Dzięki wolontariuszom PCK pojadą na kolonię do Iwonicza

  • 16.07.2018, 10:30 (aktualizacja 16.07.2018, 10:35)
  • Ryszard Pajura
Dzięki wolontariuszom PCK pojadą na kolonię do Iwonicza Janusz Bieniasz, prezes Zarządu Rejonowego PCK w Dębicy podczas zbiórki, przeprowadzonej na sesji Rady Gminy w Żyrakowie
Dzięki przeprowadzonym kwestom ulicznym oraz w czasie sesji rad miejskich i gminnych wolontariusze i działacze czerwonokrzyscy zebrali stosowną kwotę na wysłanie ośmiorga dzieci na kolonię organizowaną przez Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK w Rzeszowie w Iwoniczu Zdroju.

W zbiórkach uczestniczyło 94 uczniów z wszystkich dębickich szkół średnich, którzy w pobliżu kościołów, na terenie miasta, kwestowali do puszek ze znakiem Czerwonego Krzyża. Mimo poinformowania dębickich proboszczów o celu zbiórki, jeden z nich miał bardzo krytyczne uwagi do wolontariuszy.

Należy pochwalić radnych uczestniczących w sesjach wszystkich rad, którzy nie szczędzili „grosza” na ten cel. Lecz były też  wyjątki. Od dziesięciu lat jeden z dębickich vipów, obecny na wszystkich sesjach, nie włożył  żadnej kwoty do puszki z symbolem Czerwonego Krzyża.

Kolonia odbędzie się w dniach od 30 lipca do 9 sierpnia.

 

Informacja Oddziału Rejonowego PCK

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe