Jedź po zdrowie w rajdzie PCK

  • 11.07.2018, 08:37 (aktualizacja 11.07.2018, 08:42)
  • Ryszard Pajura
Jedź po zdrowie w rajdzie PCK
Oddział Rejonowy PCK w Dębicy organizuje VII rajd turystyczny „Rowerem po zdrowie”, o długości 35 km, na trasie: Dębica, Straszęcin, Grabiny, Przyborów, Chotowa, Rzędziny, Błyszczówka, Dębica, Pustynia.

Start w sobotę  28 lipca z Placu Solidarności o godz. 9:00, zakończenie rajdu  w firmie Tabor.

Na tegoroczny rajd organizatorzy zapraszają działaczy PCK, wolontariuszy, krwiodawców  i  sympatyków ruchu czerwonokrzyskiego. Ze względów organizacyjnych  i w związku z przepisami ruchu drogowego liczba uczestników jest ograniczona do 30 rowerzystów. Obowiązkiem jest posiadanie kasku.

Rajdy PCK to nie tylko jazda rowerem, ale również zwiedzanie ciekawych historycznych miejsc w powiecie dębickim. Tak było w poprzednich wycieczkach. Uczestnicy odwiedzili miejsca, gdzie w sierpniu 1944 roku, czasie akcji Burza, zlokalizowano punkty sanitarne i szpitale polowe Czerwonego Krzyża.

Dokonali objazdu wszystkich pomników, w okolicach Dębicy,  związanych  z rocznicą 600 lecia bitwy pod Grunwaldem. Zwiedzli również Gród Słowiański, Muzeum Regionalne, miejsce kaźni hitlerowskiej w Lubzinie, pomnik Chrystusa Króla w Małej.

Zapisy przyjmuje organizator rajdu Zbigniew Szurek (tel. 692 281 948) do 25 lipca. Przy zgłoszeniu należy podać pesel, gdyż każdy uczestnik wycieczki jest indywidualnie ubezpieczony.

 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe