Stadion otwarty, sztandar dla harcerzy; zdjęcia z archiwum Mechanika

  • 29.07.2018, 13:23 (aktualizacja 29.07.2018, 13:46)
  • Ryszard Pajura
Stadion otwarty, sztandar dla harcerzy; zdjęcia z archiwum Mechanika
Zdjęcia pochodzą z drugiej połowy lat 60-tych. Prawdopodobnie z otwarcia stadionu, a uroczystość ta została połączona z przyrzeczeniem harcerskim i wręczeniem sztandaru dla szkolnej organizacji ZHP.

Na stadionie nie ma jeszcze trybun, których budowa rozpoczęła się w 1970 roku. Na niektórych zdjęciach można zauważyć, że nie ma też bloków przy ul. Sienkiewicza, a pierwszy stanął tam w 1969 roku. 

Na kilku zdjęciach, m.in. z wręczenia sztandaru, widzimy charakterystyczną postać dyrektora szkoły - Stanisława Kruczka.

Zdjęcia odnalezione w archiwach szkoły prezentujemy z okazji 80-lecia Mechanika. Nie wiemy, kto je zrobił. Jeżeli rozpoznajecie się Państwo na tych zdjęciach, swoich kolegów lub koleżanki, prosimy o informacje do redakcji Obserwatora Lokalnego (Dębica, Żeromskiego 10), e-mail: [email protected]

Za tydzień kolejne galeria na naszym portalu.

Archiwizacja cyfrowa: Artur Barwacz

ryszardpajura_

Zdjęcia (34)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe