Spotkanie młodych już w piątek

  • 12.09.2018, 09:21 (aktualizacja 12.09.2018, 10:39)
  • Ryszard Pajura
Spotkanie młodych już w piątek Fragment plakatu; całość zobacz niżej
W piątek 14 września, u stóp Góry Śmierci w Paszczynie odbędzie się już po raz siódmy Modlitewno – Edukacyjne Spotkanie Młodych.

Spotkanie, tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 17.00 Drogą Krzyżową, której rozważania poświęcone będą udziałowi Dębiczan w walce o odzyskanie przez Polskę Niepodległości. W latach 1914-1917, do Legionów Polskich wyruszali każdego roku uczniowie i maturzyści dębickiego gimnazjum. Przeważnie trafiali do I Brygady dowodzonej przez Józefa Piłsudskiego, walczącej początkowo w Małopolsce, w okolicach Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa, a także w Karpatach Wschodnich.

W związku z tegorocznymi obchodami 100-lecia Niepodległości Polski chcemy w sposób szczególny uczcić pamięć naszych Rodaków, którzy oddali za nią życie.

Na zakończenie spotkania organizatorzy zapraszają do wysłuchania powiązanej tematycznie krótkiej gawędy, a po jej zakończeniu do bezpłatnego zwiedzania Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci.

Spotkanie współorganizowane jest przez Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania, działające w strukturach Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz parafię św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pustkowie – Osiedlu.

 

Informacja Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe