Wtorek, 23.07.2019

Mateusz Kutrzeba o terenach zielonych nad Wisłoką (film)

  • 26.08.2018, 12:09 (aktualizacja 26.08.2018, 12:36)
  • Ryszard Pajura
Mateusz Kutrzeba o terenach zielonych nad Wisłoką (film) Mateusz Kutrzeba przedstawia swój projekt ożywienia terenów nad Wisłoką
Mateusz Kutrzeba, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i kandydat PiS na burmistrza Dębicy zapewnia, że na budowę terenów rekreacyjnych nad Wisłoką można pozyskać nawet 85% dofinansowania. Projekt, będący częścią jego programu wyborczego, przedstawił w sobotę podczas startu spływu kajakowego z Dębicy do Mielca z okazji 100-lecia niepodległości.

Jak powiedział potrzebna jest reaktywacji trasu turystycznej, kajakowej pomiędzy Dębicą a Mielcem, jaka istniała przed wojną. Drugi element programu to rewitalizacja terenów zielonych między mostem na Żyraków a zaporą.
Przekonuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej może finansować taką inwestycję nawet w 85 procentach. Otwarte są także Wody Polskie, teraz właściciel tego gruntu, na jego przekazanie miastu. 
- To byłoby serce miasta, gdzie w wakacje mieszkańcy przyjdą i spędzą wolny czas - mówi Mateusz Kutrzeba.

O sposobie zagospodarowania tego terenu mówi na filmiku niżej.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Według Mateusza Kutrzeby problemem nie jest także to, że tereny te znajdują się pomiędzy rzeką a wałami i mogą zostać zalane.

- Są miejscowości, gdzie w ramach rewitalizacji takie urządzenia powstają i są firmy, producenci, którzy na dane urządzenia dają atest, że na wypadek powodzi woda nie będzie tego w stanie porwać, bo jest to tak umocowane i zakotwiczone - zapewnia. 

Wtedy po opadnięciu wody wystarczy żeby służby miejskie weszły i wysprzątały teren. Gdyby duża woda niosła np. drzewo które zniszczy urządzenia to one mają również taki atest, że nie uszkodzą wałów.

Mateusz Cebula, radny miejski i szef sztabu wyborczego kandydata PiS na burmistrza gołym okiem widać potrzebę zagospodarowania tego miejsca.

- Przejęcie przez miasto spowoduje, że służby miejskie będą mogły wreszcie zadbać o tę zieleń, o sprzątanie. Teraz jest to robione czasami doraźnie - powiedział.

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wodniak
wodniak 30.08.2018, 16:52
Ciekawi mnie co Pan Kandydat zrobi w sytuacji gdy dębiczanie odpłyną do Mielca i tam pozostaną. No, na co wtedy Dębicy Burmistrz ?
 haszysta
haszysta 30.08.2018, 15:34
dobrze gajny pomysł w takim razie bedzie gdzie nogi pomoczyc @ zdrowia #
doświadczony dębiczanin
doświadczony dębiczanin 29.08.2018, 21:34
29.8.2018. Panie MATEUSZU! - Ma Pan piękne, a przede wszystkim "daleko budujące IMIĘ"! Pochodzi ono z hebrajskiego Mattania - dar Boży. Czy Pan wie co znaczy to imię? otóż: "Mateusz jest niezwykle odpowiedzialny, prawdomówny oraz dobroduszny. Ma ogromne poczucie sprawiedliwości i chętnie niesie pomoc innym. Raz podjęte ustalenia i raz dane słowo realizuje z żelazną konsekwencją..."
Proszę teraz popatrzeć na premiera Mateusza...?! Tak więc niech Pan ma w pamięci wszystkie dobre i proszące Pana wskazania uczciwych! ludzi. (Nie warto zwracać uwagi na miernoty...). POWODZENIA - dla Dębicy i Polski.
marionetka
marionetka 29.08.2018, 13:08
Słaby kandydat.
xXx
xXx 29.08.2018, 07:07
Po zbudowaniu nowego mostu w kierunku Straszęcina w żadnym wypadku nie likwidować starego. Można na nim zorganizować miejskie grillowisko lub coś. Kilka stoisk z piwem i kiełbaskami wyborczymi zapewni kandydatowi PIS zwycięstwo jak nic. A,... można jeszcze zarzyucić wędę i rybę na grilla sobie złowić. Jakaś koncepcja jest trzeba ją tylko rozwinąć.
yYy
yYy 29.08.2018, 10:21
Dobre ,Dobre.Dobre - popieram !!
dębiczanin z doświadcz.
dębiczanin z doświadcz. 28.08.2018, 23:52
KU DOBRU-PRAWDZIE I SPRAWIEDLIWOŚCI!
Czas skończyć NIErządy poPAPRAŃCÓW - psl-owców w Terenie!
Panie Mateuszu! - Spojrzyj Pan szerzej! Są priorytety materialne - infrastruktura, rekraacja, sport, komunikacja, utrzymanie obiektów, miejsc... ALE ISTOTNĄ RZECZĄ - aby móc korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw - JEST ZDROWIE!
W Dębickim Szpitalu nie ma "prawdziwego kardiologa"! W W.Czwartek doznałem zawalu (2-gi). Pogotowie wzięło mnie o 2-gej w nocy, a lekarz z pogotowia już WSKAZYWAŁ NA ZAWAŁ! TRZYMALI MNIE na SORze - BEZ JAKIEJKOLWIEK KONSULTACJI Z KARIOLOGIEM! do 8.oo. Wówczas dopiero lekarz wezwał karetkę, która zawiozła mnie do Szpitala MSWiA w Rzeszowie - gdzie lekarze po wynikach przy przyjęciu - ORZEKLI MI: "pan już zawał przeżył..."! I skierowali mnie na koronarografię...! Ja przeżyłem!...
Mnie "dane było i przeżyć...", bo przeżyłem wcześniej 1-szy zawał, potem baypassy i kilkakrotne koronarografie w Klinice JPII w Krakowie. Tam otrzymałem solidną naukę - jak żyć i jak zachować się w ewentualnych sytuacjach...
Z pewnością! - WIELU PACJENTÓW DĘBICKIEGO SZPITALA, będących w podobnej sytuacji - NIE MIAŁO I MIEĆ NIE BĘDZIE TAKIEGO SZCZĘŚCIA..., w obecnej sytuacji "zapaści kardiologicznej" dębickiej Służby Zdrowia!!!
dębiczanin z doświadcz.
dębiczanin z doświadcz. 28.08.2018, 22:38
Panie Mateuszu! - Spojrzyj Pan szerzej! Są priorytety materialne - infrastruktura, rekraacja, sport, komunikacja, utrzymanie obiektów, miejsc... ALE ISTOTNĄ RZECZĄ - aby móc korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw - JEST ZDROWIE!
W Dębickim Szpitalu nie ma "prawdziwego kardiologa"! W W.Czwartek doznałem zawalu (2-gi), Pogotowie wzięło mnie o 2-gej w nocy, TRZYMALI MNIE na SORze - BEZ JAKIEJKOLWIEK KONSULTACJI Z KARIOLOGIEM! DO 8.oo Wówczas dopiero lekarz wezwał karetkę, która zawiozła mnie do Szpitala MSWiA w Rzeszowie - gdzie lekarze po wynikach przy przyjęciu - ORZEKLI MI: "Pan już zawał przeżył..."! I skierowali mnie na koronarografię...! Ja przeżyłem!... Mnie "dane było i przeżyć...", bo przeżyłem 1-szy zawał, potem baypassy i kilkakrotne koronarografie w Klinice JPII w Krakowie. Tam otrzymałem solidną naukę - jak żyć i jak zachować się w ewentualnych sytuacjach...
Z pewnością! - WIELU PACJENTÓW DĘBICKIEGO SZPITALA, będących w podobnej sytuacji - NIE MIAŁO I MIEĆ NIE BĘDZIE SZCZĘŚCIA..., w obecnej sytuacji "zapaści kardiologicznej" dębickiej Służby Zdrowia!!!
Stary KaeS
Stary KaeS 28.08.2018, 14:49
Brawo! Taka propozycja w formie pisemnej (zagospodarowania terenow wokol walow Wisloki) zostala przedstawiona 3,5 roku temu nowowybranemu Burmistrzowi M. Szewczykowi i kilku radnym (PiS, WzD) przez przedstawicieli jednego z KWW - zebral on za malo glosow by miec reprezentanta, za duzo by (w sumie niespelna 1000) ich ignorowac. Pozostale tez beda "odkrywane". Widocxnie warte uwagi. Dobrze bo z mysla o i dla mieszkancow. Pytamie dlaczego teraz dopiero?
wyborowiec
wyborowiec 28.08.2018, 12:06
Przepraszam czy to cały program kandydata na burmistrza ? To ja dziękuję - głosuję na kogoś innego.
czytający
czytający 28.08.2018, 14:29
A napisali tu, że to cały program? Był spływ, to pokazali pomysły w tym temacie.
odpowiadający
odpowiadający 29.08.2018, 10:47
tym bardziej - było sporo osób to się mówi o głupotach, a to jest najważniejsze dla miasta ? obudź się !
1908
1908 28.08.2018, 11:27
Takie atrakcje jak proponuje sztab wyborczy są potrzebne, ale w tedy jak to co najbardziej potrzebują mieszkańcy Dębicy zostanie zrealizowane.
Tereny pod inwestycje, jeszcze lepsze drogi i obiekty sportowe, szczególnie zależy mi na stadionie Wisłoki 1908, jednego z najstarszych w Polsce, który przyciąga tysiące fanów. Stan stadionu fatalny, trybuna duża do rozbiórki się nadaje, budynek klubowy pęka, nie ma sanitariatów, brakuje boisk szkoleniowych dla młodzieży i itp... Czy nowy kandydat spotka się z naszym środowiskiem i porozmawia?..
PnD
PnD 28.08.2018, 13:08
Jeżeli przez 4 lata PiS nie pomógł, to czego Pan oczekuje? Obietnic bez pokrycia? Kolejnego rozczarowania?
Ola
Ola 27.08.2018, 23:11
PiS przyjął założenie w kampanii, że głównym winowajcą za dziadostwo w naszym mieście jest władza wykonawcza, czyli główny winowajca to Szewczyk. A drugi winowajca przyprowadzony przez Warzechę i Bieszczada niejaki p.Iwasieczko to już wdł. pisowców władzą wykonawczą nie jest. Doprawdy dziwna narracja. Radni PiS razem ze Wspólnotą Ziemi Dębickiej przez 4 lata rządzili miastem ( czytaj brali co się dało) a dzisiaj nam mówią, że oni nic nie mogli. To co panowie byliście radni bezradni i tym się teraz chwalicie. Gratuluję.
wacek
wacek 28.08.2018, 11:06
To Szewczyk nie rządzi według Ola ? Iwasieczko ? rządzi? To jednam Mario to marionetka?
Mariusz Trojan
Mariusz Trojan 27.08.2018, 22:14
Lata temu były już nieśmiałe próby zagospodarowania tego terenu. Myślę, że warto spróbować. . Mam nadzieję, że jest to do zrealizowania. W wielu miastach przecież nieźle takie strefy funkcjonują.
Reduta
Reduta 28.08.2018, 11:10
Nawet plaże chcą budować, dziwne miasto i ludzie.... Tyle potrzebniejszych inwestycji trzeba zrobić, stadiony są wstanie opłakanym , albo złomowisko na Wisłoka 1908 albo gruzowisko na Igloopolu.
das
das 28.08.2018, 09:17
Lata temu ( przed budową nowego mostu kolejowego) brzegi Wisłoki były wysypiskiem śmieci z Ratusza nie widocznym. Spora część została zasypana nowym torowiskiem, trochę wały przykryły a reszta? Może kandydat zanim popłynie kajakiem oczyści brzegi Wisłoki by było co podziwiać.
Uzus
Uzus 27.08.2018, 21:56
Teraz to można wszystko przedstawić w programie wyborczym ciekawe czy kolejne propozycje ktore będą wymagały środków finansowych z budżetu miasta będą poparte konkretnymi i realnymi źródłami ich finansowania. Freja chyba kiedyś sie spotkaliśmy bo nie ma jak zbiorek kawałów...
Mmmm
Mmmm 27.08.2018, 21:02
Ze zdjęć wynika, że p.Mateusz (kandydat na burmistrza) za dużo siedzi... Więcej ruchu, albo brzuch do zdjęć wciągać przynajmniej. Nie przekonuje mnie ten kandydat!
Freja
Freja 27.08.2018, 20:09
Przez cztery lata nie mozna było tego typu propozycji złożyć i nie ma co mówić ze to zależy od Burmistrza PiS ma wiekszosc w radzie wiec ma mozliwosc ksztaltowania działań w miescie tym bardziej, że Pan Kandydat w ulotce wyborczej twierdzi że stara sie o pozyskiwanie środków zewnetrznych i nie zapominajmy ,ze to jego opcja polityczna zarządza NFOŚIGW. Panowie mieliście 4 lata na napisanie programu wyborczego jeśli to ma przekonywać wyborców to proponuje wydawnie książeczek z kawałami .
Lekcja WOS
Lekcja WOS 27.08.2018, 22:00
Rada ma swoje kompetencje, burmistrz swoje. To burmistrz jest organem wykonawczym i to on musi składać projekty. Radny/radni/rada tego nie mogą robić choćby mieli brata prezesa w funduszu. To elementarz.
brak
brak 27.08.2018, 16:26
To co Pan Mateusz Kutrzeba proponuje to jest wyrzucanie w błoto naszych pieniędzy, ciekawie będą ludzie mieli z bloków na wakacjach jak poł miasta przyjedzie na grilla. Weź się Pan za konkrety a nie za pierdoły, plaże to sobie można zbudować nad jeziorkiem a nie na nad rzeką, jakie pomosty. To jest brak wyobraźni jakiejkolwiek.
igloopol
igloopol 27.08.2018, 20:45
A mi to sie nawet podoba. Bedzie gdzie wyjsc z dziecmi, rodzina. Skorzystamy glowmie my mieszancy Igloopolu.
Mmm
Mmm 27.08.2018, 21:07
Jak ktoś chce dziecka się pozbyć to pomysł kandydata - okej. Kandydat na burmistrza proponuje "taką rozrywkę" :)
mietek
mietek 27.08.2018, 11:34
Pamiętajmy, że jaki by nie był kandydat z PiS - za każdym z nich stoi twarz Kaczyńskiego! Macierewicza! Pawłowicz!
Nie pij!
Nie pij! 27.08.2018, 22:23
Mietku nie pij więcej!
Flisak
Flisak 27.08.2018, 06:35
Gondolierzy z nad Wisłoki. Toż to odkrywcze jest !
Stanisław
Stanisław 27.08.2018, 00:39
Panie Mateuszu są poważniejsze tematy w naszym mieście - to są igrzyska ,bo brak chleba w tym mieście. Przyjdź pan do ludzi to oni pokażą panu co należy zrobić, poprawić!
Kris
Kris 26.08.2018, 21:06
A co z remontami drog bo to flagowy temat kazdego kandydata na burmistrza albo radnego . Zapraszam kandydata na Łąkową
nie dogodzi
nie dogodzi 27.08.2018, 11:36
Gość przedstawia pomysł na temat A, a tu pytanie o temat B. Dajcie mu poprowadzić kampanię, może i o drogach będzie.
Mmm
Mmm 27.08.2018, 21:09
Bez przesady! nie od dziś "pierdzi w ten stołek" miał dużo czasu i jego zaplecze żeby to o czym mówi teraz - zrealizować. Przepraszam, ale nie kupuje tego bełkotu.

Pozostałe