Ten piękny bar będzie otwarty lada dzień

  • 26.07.2018, 10:58 (aktualizacja 30.07.2018, 16:06)
  • Ryszard Pajura
Ten piękny bar będzie otwarty lada dzień Trwa szkolenie pracowników lanczowni Smaki Radości.
Na ścianach delikatne roślinne, ludowe motywy. Ale bar Smaki Radości, a raczej lanczownia, jak go nazywa Paweł Morawczyński zachwyca nowoczesnością. Otwarcie jeszcze w sierpniu.

Znajduje się przy ul. Parkowej, w budynku, w którym Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Radość ma swoją nową siedzibę. Ale nie tylko, jest tam szykowany do otwarcia bar, pralnia i sklep z rękodziełem.

Bar ma już wszystkie odbiory: techniczne, sanitarne, itd. Trwa szkolenie pracowników, uruchamianie kuchni.

Pracę znajdą tu osoby niepełnosprawne. Dla Radości nie jest to nowa działalność, prowadzi już bar na terenie kompleksu basenów i lodowiska MOSiR przy ul. Piłsudskiego.

Paweł Morawczyński, wiceprezes Radości, nie chce na razie zdradzić specjalności kuchni. Ale zapewnia, że w Smakach Radości dania będą wyjątkowe i zawsze świeże, przygotowywane na miejscu, nigdy z mrożonek.

To kolejna inicjatywa stowarzyszenia. Przypomnijmy, że prowadzi ono warsztaty terapii zajęciowej w Dębicy i Bobrowej Woli, Zakład Aktywizacji Zawodowej w Woli Żyrakowskiej, Bar Radość, Galerię Radość przy ul. Żeromskiego (pozostanie po otwarciu nowego sklepu). Od 1 lipca działa Spółdzielnia Radość, utworzona wspólnie z gminą Żyraków, świadcząca usługi porządkowe.  Teraz dojdzie pralnia, nowy sklep i Smaki Radości (lanczownia).

Łącznie Radość zatrudnia 200 osób, w tym 168 na umowę o pracę. Wiele z nich, bo 58 ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

W przyszłym roku stowarzyszenie obchodzić będzie jubileusz 25-lecia istnienia.

Inicjatywa związana z otwarciem baru możliwa jest dzięki współfinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

ryszardpajura_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Popieramy
Popieramy 27.07.2018, 22:32
Brawo brawo brawo i życzmy sobie smacznego

Pozostałe