Zwiernik dziękował za plony - zdjęcia

  • 12.08.2018, 15:22
  • Grzegorz Król
Zwiernik dziękował za plony - zdjęcia
Od mszy świętej w przepięknym i zabytkowym kościele św. Marcina Biskupa rozpoczęły się tegoroczne dożynki w sołectwie Zwiernik.

Jak mówi Marcin Potempa, sołtys i radny ze Zwiernika, ale również rolnik, w tym roku plony były słabsze niż w poprzednim.

- Ale nie ma co narzekać, zawsze mogło być gorzej - dodaje.

Po mszy, w trakcie której mieszkańcy zwiernika dziękowali za tegoroczne plony, panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich zaprosiły mieszkańców na pyszny poczęstunek w filii pilźnieńskiego Domu Kultury w Zwierniku.

A już w środę 15 sierpnia w Lipinach odbędą się dożynki gminne. Rozpoczną się o godz. 13:30 na placu klasztornym, a o godz. 14 zostanie odprawiona msza. Ok. godz. 15 nastąpi przemarsz na stadion w Lipinach i tam odbywać się będą dalsze uroczystości. Wystąpią uczniowie z Lipin, goście z Karczewa oraz Zespół Pieśni i Tańca Rombań z Chyżnego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Classic, a po ich koncercie, ok. 21:30 rozpocznie się zabawa taneczna.

Grzegorz Król

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pilznianin
Pilznianin 09.09.2018, 22:37
W pilznie to jak w rzymie imprezy imprezy dla ludu

Pozostałe