Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Dwudziesty sezon hokeistów

  • 4.09.2018, 10:39 (aktualizacja 04.09.2018 11:51)
Dwudziesty sezon hokeistów UKH Dębica
Rozpoczyna się wyjątkowy, bo dwudziesty jubileuszowy sezonu w działalności Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica.

Dla niektórych zawodników 5 miesięcy, przez jaki nie było lodu w Dębicy, to zdecydowanie za długo, dlatego swoje umiejętności hokejowe szlifowali pod okiem znanych trenerów na taflach w Krynicy (Piotr Czernecki, Krzysztof Bujak, Łukasz Bobulski) oraz w Toruniu (Kamil Żądło, Oskar Wrona, Jakub Gawle, Kacper Mryczko, Roksana Maniak, Wiktor Maniak).

Natomiast w Sosnowcu odbył się obóz szkoleniowy, w którym wzięło udział 34 zawodników UKH Dębica. Pod okiem trenerów: Arkadiusza Burnata, Michała Wiktora oraz Bartosza Burnata dwa razy dziennie trenowali na lodowisku oraz uczęszczali na zajęcia ogólnorozwojowe na sali sportowej.

Zajęcia "na sucho" odbywały się również lokalnie na obiektach MOSiR Dębica, Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy oraz terenach zielonych w okolicy lodowiska, pod okiem wyżej wymienionych trenerów oraz trenera Zbigniewa Żabickiego.

Najważniejszym z wydarzeń okresu przygotowawczego było powołanie do kadry juniorek U-18 Karoliny Baran, która w najbliższym sezonie będzie reprezentować barwy Cracovii Kraków, grającej w ekstraklasie kobiet.

Nie można też pominąć faktu, że na obozie Hokejowej Szkole Ziętary tytuł orła, a raczej orlicy Ziętary, zdobyła Roksana Maniak, a zawodnikiem dnia został w tej samej szkole hokejowej podczas jednego z obozów Jakub Gawle.

Jako szkoleniowiec w obozach tych brał udział także Michał Wiktor - trener UKH Dębica.

OldBoy'e UKH Dębica zwyciężyli podczas I Międzynarodowego Turnieju Bieszczad w Sanoku.

W nadchodzącym sezonie Uczniowski Klub Hokejowy Dębica będzie posiadał swoje drużyny w następujących rozgrywkach:
1 Liga Seniorów
Żak Starszy
Żak Młodszy
Mini Hokej 1
Mini Hokej 2

Zawodniczki oraz zawodnicy, którzy nie mają swoich drużyn rozgrywkowych zgłoszonych przez UKH Dębica na mocy podpisanych umów-porozumień, między innymi z Cracovią Kraków, Kojotkami Janów, KTH Krynica, Stoczniowcem Gdańsk oraz Jastrzębiem Sosnowiec reprezentować będą w zbliżającym się sezonie wspomniane kluby.

Zostały również poczynione starania do sprowadzenia do Dębicy bramkarza dla 1 Ligi Seniorskiej, który ma być odpowiedzialny za treningi z młodszymi kolegami w bramkarskim fachu.

Trwa też nabór do wszystkich grup wiekowych. Klub zapewnia sprzęt na start i naukę jazdy na łyżwach tych najmłodszych, którzy jeszcze tego nie potrafią.

 

Na podstawie informacji UKH Dębica

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sportowy
Sportowy 5.09.2018, 22:03
A Jak ze zmianami personalnymi klubu ? Z tego co wiem o sportach Dębickich hokej od poczatku swojej przygody w pierwszej lidze nie zają innego miejsca niż ostatnie. Co jest nie tak ?
wodkan
wodkan 7.09.2018, 14:30
Najwyższa pora na zmiany bo parę osób wydaje się być przyspawane do stołka.
ccc
ccc 6.09.2018, 17:02
Tu nie chodzi o wyniki ......Domyśl się o co !
jan_krazek
jan_krazek 7.09.2018, 14:32
Ktoś ma chore ambicje, znowu wyniki 33 do 0
złoty krązek
złoty krązek 7.09.2018, 10:09
Chodzi o to żeby się poruszać na lodzie ??
Mały Głod
Mały Głod 5.09.2018, 09:15
Znowu ten Hokej, nie macie o czym pisać ? Wygrane Derby przez Wisłokę i cisza na waszych łamach internetowych
bbb
bbb 6.09.2018, 10:16
Znowu ten smród - nie masz o czym pisać ?

Pozostałe