Wtorek, 23.07.2019

Mateusz Kutrzeba ogłosił program mieszkaniowy

  • 05.09.2018, 11:52 (aktualizacja 05.09.2018, 12:01)
  • Grzegorz Król
Mateusz Kutrzeba ogłosił program mieszkaniowy Z przodu, od lewej: Mariusz Blezień i Mateusz Kutrzeba. Z tyłu: Zenon Trojan i Mateusz Cebula.
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy i jednocześnie kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza miasta zaprezentował kolejne pomysły, które chciałby zrealizować, jeśli wygra wybory. Po konferencji zwołanej nad Wisłoką Mateusz Kutrzeba zaprosił tym razem pod Miejskie Gimnazjum nr 3 w Dębicy. Tam przedstawił swoje plany dotyczące rozwoju mieszkalnictwa.

Lokalizacja spotkania - jak wyjaśnił Kutrzeba - nie jest przypadkowa. To właśnie na działce znajdującej się za szkołą, przy boisku lekkoatletycznym, miałby powstać jeden z bloków z mieszkaniami niskoczynszowymi. Zostałby wykonany w ramach Miejskiego Programu Mieszkalnictwa. Docelowo miałoby powstać około stu takich lokali, właśnie przy Paderewskiego, ale także na ul. Krasickiego oraz na os. Matejki. W przypadku ostatniej lokalizacji blok zostałby wybudowany w miejscu, w którym dzisiaj stoi wieża ciśnień. Pod uwagę brana jest jeszcze jedna działka, na Budziszu, którą miasto musiałoby przejąć od Administracji Domów Mieszkalnych.

Mateusz Kutrzeba podczas konferencji przekonywał, że należy także możliwie szybko podjąć działania, aby w Dębicy w końcu powstały mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie+. Planuje również odnowienie i rozbudowę istniejącej bazy lokali socjalnych przy ul. Mościckiego oraz Reymonta, a także przekazywanie każdego roku pieniędzy na remont zaniedbanych mieszkań komunalnych i socjalnych.

- Należy też zwiększyć kontrolę odpowiednich służb, które będą sprawdzały, czy mieszkania i całe budynki nie są dewastowane - dodaje Mateusz Kutrzeba.

Na działce przy Paderewskiego kandydat PiS na burmistrza zapowiedział także, że niebawem, przy ul. Spółdzielczej uruchomi swoje biuro wyborcze. Będą mogli tam przyjść mieszkańcy i zgłaszać swoje pomysły, mówić o problemach, a przy okazji napić się kawy czy herbaty. Zostanie ono otwarte najprawdopodobniej we wtorek 11 września.

Podczas spotkania przy MG nr 3 Kutrzebie towarzyszył szef jego sztabu wyborczego Mateusz Cebula, były radny RM Zenon Trojan oraz przewodniczący Rady Osiedla Słoneczne Mariusz Blezień.

Grzegorz Król
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RED
RED 09.09.2018, 14:21
Puste bez pokrycie obietnice...Kandytatura tego człowieka na burmistrza miasta pokazuje jak bardzo mało kompetentnych ludzi jest w PiS..Wystawil człowieka parcującego w Rzeszowie jego kampanią zarządza człowiek pracujący w Krakowie jednym słowem dramat..Wierzę w rozsądek dębiczan że nie nabiorą się na te obietnice...
Jas
Jas 06.09.2018, 13:34
Widać że PiS jest zdesperowany żeby wygrać, obietnice bez pokrycia, oczernianie obecnego włodarza,z którym rządzili 4 lata, dawali co roku absolutorium, klepali po plecach, a teraz czas na prowadzenie czarnego PRu, cały zaklamany PiS, mówią tak jak im w danym momencie pasuje żeby ugrać najwięcej dla SIEBIE a nie dla nas mieszkańców
obiecanki cacanki
obiecanki cacanki 06.09.2018, 07:51
Y. Słowa, słowa, obietnice, obietnice, y, a ja czekam na konferencje, w której kandydat przedstawi swoje osiągnięcia z dotychczasowej, 4-letniej działalności w Radzie Miasta.
syjh
syjh 09.09.2018, 14:00
to wartościowi dopiero po 40 latach działalności? dajcie żyć. ;)
budowlaniec
budowlaniec 05.09.2018, 22:41
No to tym razem, będziemy mieli szklane domy w Dębicy. Czyżby kandydat PiS nie wierzył w powodzenie sztandarowego programu swojego rządu Mieszkanie+ ? Jak na tej działce ( miasta jest tylko wąski kawałek) reszta to tereny prywatne można wybudować blok? To jest nie realne. Mieszkańcy sąsiadujących domów już się cieszą z tej propozycji. Protest pewny! Kolejna dobra wiadomość jest taka, że nie zagłosują na PiS. Panowie waszej ściemy nie kupujemy. Mam wrażenie ,że kandydat i p. Cebula śledzą to co bredzi Jaki w stolicy i taką samą narrację nam serwują. Nawet sztaluga jest.
jurek
jurek 05.09.2018, 21:25
peeewnie, pis jest mistrzem kupowania ludzi, 500 plus, 300 plus, moze 1000 plus, mieszkania plus a pracowac nie ma kto... karmią patologię, która ślepo pójdzie do wyborów zagłosować na swoich żywicieli, mistrzowie manipulacji i mydlenia oczu, kiedyś przyjdzie nam zwykłym podatnikom to spłacić, mam nadzieję, że ludzie sobie zdają z tego sprawę
Pawełek
Pawełek 05.09.2018, 21:07
Kandydat który do niczego zawodowo nie doszedł sam, wszystko wręczane od początku przez partię. Gdzie my pracowaliśmy w wielu 27 lat bez poparcia partii? gdzie pracują nasze dzieci i za jakie pieniądze? Teraz myśli, że partia mu załatwi bycie burmistrzem i że kupią i zmanipuluja ludzi obietnicami bloków, które na pewno nie powstaną
Głos
Głos 05.09.2018, 21:03
Podczas konferencji ogłoszone zostało różniez, że pan Mateusz otwiera biuro wyborcze w rynku, pytanie kto za to będzie płacił? I kto zapłacił za tysiące listów pochwalnych wysłanych mieszkańcom... Odpowiedź-my podatnicy płacimy. A to dopiero początek
ANTY
ANTY 05.09.2018, 20:02
Wspiera Pan nierobów. !!!!!!!
Mateusz Pomidor
Mateusz Pomidor 05.09.2018, 15:23
a co ten Kutrzeba robił 4 lata w radzie miasta. Wysyła jakieś listy do mieszkańców, w których nawet nie wspomina, że jest z PiS, a przecież dzięki tej partii dostała stołek przed 30-tką wicedyrektora rzeszowskiego WUP i zarabia bagatela 130 tys. zł rocznie! Nie PiS partyjniacy na taką kasę harują latami ! Niech sobie wraca do Rzeszowa!
Teddy
Teddy 05.09.2018, 14:13
może i słusznie, coś trzeba zacząć robić aby miasto przestało się wyludniać - Tu pan Kutrzeba ma mały plus (co jeszcze nie oznacza głosu w wyborach). ale trzeba tez iść w drugim kierunku i powiększyć miastio.
podatnik
podatnik 05.09.2018, 13:32
Dla biednych i niezaradnych należy stworzyć miejsca pracy by nie obciążali budżetu miasta, a ci co dewastują mieszkania wystawić za drzwi.
Kaczuszka
Kaczuszka 05.09.2018, 12:24
To już po raz czwarty ogłoszony zostaje program mieszkanie+ w Dębicy. Brawo za strzał w kolano kandydata.
RED
RED 09.09.2018, 14:24
To pokazuje faktyczny brak pomysłu i brak jakiechkolwiek komletencji..
Teddy
Teddy 05.09.2018, 14:17
Ciekawe jakie obietnice po raz trzeci złoży obecny burmistrz. Internety na szczęście nie płoną i zostanie tez rozliczony z obietnic z przed 4 lat jak i 8 kiedy to był kandydatem PO-PSL
Daria
Daria 05.09.2018, 13:35
A on tu ogłasza Mieszkanie+? Napisali, że chce to doprowadzić do realizacji. A ogłosił jak rozumiem miejski program, odrębny.
nick
nick 05.09.2018, 21:28
przez 4 lata nie doprowadzili do konca i specjalnie opozniali, zeby obecny wlodarz nie mógł sobie mieszkan plus wziąć ,,na swoje konto", zero myslenia o ludziach tylko o sobie i swojej kampanii i żeby jak najlepiej się sprzedać ludziom, zakłamane towarzystwo
Jarek
Jarek 05.09.2018, 12:11
To już wiem że na niego nie zagłosuję. Ja ciężko tyram w TC żeby się czegoś dorobić, ludzie budują domy, kupują mieszkania, często na kredyt a ten będzie sponsorował pewnie mieszkania patologii bezrobotnej albo swoim kolesiom, oczywiście wszystko sfinansuje podnosząc lokalne podatki. PiS już dziękuję, nigdy więcej.
Koki
Koki 09.09.2018, 14:25
Trafiles w punkt jdealnie .Lozdrawiam
Teddy
Teddy 05.09.2018, 14:15
wiadomo, że z tym jest ciężko. Ale jakoś w całej europie są takie programy aby ludziom było lżej
Sąsiad nowego bloku
Sąsiad nowego bloku 05.09.2018, 13:46
Przecież to tylko przedwyborcze obietnice. Gdzie tam się zmieści blok? Większość tych chaszczy to tereny prywatne. No chyba, że będzie budował na boisku, hahahahaha.
Ale pytanie powinno brzmieć: dlaczego dopiero teraz skoro od jakiś dwóch lat jest wiceprzewodniczącym rady miejskiej?
Zwykła przedwyborcza ściema i tyle.
PS a Pan Zenek to w jakim charakterze? ;)
fakty
fakty 05.09.2018, 13:22
Obejrzyj sobie konferencję w TV a potem pisz. Mówił, że normalnie będzie czynsz do płacenia uwzględniający spłatę kredytu itd. Finansowanie też przedstawił.
RED
RED 09.09.2018, 14:23
I Ty w to wierzysz??? Nie żartuj
jam
jam 06.09.2018, 22:18
Serio tak piszesz? Czyli będzie budował mieszkania i je wynajmował po cenach rynkowych? Jak rozumiem za swoje pieniądze? To po ciula się pcha na burmistrza?

Pozostałe