickiej Deklaracji Samorządowej, jaka odbyła się w poniedziałek.

DDS podpisa;li, obok liderów PO, także Nowoczesna, Komitet Obrony Demokracji oraz liderzy stowarzyszeń i organizacji społecznych, min. Stowarzyszenie Saperów Dębickich, Forum Kobiet, Stowarzyszenie Razem dla Dębicy, rady osiedlowe, Związek Zawodowy Chemików w TC Dębica.

Maria Mitręga znana do tej pory była z działalności Komitetu obrony Demokracji, m.in. z protestów w obronie wymiaru sprawiedliwości pod Sądem Rejonowym w Dębicy.

Ekonomistka, pracowała w Firmie Oponiarskiej Dębica. Przed laty m.in. członek Rady Nadzorczej Stomilu Dębica (potem TC Debica), gdy firma była spółką skarbu państwa. Mieszka w Pilźnie

- Mam nadzieję, że ta kandydatura przez nikogo nie będzie kwestionowana - mówił poseł Gawlik, prosząc o poparcie dla Marii Mitręgi.

Jako pierwszy zadeklarował je Edward Brzostowski. Jak powiedział, także dlatego, że on również wywodzi się ze Stomilu, gdzie pracował w latach pięćdziesiątych.

Maria Mitręga dziękując za zaufanie powiedziała, że chce jednoczyć ludzi wobec idei merytorycznej, a nie ideologicznej.  

ryszardpajura_

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
DĘBICZANIN
DĘBICZANIN 05.07.2018, 08:49
Przecież ona nie jest z Dębicy mieszka w Pilźnie to że pracowała na stomilu to nie znaczy że wie co potrzeb zmienić a co zrobić w Dębicy niech startuje w Pilźnie a nie w Dębicy.
sąsiadka
sąsiadka 05.07.2018, 15:04
dębiczanin - twoja wiedza z WOS jest doskonała. Wygląda na to ,że dużo czasu nauce nie poświęcałeś. A pani Maria mieszka w Dębicy. Jestem jej sąsiadką. To fantastyczna osoba zapewniam ciebie i innych.
znajomy
znajomy 05.07.2018, 17:20
Zgadza się. Marysia jest super osobą. Rzeczowa i konkretna.
Dlatego sam się zastanawiam dlaczego związała się z KODem, skompromitowanym ugrupowaniem. Chyba ten hipster Kijowski za bardzo się podobał kobietom.
Domi
Domi 05.07.2018, 09:57
to są wybory do SEJMIKU i okręg obejmuje powiat dębicki, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski! A ta Pani jest rewelacyjna, całe życie zawodowo związana z Ziemią Dębicką. Co najważniejsze ma wiedzę i obycie, a nie partyjne szyldy !
plus
plus 05.07.2018, 00:14
Szanowny Panie Edwardzie - eks ministrze, pośle, burmistrzu, prezesie, człowieku który dla Dębicy zrobił swego czasu wiele, a nawet bardzo wiele - co pan robi w tym byle jakim towarzystwie?
Same tam "autorytety", zbieranina osób pod przewodnictwem posłanki i posła z PO , którzy Dębicę mają daleko w poważaniu, zależy im jedynie na swojej marnej politycznej karierze. Mają też swojego lokalnego giermka, podwładnego wójta Dębicy, który wydaje mu różne dyspozycje i bez wiedzy i pozwoleństwa którego nic zrobić nie może. To taki nowy rodzaj demokracji.
To zaślepieni nienawiścią nieudacznicy, którzy nie umieją działać pozytywnie. Ich jedynym właściwie celem jest działanie przeciw komuś, a nie współpraca dla realizacji konkretnych wspólnych nam, mieszkańcom tej ziemi celów. Tacy ludzie to większość tego towarzystwa. Imperatywem takich działań jest najprawdopodobniej głównie ideologia.
Jaki to obciach dla tzw. nowoczesnych, światowych, żeby w Polsce mogli gdziekolwiek rządzić ludzie bliscy kościołowi, szanujący tradycję, tradycyjny model rodziny i ład moralny.
Być może niektórzy nie zdają sobie nawet z tego sprawy sądząc, że ich działania służą ludziom w tym Dębicy i Polsce.... , no cóż może kiedyś przejrzą na oczy.
dębiczanka
dębiczanka 04.07.2018, 13:38
Nareszcie kobieta. Gratuluję pani Mario. Mój głos już pani ma.
As
As 04.07.2018, 16:38
Kiepska kandydatka
ola
ola 04.07.2018, 16:02
świetna kandydatura! Nie jest partyjniackim pionkiem ubabrany ideologią partyjno-kolesiowską !
wacek
wacek 05.07.2018, 09:25
Robi zdjęcia przy partii zewnętrznej, która od lat nie dba o interesy narodu. Dbają o własne koryto i o zewnętrznych partnerów . Ola ty głupoty piszesz.
bezpartyjny od urodzenia
bezpartyjny od urodzenia 05.07.2018, 14:20
Co to jest "partia zewnętrzna" no i pewnie "partia wewnętrzna" ?

Pozostałe