Młodzi lekarze będą się szkolić w szpitalu

  • 29.08.2018, 09:34
  • Ryszard Pajura
Młodzi lekarze będą się szkolić w szpitalu Tomograf w szpitalu w Dębicy jest jednym z najnowocześniejszych na Podkarpaciu
Studenci oraz absolwenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego będą odbywać praktyczne zajęcia w Szpitalu Powiatowym w Dębicy.

Zarówno studenci medycyny, dyplomowani lekarze, jak i doktoranci kierunku lekarskiego, będą mogli korzystać z medycznego zaplecza technicznego Szpitala Powiatowego w Dębicy. W pierwszej kolejności będą się szkolić w Pracowni Diagnostyki Obrazowej, tj. Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego.

- Nasz szpital dysponuje nowoczesnym 64-rzędowym tomografem komputerowym, jednym z najnowszych w całym kraju - podkreśla wicestarosta Mateusz Pasek.
Sprzęt umożliwiający badanie całego ciała wykorzystywany jest w szpitalu od grudnia ubiegłego roku. Zakup tomografu wraz z oprogramowaniem, montażem, uruchomieniem i szkoleniem personelu kosztował 2,8 mln zł. Dzięki temu urządzeniu studenci będą mieć zapewnione dobre warunki podnoszenia swoich umiejętności.

- Na początku chcielibyśmy, aby praktyki odbywało kilkanaście osób, a później z każdym rokiem ich liczba będzie większa - zaznacza Mateusz Pasek.

Być może za jakiś czas przyszli lekarze będą się też szkolić na innych oddziałach szpitala. Gospodarze powiatu liczą na to, że być może w przyszłości któryś z praktykantów zechce podjąć pracę w naszym szpitalu. Zwłaszcza, że dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej cały czas szuka lekarzy różnych specjalności, np. neurologów, laryngologów, okulistów, chirurgów, ortopedów, kardiologów, lekarzy wykonujących badania ultrasonograficzne i lekarzy specjalistów radiologii oraz diagnostyki obrazowej.

Problem z brakiem kadry medycznej nie jest odosobniony. Boryka się z nim cała Polska.

- Dlatego musimy w ten szpital inwestować, żeby przyciągnąć do niego z jednej strony fachowców, z drugiej pacjentów - dodaje wicestarosta.

Umowa z Uniwersytetem Rzeszowskim w sprawie praktyk obowiązywać będzie od nowego roku akademickiego.

(akr)
Obserwator Lokalny nr 33/2018

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pacjent
pacjent 29.08.2018, 13:49
Szkoda studentów ,bo nic się nie nauczą .
optymista
optymista 30.08.2018, 15:02
Ale może to lekarze dębickiego szpitala czegoś nauczą się od studentów ?
salowy
salowy 29.08.2018, 10:15
No i fajnie !

Pozostałe