Nie trzeba będzie jechać na Rzeszów Główny

  • 10.08.2018, 15:33 (aktualizacja 11.08.2018, 11:33)
  • Ryszard Pajura
Nie trzeba będzie jechać na Rzeszów Główny W Rzeszowie modernizacja dworca dopiero się rozpoczyna
Rzeszów Zachodni to nowy przystanek PKP w stolicy Podkarpacia. Na lini z Dębicy, co oznacza, że nie zawsze będziemy musieli wysiadać na stacji Rzeszów Główny.

Przystanek Rzeszów Zachodni zostanie wybudowany w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Zlokalizowany będzie po stronie wschodniej od obiektów mostowych przy Alei Wyzwolenia (również objętych inwestycją ), w odległości ok. 50 m (od tych obiektów).

Pierwszy z peronów na stacji Rzeszów Zachodni gotowy ma być już w grudniu, drugi w maju 2019 r.

W praktyce oznacza to, że jadąc np. do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, do Wyższej Szkoły Zarządzania i Informatyki czy na tzw. Staromieście, nie trzeba będzie jechać na stacje główną, tylko wysiąść na tej zachodniej.

Jej powstanie związane jest z modernizacją stacji Rzeszów Główny za ponad 200 mln zł, która właśnie się rozpoczęła.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe