Piotr Michoń przedstawił hasło kampanii w wyborach burmistrza

  • 31.08.2018, 13:39 (aktualizacja 31.08.2018, 17:18)
  • Ryszard Pajura
Piotr Michoń przedstawił hasło kampanii w wyborach burmistrza Spotkanie na Rynku odbyło się dzisiaj w południe
Bliżej mieszkańców - to hasło kampanii wyborczej Piotra Michonia na burmistrza Dębicy. To także hasło Koalicji Obywatelskiej Ziemi Dębickiej, której jest kandydatem.

Dzisiaj kandydat został zaprezentowany podczas spotkania na Rynku.

 

Żeby Dębica była dębicka

- Gdy PiS przedstawiał kandydata, za nim stał poseł, senator, marszałek województwa. Za mną stoją mieszkańcy - powiedział na wstępie Piotr Michoń.

Wszyscy uczestnicy spotkania kładli nacisk na to, że reprezentują mieszkańców, obywateli, a nie partie polityczne. Chcą, jak powiedziała Alina Rzewuska, żeby Dębica była dębicka, a nie partyjna. Kluczowa będzie wspólnota, także w samorządzie: obywateli, obywatelek, mieszkańców.

- Dębica naprawdę nie zasłużyła na poddawanie się dyktatowi bezmyślnej koterii - stwierdziła Alina Rzewuska.

I dodała, że w najbliższych wyborach samorządowych koalicja generalnie startuje jako mieszkańcy, obywatele.

- Nie będę kandydatem polityków, szefów partyjnych. Moja działalność będzie polegała na tym, aby dbać o interesy mieszkańców, nie o interesy grupy trzymającej władzę - powiedział Piotr Michoń.

Jak dodał, nie ma w koalicji wielu polityków.

- Dla nas jedynym celem jest to, żeby Dębica znów stała się znaczącym miastem, żeby przemysł kwitł, żeby młodzi po studiach wracali i zostawali tutaj - mówił.

- Chcemy otworzyć się na mieszkańców, spotykać, wrócić do konsultacji budżetowych. Chcemy przywrócić rady osiedli, żeby każdy mieszkaniec miał wpływ na to, co się dzieje w mieście - zakończył swoje wystąpienie.

Mimo obecności dziennikarzy organizatorzy nie przewidzieli pytań, bo jak powiedział Andrzej Niedbał, rzecznik prasowy koalicji, kandydat na burmistrza musi wracać do Ratusza. Ponieważ, jak stwierdził, przypadkowo z godzin rannych na godzinę 12, czyli wtedy kiedy zaplanowano konferencję na Rynku, przeniesiono godzinę posiedzenia Komisji Infrastruktury. A Piotr Michoń jest jej członkiem.

Według Mateusza Cebuli, także radnego miejskiego i szefa sztabu kandydata PiS Mateusza Kutrzeby, posiedzenie komisji od początku zaplanowane było na godzinę 12.

Piotr Michoń zapowiedział, że swój program przedstawi w innym terminie. Chce, by w jego tworzeniu uczestniczyli mieszkańcy.

 

Problem granic i inne

- Przed nami do rozwiązania wiele spraw - zasygnalizowała tylko Alina Rzewuska.

Należą do nich m.in.:

- problem poszerzenia granic miasta w uzgodnieniu z sąsiadującymi gminami;

- wyzwanie demograficzne, bo dzisiaj 1/4 ludności to seniorzy 60+, a w perspektywie 5 lat przybędzie jeszcze 4 tys.;

- problem emigracji ludzi młodych;

- rozwój przedsiębiorczości;

- bezpieczeństwo;

- miejskie inwestycje i infrastruktura;

- problem śmieciowy, który czeka nas w najbliższym czasie;

- kwestia smogu w okresie jesienno-zimowym.

- Władza nie może nam mówić jak jest i jak będzie, musi nas słuchać i o ważne sprawy pytać. W naszej ocenie Dębica potrzebuje wizji, strategii śmiałego przyspieszenia. Za dużo czasu chyba już zostało zmarnowane - zakończyła spotkanie Alina Rzewuska.

 

Za dużo partii i za dużo mężczyzn

W jego trakcie zaprezentowana została także kandydatka Koalicji Obywatelskiej Ziemi Dębickiej do Sejmiku Podkarpackiego. Jest nią Maria Mitręga, była pracownica Stomilu, Firmy Oponiarskiej Dębica i koncernu Goodyear.

- Sejmik wojewódzki absolutnie zdominowany jest przez partie i absolutnie zdominowany przez mężczyzn, którzy piastują te stanowiska już bardzo długo. Nie mają świeżego spojrzenia na to, co jest potrzebne, co jest konieczne w województwie - powiedziała.

Obecnie jest na emeryturze, ale jak stwierdziła, ma za sobą bardzo długą przeszłość w pracy na stanowiskach finansowo-ekonomicznych w przedsiębiorstwach państwowych, jednoosobowej spółce skarbu państwa, wreszcie w dużej korporacji.

- Wiem, jak zarządzać budżetem, wiem, jak zarządzać finansami, wiem, jak oceniać projekty inwestycyjne, a główne zadanie Sejmiku Wojewódzkiego to jest właśnie wybór projektów - stwierdziła Maria Mitręga.

 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elka
Elka 05.10.2018, 13:19
Trzymam za Was kciuki
chłop
chłop 03.09.2018, 05:02
Byle nie za blisko, bo teraz nic nie jest wiadomo. Lepiej tam tyłem do ściany stanąć.
wre45
wre45 02.09.2018, 11:35
Znam poziom ludzi, którzy popierają gościa...dziękuję
nieznajomy
nieznajomy 03.09.2018, 07:27
Wszyscy są ciekawi, podziel się wiedzą.
Obiektywnie
Obiektywnie 01.09.2018, 12:15
I po co te wszystkie bluzgi i hejty? Nie podoba się kandydat? Nikt nie zmusza do głosowania na niego. Demokracja pozwala oddać głos na największego idiotę i jednocześnie nie zabrania ujadać na forum, które daje anonimowość.
parys
parys 02.09.2018, 06:39
No dobra, ale o co Ci chodzi ?
antyKOD
antyKOD 02.09.2018, 10:49
koń jaki jest każdy widzi.... a jego zaplecze musi mimo wszystko bronić przegranej sprawy!
Obiektywnie
Obiektywnie 02.09.2018, 15:42
Na szczęście z kodziarzami, pisowcami, pełowcami i innymi politykierami mam tyle do czynienia, co parys i antyKOD z uprawą ryżu na Marsie. Miłego bluzgania i snucia teorii spiskowych!
demokrata
demokrata 01.09.2018, 06:27
To hasło jakieś dziwne jest, jak kandydat Michoń. Raz pisane razem a raz osobno.
Ania
Ania 31.08.2018, 22:50
Dostał pracę w starostwie i nic tam nie robi Wstyd dla Dębicy że ma takiego kandydata
demokrata
demokrata 02.09.2018, 09:26
Jak to dostał ? Od kogo ? Dlaczego ? Dlaczego inni nie dostają ? To pytania do pracodawcy tego Pana.
abc
abc 31.08.2018, 20:36
A dokładnie to gdzie stoją ci mieszkańcy bo jakoś ich nie widać, a wszystkie zdjęcia przeglądnąłem haha
cba
cba 01.09.2018, 06:31
abc - nie czepiaj się jak nie wiesz. Mieszkańcy przed telewizorami oglądali transmisję na żywo z uroczystości ogłoszenia hasła.
abc
abc 01.09.2018, 07:32
to siedzą czy stoją, haha
cba
cba 01.09.2018, 09:26
Z szacunkiem ! Na baczność !
Daria
Daria 31.08.2018, 20:35
Hasło... Polecam na debica.tv zobaczyć video z tej konferencji. Pan kandydat nawet swojego hasła nie zna i z kartki niemal musiał doczytać i z podpowiedzi kolegów korzystać. Słabo...
Mieszkaniec Batorego
Mieszkaniec Batorego 31.08.2018, 20:32
Piotrek Michoń nie obiecuj 4 lata byłeś radnym na osiedlu nic nie zrobiłeś. Latarnie to w wydziale infrastruktury zgłosiły 7 osob aby zrobić wiec nie bierz zaslug na siebie. Bo obiecaleś nam kolo bloku 12 że powstanie parking i nic zlorzone tylko przez mieszkancow prózby do urzedu miasta o zrobienie jego abys jako radny wsperał a tu nic niemasz poparcia nawetw urzedzie miasta jakiegoś. Na batorego 4 lata temu twoj postulat wybierz Michonia tu powstanie parking i nic wybrany a tu ani parkingu ani chodnika Kiełbasa wyborcza znowu tylko tyle potraficie obiecać i nic wiecej!!!!!!!!!Astare babcie sie nato nabierają!!!!!!!!!
Polonista
Polonista 01.09.2018, 12:09
Widzę, że na Batorego przydałaby się również szkoła, a przynajmniej kurs języka polskiego.
dębiczanin
dębiczanin 31.08.2018, 20:10
Sąd jest na Fabrycznej / Słonecznej a nie na Rynku Do tego zapomnieliście zniczy. Bezpartyjni? dobre sobie. Widzę że każdy który was nie popiera jest pisiorem. Nie, nie jestem. Dla mnie liczy sie dobro kraju (małej ojczyzny) a nie donoszenie i walka za wszelką cenę z tymi którzy w koncu zaczeli coś robic nie dla siebie tylko Polaków. Ps. Osobiście na razie skłonny jetsem głosowac na Gorczycę (z braku laku niestety)
Ola
Ola 31.08.2018, 21:41
Jak mi cię człowieku żal. Nic nie rozumiesz co dzieje się w naszym kraju. Poczytaj, posłuchaj to może zrozumiesz. Ja nie zgadzam się jako Polka na to jak urządza nas PiS. Przyjdzie taki czas że za to odpowiedzą. Mam nadzieję już nie długo.
Cocacola
Cocacola 02.09.2018, 06:44
To może wyemigruj z naszego kraju . Tutaj nam takich nie potrzeba.
Zenek
Zenek 31.08.2018, 19:49
Temu Panu już dziękujemy, ma etat w Starostwie niech się cieszy
Kazimiera
Kazimiera 31.08.2018, 17:40
To jakiś klub seniorów z kilkoma wnukami czy co ?
Senior
Senior 31.08.2018, 22:05
Jestem seniorem, dębiczaninem i powiem ci arogancki trollu, mniej pogardy dla starszych. Jak pożyjesz trochę lat to możemy pogadać. A PiS to jest formacja, która szkodzi Polsce. Mam nadzieję ,że przede wszystkim to seniorzy podziękują Kaczyńskiemu i jego przy***sach.
Kazimiera
Kazimiera 02.09.2018, 09:30
Skąd pewność ,że jeszcze będziesz wtedy mógł pogadać ?
brr
brr 31.08.2018, 17:17
Jak widać na ostatnim zdjęciu, max 3 głosów macie ...
Kopnijmy PiS w miejsce, gdzie nie dochodzi słońce
Kopnijmy PiS w miejsce, gdzie nie dochodzi słońce 31.08.2018, 18:50
Wliczając to Twój szanowny wyborco?
Piotrek
Piotrek 31.08.2018, 22:33
Kolego z opozycji staliście się sektą! Tak! sektą! jak widzę do czego się posuwacie!! Jesteście gotowi niszczyć a może nawet zabijać żeby wróciła złodziejska POmafia do władzy!!!
anty kod
anty kod 31.08.2018, 15:49
Gdzie ci mieszkańcy ja sie pytam? Był chodź jeden zainteresowany, bo po zdjęciach nie widzę. ps Czemu nigdzie nie była podana godzina tego partyjnego spędu (partii razem) Jakieś obawy przed "mieszkancami"?
Kryształowo czysty Piotrowicz (i Suski)
Kryształowo czysty Piotrowicz (i Suski) 31.08.2018, 20:36
Komuno wróć. To my - Piotrowicze!
Ola
Ola 31.08.2018, 21:44
Przypominam że Piotrowicz jest w PiS. I demoluje trójpodział władzy, podstawę demokracji. Ale tobie to nic nie mówi?
Antypisior (a co, nie można ?)
Antypisior (a co, nie można ?) 31.08.2018, 18:49
Spęd to może być baranów, trochę szacunku dla ludzi mających inne przekonania polityczne. Najchętniej zdelegalizowalibyście całą opozycję, by Wam nie wytykała przekrętów i nie kuła sumienia (o ile je macie).
Ola
Ola 31.08.2018, 18:02
Konferencja prasowa służy do podania informacji. To nie forma publicznego zgromadzenia. Tyle i tylko tyle.
konferencja
konferencja 01.09.2018, 08:47
Chyba odczytania z kartki :D Bo hasło też trzeba było z kartki czytać haha.
Kryształowy Piotrowicz
Kryształowy Piotrowicz 31.08.2018, 17:32
Przed mieszkańcami raczej nie, bardziej przed mieszańcami z jedynie słusznej sekty.
Politykom dziękujemy...
Politykom dziękujemy... 31.08.2018, 15:39
Tak, najlepszy byłby taki, który obieca kolejne pomniki, tablice upamiętniające wizytę najważniejszej osoby w państwie. Taki mierny, bierny, ale wierny. Najwyższy czas cokolwiek zmienić i postawić na innych. Dębica potrzebuje ludzi aktywnych i mających wizję. A na partyjne przepychanki jest miejsce w stolicy. Zresztą wszystko wskazuje na to, że za chwilę będzie jak za komuny - kto nie jest członkiem jedynie słusznej partii, ten będzie wykluczony ze społeczeństwa. I patrząc na to co się dzieje, perspektywa chociażby osobnych miejsc w środkach komunikacji według najlepszych wzorców, czyli "Nur fuer PiS"...
Edek
Edek 31.08.2018, 15:21
Pomijam hasła, koszulki, każdy je ma, i kto za kim stoi, ale Piotr Michoń wydaje się jedynym autentycznie szczerym i naturalnym, prawdziwym kandydatem z Dębicy, a nie tworem marketingowym. Mam nadzieję, że wyborcy docenią tę autentyczność i szczerość.
Kurka
Kurka 31.08.2018, 17:36
Bez jaj proszę !
Edziu
Edziu 31.08.2018, 15:40
Wracaj do kombinatu.
KPR Igloopol
KPR Igloopol 31.08.2018, 17:37
Jakby nie ten kombinat, to na tzw. zatorzu psy nadał szczekałyby pewną częścią układu pokarmowego...
Daria
Daria 31.08.2018, 21:42
Przypuszczalnie nikt by nie płakał, a na ulicach przynajmniej byłoby bezpieczniej
deb
deb 31.08.2018, 14:51
Tak, za nim stoja mieszkańcy... kilka kilkunastosobowa partii "razem" / kod
Antydebil
Antydebil 31.08.2018, 20:41
Przepraszam, że pytam, ale deb to skrót od deb..?
Maria
Maria 31.08.2018, 18:07
Dla porządku KOD nie jest partią polityczną tylko ruchem społecznym broniącym demokracji w naszym kraju. Sprzeciwiającym się poczynaniom ''dobrej zmiany"
Piotrek
Piotrek 31.08.2018, 22:36
A mi sie wydaje że jest sektą obłąkanych ludzi...
lis
lis 01.09.2018, 14:29
sektą obłąkanych ludzi jest pis
obłuda
obłuda 31.08.2018, 13:53
Co za bzdury! To przecież komitet tych, co podpisali dębicką deklarację samorządową - a tam podpisy posłów PO, szefa struktur PO pana Lipczyńskiego widocznego na zdjęciach, a także podpisy .Nowoczesnej, SLD i KOD. Widać też byłych i obecnych radnych PO Roztoczyńskiego i Żyłkę!

Dębiczanie nie dadzą się nabrać na "bezpartyjność".
Ola
Ola 31.08.2018, 18:16
Każdy obywatel ma prawo do popierania jakiejś formacji politycznej, robi to biorąc np. udział w wyborach parlamentarnych. Nie oznacza to ,że jest członkiem tej czy innej partii. I każdy z nas ma prawo ocenić działania polityków. Teraz ocenimy tych z PiS, co mówili a co i jak zrobili ( tym razem na szczeblu samorządu) na resztę przyjdzie czas pózniej.
obłuda
obłuda 31.08.2018, 20:34
No to jak się głosi tezy, że jest się bezpartyjnym, to się nie bierze szefów struktur partyjnych do komitetu/na listy. Zebrać ludzi spoza partii i proszę bardzo a nie udawać kogoś kim się nie jest. Zero niezależności tak głoszonej przez całą kadencję pana radnego.
Ola
Ola 31.08.2018, 21:54
I bardzo dobrze że opozycja się łączy. Każda forma przeciwstawienia się demolce urządzanej nam przez PiS jest ważna. W dużych miastach ludzie masowo wychodzą na ulice. U nas się boją , bo są zastraszeni. Niestety.
Skończ
Skończ 01.09.2018, 09:18
Gdzie ty chora kobieto widzisz demolkę? Gdzie? Chcesz podpalic ten kraj tylko dlatego że oderwano cb od żłobu? Mam w d. pis ale to jedyna partia po 89 która jak na razie dała coś od siebie a nie tylko kradła. ps. beneficejtem +500 też nie jestem, a wprost przeciwnie bo nie mam dzieci.
Proktolog
Proktolog 01.09.2018, 12:06
Tak, jak najbardziej dał od siebie, a konkretnie z kieszeni podatnika. Zobaczymy, jak długo budżet państwa wytrzyma to rozdawnictwo. Kiedyś pokaże się dno i ktoś będzie musiał zakręcić kurek. Wtedy ludzie wyjdą na ulice i to będzie kolejny element jednoczenia społeczeństwa przez naczelnika. A póki co, kraj chcą podpalić (chyba nawet nieświadomie - bo na to są zbyt prymitywni) ci, których masz w wymienionej części ciała. P.S. Używając inwektyw w stylu "chora kobieto" doskonale wpisujesz się w retorykę jedynie słusznej zmiany.
obłuda
obłuda 01.09.2018, 08:48
Czyli jednak żadna bezpartyjność, tylko zbieranina PO SLD KOD .N itd. Stańcie w prawdzie.
Katarzyna
Katarzyna 01.09.2018, 21:49
Gorszy sort . Jak to mówi bardzo delikatnie Pan Prezes Jarosław Kaczyński.

Pozostałe