Wyroki skazujące dla uczestników ustawki

  • 16.08.2018, 09:05 (aktualizacja 16.08.2018, 09:09)
  • Ryszard Pajura
Wyroki skazujące dla uczestników ustawki
W lutym 2015 roku w Straszęcinie miała miejsce ustawka pseudokibiców dębickich klubów piłkarskich. W ustawce brali udział pseudokibice, mieszkańcy powiatu dębickiego oraz województwa małopolskiego.

Do zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych. Skierowani na miejsce zgłoszenia policjanci tego dnia zatrzymali kilkunastu mężczyzn bijących się na drodze w kierunku Straszęcina. Okazali się nimi pseudokibice dębickich klubów piłkarskich Wisłoki, Iglopolu oraz tarnowskiej Unii.

Prowadzone przez dębickich policjantów postępowania doprowadziły do wyroków skazujących na karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Ośmiu mieszkańców Dębicy w wieku od 21 - 34 lat zostało skazanych na karę więzienia od 5 miesięcy do pół roku.

27-letni mieszkaniec Grabin w zakładzie karnym spędzi 10 miesięcy.

Wobec trzech mieszkańców województwa małopolskiego sąd zastosował kary bezwzględnego pozbawienia wolności na okres od 5 miesięcy do 10 miesięcy.

Wobec skazanych uczestników ustawki sąd zastosował również nawiązkę w kwocie 500 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.      

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe