Żeby nad Wisłokę wróciło życie

  • 25.08.2018, 11:54 (aktualizacja 03.09.2018, 12:14)
  • Ryszard Pajura
Żeby nad Wisłokę wróciło życie Kajakarze przed południem wyruszyli z Dębicy do Mielca.
Spływ kajakowy z okazji 100-lecia niepodległości wystartował przed południem z Dębicy do Mielca. Była to okazja do przedstawienia projektu zagospodarowania terenów zielonych nad Wisłoką przez Mateusza Kutrzebę, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej i kandydata na burmistrza miasta.

"100 Lat Niepodległa" - to nazwa spływu, zorganizowanego przez Kajakiem.Info i Stowarzyszenie "Orzeł Biały" Strzelec z Mielca. W imprezie wzięło udział ponad 60 kajakarzy, głównie z tego miasta i powiatu mieleckiego.

- Chcemy tę imprezę zrobić cykliczną - podkreśla Andrzej Zemmel ze Stowarzyszenia "Orzeł Biały" Strzelec.

Także w Mielcu istnieje pomysł odbudowy tradycji kajakarskich, gdy Mielec, jak podkreślał Andrzej Zemmel, funkcjonował na Wisłoce, a klub kajakarski był oddziałem Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

Tegoroczny spływ jest pierwszą, patriotyczną, kajakową imprezą w Mielcu. 

- Mamy nadzieję, że będzie to taki prolog do dalszych imprez - powiedziała Ilona Brągiel z Kajakiem.Info.

Jak dodała, organizatorom bardzo zależy nam na tym, żeby pokazać piękno polskiej przyrody. Dzięki kajaki można podziwiać naturę i spędzić czas w relaksujący sposób na wodzie.

- Chcemy stulecie niepodległości Polski uczcić w taki wesoły sposób - podkreśla Ilona Brągiel.

Konrad Szwed z portalu kajakiem.info dodaje, że teraz, gdy w Polsce zaczęliśmy bardziej dbać o przyrodę i rzeki się oczyszczają, powrót ludzi nad rzekę jest bardzo zauważalny. Wychodząc temu na przeciw powstał plan nie tylko organizacji spływu, ale odbudowy przystani w Mielcu.

Tereny zielone nad Wisłoką chce także zagospodarować Mateusz Kutrzeba, kandydat PiS na burmistrza. Jego plan zakłada m.in. budowę pomostu do turystyki wodnej, ścieżek rowerowych, spacerwych, biegowych, placu zabaw, siłowni i plaży miejskiej. Więcej na temat tego projektu na naszym portalu napiszemy jutro.

ryszardpajura_

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Debiczanin
Debiczanin 25.08.2018, 20:09
Oprocz kandydata i jego kolegi z Debicy , gdzie sa mieszkacy Debicy lub powiatu??? W splywie sami uczestnicy z powiatu mieleckiego chyba nie o to chodzilo kandydatowi!!! Zorganizowany splyw jedynie jako propaganda !!! Chyba ze to kandydat na Prezydenta Mielca ??? Oby tak bo dla Debicy to zenada !!!
Kajakarz
Kajakarz 26.08.2018, 22:29
Jak się nie było, lepiej się nie wypowiadać ;) Mieszkańcy powiatu dębickiego też spływali. Może będzie ich więcej, jak miasto coś zrobi z tymi terenami?

Pozostałe