Piątek, 14.12.2018, imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Wszyscy możemy pomóc Tymkowi

  • 10.07.2018, 14:39 (aktualizacja 10.07.2018 15:37)
Wszyscy możemy pomóc Tymkowi
Tymoteusz Zagórski to 21-miesięczny chłopiec z Brzeźnicy. Choć jego zdrowotne rokowania wyglądały fatalnie, to ciągle walczy. Wszyscy możemy mu pomóc w tej walce.

Waldemar Zagórski, tata Tymka mówi, że od początku wiedzieli, że chłopiec będzie chory. Pierwszą diagnozę usłyszeli 28 maja 2016 roku - wodogłowie. Kilka dni później, 3 czerwca doszła kolejna - rozszczep kręgosłupa.

Chłopiec miał nie widzieć, nie słyszeć, nie mówić i nie ruszać nogami i rękami. Faktycznie nie chodzi, ale jak przekonują rodzice, świetnie się kłóci, oczywiście w swoim, niemowlęcym języku.

- Nóżki reagują na bodźce. Prawa lepiej niż lewa. Próbujemy na przykład dotykać nimi zimnej wody i Tymek nóżki podciąga - wyjaśnia Waldemar Zagórski.

I to dobrze rokuje na przyszłość. Chłopiec nigdy nie będzie zapewne w pełni sprawny i nie będzie biegał, jak jego rówieśnicy, ale - według słów jego taty - jest szansa na to, by mógł się  poruszać za pomocą ortez. Aby tak było, konieczne będzie podanie pięciu dawek komórek macierzystych.

- Komórki mogą naprawić to, co jest uszkodzone - mówi Waldemar Zagórski.

Pierwsza dawka ma zostać podana chłopcu 18 lipca, kolejne co dwa miesiące. Niestety ten zabieg nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, więc rodzice podjęli decyzję o  rozpoczęciu zbiórki pieniędzy dla chłopca. Potrzeba łącznie blisko 32,5 tys. zł. Udało się zebrać już blisko 11 tys. zł.

By pomóc Tymkowi Zagórskiemu wystarczy wejść pod adres www.siepomaga.pl/tymoteusz-zagorski i kliknąć ikonę Wesprzyj, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami.

Można też wysyłać smsy na numer 72365, o treści S11444. Koszt to zaledwie 2,46 zł z VAT.

rar

Obserwator Lokalny nr 27/2018

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe