Nie przechodź, gdzie nie wolno. Od dzisiaj akcja policji

  • 12.07.2018, 15:17
  • Ryszard Pajura
Nie przechodź, gdzie nie wolno. Od dzisiaj akcja policji pxhere.com
Podkarpaccy policjanci prowadzą dziś od rana działania “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania ukierunkowane są szczególnie na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Policjanci zwracają tez uwagę m.in. na przechodzenie w miejscach niebezpiecznych, zabronionych.

Funkcjonariusze zwracają również uwagę na właściwe relacje kierujący – pieszy, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg, gdzie nie ma chodników.

Policjanci swoje działania skupiają przede wszystkim na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwrócą też uwagę na kierujących, którzy stwarzają dla pieszych zagrożenie, w szczególności:

- wyprzedzanie na przejściach dla pieszych,

- omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,

- nieprawidłowe zatrzymywanie się lub parkowanie w szczególności w miejscach ograniczających widoczność przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze zwrócą także uwagę, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów i nie popełniają wykroczeń polegających m.in. na:

- niestosowaniu się pieszych do sygnalizacji świetlnej,

- przechodzeniu w miejscach niebezpiecznych, zabronionych,

- wchodzeniu na jezdnie zza przeszkody, pojazdów i bezpośrednio przed jadący pojazd.

Przypominamy także, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, piesi poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Nawet drobny element sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni. Kierowca jest w stanie zauważyć osobę, posiadającą odblask z odległości nawet 150 metrów, natomiast bez takiego elementu z odległości zaledwie 20 metrów. Każdy pieszy wyposażony w jakiekolwiek elementy odblaskowe jest zdecydowanie lepiej widoczny, a przez to bezpieczniejszy.

www.podkarpacka.policja.gov.pl

 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jam
Jam 12.07.2018, 22:51
Jestem wesoły romek i jestem wolnościowcem, chodzę gdzie chce i jak chce .Ja decyduje czy przejść przez pasy.
deb
deb 12.07.2018, 18:40
Przydałaby się jeszcze akcja: jak przechodzisz na pasach upewnij się dla własnego bezpieczeństwa czy ktoś nie zaspał za kierownicą. Na każdym kroku obserwuje stare kobiety którym najwyraźniej bardziej śpieszno do spotkania ze stwórcą niż pobyt w kościele.

Pozostałe