Piątek, 14.12.2018, imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Na e-usługi w Ratuszu jeszcze poczekamy

  • 11.07.2018, 09:13 (aktualizacja 11.07.2018 09:46)
Na e-usługi w Ratuszu jeszcze poczekamy pxhere.com
Gdyby projekt Cyfrowe Podkarpacie został wdrożony przez Urząd Miejski w Dębicy w terminie, mieszkańcy miasta już w lipcu mogliby załatwić wiele spraw za pomocą podłączonego do internetu komputera. Samorząd na uruchomienie programu miał 2,5 mln zł, ale suma ta okazała się za mała, by rozstrzygnąć przetarg.

A Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, z którego Dębica pozyskała 2 mln zł dotacji, wyraził zgodę na przedłużenie terminu.

- Najtańsza oferta była o 150 tys. zł droższa, niż mieliśmy do wydania - tłumaczy Stanisław Malinowski, naczelnik Wydziału Organizacyjno-Kadrowego.

W międzyczasie część e-usług, które miały zostać udostępnione mieszkańcom przez UM w Dębicy, znalazło się na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. A potrzeby ich powielania nie ma.

Dlatego miasto zdecydowało się wystąpić do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie o przedłużenie terminu realizacji projektu do 30 czerwca 2019 r. i zgodę otrzymało.

Mieszkańcy mają na co czekać, bo po uruchomieniu Cyfrowego Podkarpacia w Dębicy, będą mogli załatwić wiele spraw w Ratuszu bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że założą sobie profil zaufany, którym podpisywać będą pisma kierowane przez internet do urzędu, MOPS-u, ale też biblioteki. W ten sposób zapłacimy podatek, wymeldujemy się, złożymy deklarację śmieciową i różne wnioski, np. o pozwolenie na sprzedaż alkoholu, o przydział mieszkania socjalnego, o wydanie warunków włączenia do miejskiej kanalizacji deszczowej z terenów prywatnych, rezerwację stanowiska na placu targowym, czy wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego.

Zgłosić będzie można interwencje w sprawie nieodśnieżonej ulicy i chodnika, czy też wypadek na drodze, którą zarządza miasto.

W MOPS-ie będzie można się ubiegać o Kartę Dużej Rodziny, Dębicką Kartę Seniora 65+, dodatek mieszkaniowy czy energetyczny, czy wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. A w bibliotece zarezerwujemy książkę, którą chcemy wypożyczyć.

JAG
Obserwator Lokalny nr 27/2018

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dominik
Dominik 13.07.2018, 05:50
Bzdura i tak sprawe bedzie trzeba potwierdzic w urzedzie. Takze po co wywalaccaz 2.5 mln. To bezsensu w taki miesci stosunkowo niewielkim !

Pozostałe