Ostrzeżenie IMGW dla powiatu dębickiego

  • 19.07.2018, 09:09
  • Ryszard Pajura
Ostrzeżenie IMGW dla powiatu dębickiego pxhere.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu dębickiego. Najważniejsze jednak, że nie prognozuje zagrożeń hydrologicznych mających istotny wpływ na bezpieczeństwo.

Ostrzeżenie hydrologiczne i to najwyższego 3 stopnia dotyczy Małopolski. Na Podkarpaciu na razie nie ma groźby wystąpienia rzek z brzegów.

IMGW ostrzega jednak przed warunkami sprzyjającymi wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych w powiecie dębickim, mogącymi powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Można się spodziewać np. opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. IMGW zaleca ostrożność, potrzebę śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Według prognoz dzisiaj w naszym powiecie spadnie ok. 15 mm deszczu na m. kw. To dużo, ale od jutra opady powinny słabnąć i pojawiać się zacznie coraz więcej słońca.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe