Pielgrzymi już w drodze na Jasną Górę (zdjęcia)

  • 17.08.2018, 18:53
  • Janusz Grajcar
Pielgrzymi już w drodze na Jasną Górę (zdjęcia)
Kilka tysięcy osób wyruszyło dziś z Placu Katedralnego w Tarnowie na ponad 200-kilometrową trasę do Częstochowy. Wśród nich pielgrzymi z parafii powiatu dębickiego. W trzech grupach - nr 11 (św. Jadwiga), nr 12 (św. Michał) i nr 13 (św. Dominik Savio), idzie ich w sumie prawie 700.

Na Jasną Górę dotrą za dziewięć dni, w przeddzień święta Matki Bożej Częstochowskiej, które przypada 26 sierpnia. Błogosławieństwa na drogę udzielił im ordynariusz tarnowski bp Andrzej Jeż. Życzył im, by ta pielgrzymka stanowiąca największe doroczne rekolekcje diecezjalne uświadamiała wędrującym jeszcze bardziej, iż Kościół powinien żyć w każdym z nich.

XXXVI Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej towarzyszy hasło: Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa. Więcej na jej temat napiszemy w najbliższym wydaniu OL, który do kiosków trafi już we wtorek.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe