Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Śnieżka - zysk większy niż przed rokiem

  • 6.09.2018, 11:57 (aktualizacja 06.09.2018 14:52)
Śnieżka - zysk większy niż przed rokiem DFFiL Śnieżka
Śnieżka podsumowała wyniki finansowe za I półrocze 2018 roku - Grupa Kapitałowa Śnieżka wypracowała w I półroczu 2018 roku 37,7 mln zł zysku netto, o 21 proc. więcej niż przed rokiem.

Dobre wyniki biznesowe grupa zawdzięcza głównie sprzedaży krajowej, która stanowiła 77,9% przychodów ogółem. Pozostała część wyniku została wypracowana na 28 rynkach eksportowych, przede wszystkim na Ukrainie i Białorusi.

Pomimo znacznych nakładów przeznaczonych na inwestycje, FFiL Śnieżka SA wypłaciła akcjonariuszom dywidendę z zysku za 2017 rok w kwocie 27,8 mln zł.

Największą część przychodów grupa wypracowała w Polsce. Sprzedaż wyrobów na rynku krajowym wyniosła 234 mln zł i stanowiła 77,9% przychodów ze sprzedaży ogółem.

– Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu polityką cenową byliśmy w stanie zniwelować niekorzystny wpływ drożejących surowców, przede wszystkim bieli tytanowej, i utrzymać satysfakcjonujący poziom marż. Pozytywny wpływ na wyniki finansowe w minionym okresie miały także coraz bardziej widoczna migracja klientów w kierunku farb z segmentu premium, charakteryzujących się wyższą marżą – mówi Witold Waśko, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. ekonomicznych FFiL Śnieżka SA.

Na rynkach eksportowych grupa osiągnęła w I półroczu 2018 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 66,3 mln zł. Sprzedaż na Ukrainie, która jest największym zagranicznym rynkiem zbytu, wyniosła 36,6 mln zł i stanowiła 12,2% skonsolidowanych przychodów. Taki wynik został uzyskany przy niezbyt korzystnych warunkach pogodowych panujących wiosną na Ukrainie.

Na Białorusi grupa osiągnęła przychody w wysokości 14,8 mln zł, a w Rosji 5,2 mln zł.

 

Pozytywne perspektywy na drugą połowę roku

Zarząd FFiL Śnieżka SA oczekuje, że w III kwartale 2018 roku ceny bieli tytanowej ustabilizują się, natomiast w ostatnim kwartale może nastąpić stabilizacja jej cen na niższym poziomie lub delikatny spadek. Ponadto, ze względu na nasilający się w Polsce, ale także i na Ukrainie trend wybierania przez konsumentów produktów droższych, o wyższej jakości, w całym 2018 roku spółka spodziewa się wzrostu wartości rynku farb i lakierów – nawet w przypadku utrzymania się wolumenów sprzedaży na zbliżonych poziomach.

– Wyzwaniem dla naszej branży jest sprzedaż wielokanałowa i zmiany zachodzące w procesie wyboru i zakupu materiałów dekoracyjnych. Współczesny klient jest coraz bardziej świadomy i wymagający. Aby skutecznie konkurować i wciąż się rozwijać przeprowadzamy wiele badań rynku, postaw, zachowań i oczekiwań konsumentów, aby świadomie doskonalić portfolio naszych marek, proces sprzedaży i komunikacji z klientami – mówi Joanna Wróbel-Lipa, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. handlowych FFiL Śnieżka SA.

W raportowanym okresie FFiL Śnieżka SA uzyskała status spółki dominującej wobec Radomskiej Fabryki Farb i Lakierów SA, która specjalizuje się w produkcji farb antykorozyjnych do zabezpieczania metalowych pokryć dachowych oraz na potrzeby przemysłu ciężkiego.

Na ostatni kwartał 2018 roku zostało zaplanowane rozpoczęcie budowy nowego Centrum Logistycznego Śnieżki na działce o powierzchni 14,95 ha zlokalizowanej w Zawadzie.

 

Informacja prasowa Śnieżka SA

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
###
### 11.09.2018, 21:43
Wolę o niebo lepsze: Dulux lub Dekoral.

Pozostałe