W sobotę ekstremalny bieg

  • 23.08.2018, 08:52 (aktualizacja 23.08.2018, 09:08)
  • Ryszard Pajura
W sobotę ekstremalny bieg Przed startem do ubiegłorocznej edycji Partyzanta.
184 zawodników zapisało się do uczestnictwa w Biegu Partyzant, jaki w sobotę odbędzie się w Gumniskach oraz lasach otaczających tę wieś oraz Braciejową, Stasiówkę, Głobikową i Połomię.

To z pewnością najtrudniejszy z biegów, jakie organizowane są w powiecie dębickim. Terenowy, górski, z dwoma trudnymi podbiegami i kilkoma mniej wymagającymi.

Odbędzie się na dwóch dystansach:

- półmaraton - 21 km

- 10 km.

Na ten pierwszy zapisanych jest blisko 130 zawodników, w tym 71 potwierdziło już swój udział. Na drugi zapisów jest 56, potwierdzonych 20. Ale dołączyć do stawki można jeszcze nawet w dniu zawodów, tuż przed startem. Biuro zawodów na obiektach Orlika w Gumniskach czynne będzie od godz. 10:00 do 13:30 do półmaratonu oraz do 14:30 dla uczestników dziesiątki.

Start półmaratonu zaplanowano na godz. 14:00, biegu na 10 km na godz. 15:00.

Na razie nie tyle trudny teren, co pogoda wydaje się być głównym przeciwnikiem biegaczy. Niestety, na sobotnie popołudnie zapowiadane są opady deszczu, co samo w sobie nie jest okolicznością sprzyjającą, powoduje też, że terenowa trasa staje się śliska. I choć dębiccy i nie tylko zawodnicy przyzwyczajeni są do takich utrudnień, to wszyscy liczą, że prognozy tym razem się nie sprawdzą.

Bieg prowadzi leśnymi ścieżkami, szlakiem walk partyzanckich w 74. rocznicę Akcji Burza w obwodzie dębickim Armii Krajowej. Stąd nazwa Partyzant.

Organizatorem jest Klub Biegacza Maratończyk Dębica.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe