Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Edward Brzostowski startuje. Ale do sejmiku

  • 13.09.2018, 09:40
Edward Brzostowski startuje. Ale do sejmiku Edward Brzostowski w rozmowie z ks. Bogusławem Czechem z parafii w Straszęcinie.
Były burmistrz Dębicy Edward Brzostowski podjął ostateczną decyzję odnośnie zbliżających się wyborów samorządowych. Rezygnuje z wyścigu do fotela burmistrza Dębicy i oficjalnie popiera Mariusza Szewczyka.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu Edward Brzostowski zapowiadał możliwy start w wyborach na burmistrza. Swoją decyzję uzależniał od rozmów z Mariuszem Szewczykiem. Dzisiaj, w czwartek 13 września, oficjalnym pismem poinformował, że kontrkandydatem Szewczyka, a także Mateusza Kutrzeby, Piotra Michonia i Tomasza Gorczycy nie będzie.

- Będę kandydował na radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, a w wyborach burmistrza naszego miasta osobiście poprę obecnie pełniącego tę funkcję Mariusza Szewczyka. W ostatnim czasie odbyłem z nim wiele rozmów, które dają mi pewność iż - w moim głębokim przekonaniu - będzie on najlepszym gospodarzem naszego miasta - pisze Edward Brzostowski.

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dębiczanin
Dębiczanin 17.09.2018, 09:00
Nie pamiętasz jak Mariusz rządził rok, w kadencji Wolickiego?
Teraz co do zaniechań obecnego włodarza.
1 Nie poszerzono granic miasta.
2. Nie potrafił obecne tereny miejskie wykorzystać do inwestycji mieszkaniowych, czy inwestycji przemysłowych.
3. Nadal jest brud na ulicach i stare z PRLu latarnie i siec które mają awarie. Ciemno na nie których ulicach. Trzeba stopniowo wymieniać te słupy,,latarnie, przykładem niech będzie miasto Ropczyce.
4. Nadal Dworzec PKS straszy.. nie budujemy nowego
6 Na osiedlach małe osiedlowe drogi fatalnym stanie.
7 . Szewczyk postawił na Hokej, zaniedbując piłkę nożną, kluby mają śmieszną dotacje na sport kwalifikowany średnio 50 tyś - porównanie- dotacji małego miasteczka Pilzna 150 tyś na sport kwalifikowany ..
8. Stadiony fatalne, znają czasy PRLu. Wisłoka jeden z najstarszych klubów w Polsce przyciąga na stadion około tysiąca osób, stadion nadaje się do gruntownego remontu, trybuna duża zagraża zawaleniem, trzeba postawić nową dużą trybunę z zadaszeniem, Wisłoka ma ambicje szybko piąć się w górę, do jak najwyższej ligi.
9. Nie może być tak że jedno osiedle gdzie mieszka Edward Brzostowski jest faworyzowane , jeśli chodzi o inwestycje.
Ola1
Ola1 17.09.2018, 08:16
Ja sie kocham w Burmistrzu,ładny men, i te niebieskie goOgle
zpustkowa
zpustkowa 15.09.2018, 20:35
Normalnie w Debicy jest nie normalnie.Jak mozna udzielic zgody na zajecie pasa ruchu drogowego Rynek Kebab . Co za idiota zezwolil na cos takiego.Burmistrz ma nie odpowiedzialnych podwadnych.A nastepny to chyba starosta bo chyba sie zna na przepisach .Nastepny to Policjant i dalej prokurator.Kpina z wszystkich .Jezeli firma placi i dostala zgode na zajecie pasu ruchu drogowego .caly rynek bylby w pieknych kawiarenkach.A kebab by sie pieknie w to wpisal
###
### 16.09.2018, 17:50
A tak konkretnie to o co Ci chodzi, bo z tego bełkotu trudno cokolwiek zrozumieć!
nie ma mocnych
nie ma mocnych 15.09.2018, 08:44
No proszę ! Jedno nazwisko i tyle emocji. Czy znajdzie się taki drugi co tłumy poruszy ?
hazardzista
hazardzista 15.09.2018, 08:07
Obywatele co tam Pan Brzostowski czy Szewczyk ? Wszystko to już było i nie wróci więcej. Teraz obstawiajmy na kandydata incognito Gorczycę. A może jak raz coś z tego wyniknie ?
Wiola
Wiola 14.09.2018, 08:52
Idą wybory to się poklepuje księdza i w tle Mario. Miał pan Burmistrz swoje 5 lat, i nie wiele zrobił dla rozwoju miasta, czas na zmianę, czas na młodych, bo Dębica musi mieć przyszłość
Lucky41
Lucky41 17.09.2018, 07:32
Co Ty kobieto bredzisz!!! Wolicki przypominam z PiS mial 2 kadencje i doprowadził jak to w PiS sie mówi miasto do ruiny. Szewczyk sprząta ten bajzel zostawiony przez władze Pis!!!! I jak narazie idzie my bd dobrze...Cza na młodych co za brednia i jakaś chora moda..P. Kutrzuba bedzie sterowany z góry jak nikt dotąd jego aktywność w samorządzie jako radny prawie żadna..P.Gorczyca co ten Pan wie o samodządzie?? Pisanie ze zrobie to czy tamto jakie ma doświadczenie?..nie tędy droga...
szelman
szelman 17.09.2018, 10:06
proszę porównać sobie poziom zadłużenia miasta na koniec kadencji Wolickiego i na koniec kadencji Szewczyka. jak już to zrobisz to porównaj sobie co po sobie zostawił Wolicki i co zostawia Szewczyk. jak już to zrobisz to nie zapomnij przeprosić za ten wpis
Ola
Ola 15.09.2018, 06:36
po pierwsze 4 lata, po drugie Szewczyk to najlepszy szefo miasta od dekad i partyjniaka z pis pokona jyż w poerwszen turze!
Kazek
Kazek 16.09.2018, 09:57
Do Oleńki 4 + 1 - rok za Wolickiego ..Ola ja cię kocham, jak widzĘ jak ty się kochasz w Mario
Patron Ane
Patron Ane 14.09.2018, 12:15
Tak Mario jest nie samodzielny, potrzebuje silnej ręki która podpowie mu co ma robić komu pomóc, kogo zlekceważyć i zrobić porządek w mieście. Lepiej dbać o miasto igloopole, reszta osiedli w kamasze.
vc
vc 14.09.2018, 12:02
Dokładnie, miasto jest w regresie
śliwowica
śliwowica 13.09.2018, 21:55
Ja bym się na miejscu Szewczyka tak nie cieszyła. 4 lata temu to w sumie trzech kandydatów Brzostowski popierał :) A jednego to bardzo POpierał :D
Arczi
Arczi 17.09.2018, 07:35
Jak to jest ze właśnie Ci radni z PiS co roku glosowali jednogłośnie za absolutoium dla Burmistrza Szewczyka a teraz nagle jak im odmówił wstąpienia do partii nadaja na niego jak nigdy..?
paulo
paulo 13.09.2018, 21:35
Pisiory do niedawna też szewczyka popierały, odmieniło im się jak zdecydowali wystawić się swojego kandydata a wieść gminna niesie, że jaśko przybiegał do maria z propozycjami i wręcz błagał o dogadanie się, teraz nam mateuszka próbują wcisnąc na siłe
NNNNasz
NNNNasz 13.09.2018, 20:55
Poparcie Edwarda dla Szewczyka Burmistrza, przyniesie mu stratę głosów na prawo sceny politycznej. I dobrze cały ten układ byłych towarzyszy przegra i na zdrowie..
Bronisław
Bronisław 13.09.2018, 17:17
super, Pan Edward Brzostwoski to facet, dzięki któremu Dębica zawdzięcza bardzo dużo. Wybudował całą północną część miasta oraz zapisał nasze miasto na kartach historii. Zawsze działał na rzecz mieszańców i jego głos jest ważny dla niejednego z nich.
Poparcie dla obecnego burmistrza potwierdza, że Mariusz Szewczyk jednoczy środowiska, przez 4 lata miał radę opcyjną, gdzie skrzypce grało PiS i z nimi umiał się dogadać na rzecz miasta, co pokazuje dziesiątki, jak nie setki małych i dużych inwestycji, od trawników i chodników po drogi i budynki użyteczności publicznej. (...) Poparcie Pana Brzostowskiego to dobry prognostyk dla miasta, Szewczyk jednoczy ludzi na rzecz Dębicy. Obyśmy nie upartyjnili totalnie naszego miasta, tak jak to PiS zrobił z Polską - przejęli wszystkie sfery życia, wojsko, wyższe stanowiska w ramach służby cywilnej, media publiczne, spółki skarbu państwa.... teraz chcą się zabrać za nasze lokalne Ojczyzny.
esy floresy
esy floresy 14.09.2018, 13:16
tak, cały wszechświat wybudował. Zagospodarował tzw. Zatorze to fakt, ale nie całą północną części miasta. Ale to były inne czasy i inne realia. Na ten moment Ed to tylko Ed i już nie ma takiej siły sprawczej. Niestety Pan Mariusz Szewczyk nie zrobił nic nowego w Dębicy, tylko modernizacje, bieżące remonty i tyle. Zaniechał sprawy poszerzenia granic miasta (tak wiem coś tam mówił na początku kadencji i na tym się skończyło). Baza sportowa degraduje się w zastraszającym tempie, lodowisko praktycznie niedostępne dla mieszkańców w sezonie itd. Oczywiście Pan Mariusz przedstawia się nam jako bezpartyjny fachowiec, zapominając dodać że zdołał zaliczyć już PSL i PO i z ramienia tej koalicji był komisarzem w Dębicy (ot tak umknęło chłopu). na mieście brud i syf.
xxx
xxx 14.09.2018, 19:20
Sama prawda,popieram. Chyba nikt nie nabierze się na jego bezpartyjność
ktos
ktos 14.09.2018, 18:13
esy floresy nie wiesz co piszesz w połowie wypowiedzi, to czyste bzdury i kłamstwa, ale widać trzeba walić w kogoś i bić piane
Esy floresy
Esy floresy 14.09.2018, 21:10
Konkretnie co jest kłamstwem?
Edyta
Edyta 13.09.2018, 23:17
Widać masz pojęcie co się w Polsce dzieje. Ciemnogród oglupiony przez telewizję która ma tyle wspólnego z Polską co Moskwa Warszawa tyle w temacie . Oderwana świnia od koryta drze się.niemilosiernie. Całe szczęście może ludzie się opamiętają i podziękują Rokoszowi, Szewczykowi i wszystkim im podobnym.
Traper
Traper 13.09.2018, 21:26
Mariusz odpocznij, masz na 7:30 do roboty w ratuszu, jeszcze
MK
MK 15.09.2018, 18:22
e w rzeszowskim WUP rozpoczynają chyba o 8.00
Esy floresy
Esy floresy 16.09.2018, 09:44
Mariusz będzie wiedział, 4 lata tam chłop za PO tyrał
Dziady
Dziady 13.09.2018, 20:44
Jaką północną część miasta ????? małe osiedle słoneczne, i tyle narobił. Cały ośrodek, strefa gospodarcza WUCH I LAKIERY, OŚIEDLE ŚWIĘTOSŁAWY ,,,TEŻ EDEK WYBUDOWAŁ????
z urzedu
z urzedu 13.09.2018, 18:51
Agata to nie ma sensu
Fredek z Zatorza
Fredek z Zatorza 13.09.2018, 14:15
z jednej strony pielgrzymka na Jasną Górę, z drugiej poparcie Towarzysza Edwarda. Ten Kolo jest mega nieautentyczny.
b
b 14.09.2018, 00:52
ale was pisiory, a raczej jeden "warzyw" zabodło, że Szewczyk łączy ludzi i opcje polityczne, wasz kandydat zwany 130 tys. zł no cóż gdyby nie partia to ciekaw co by robił
smieszek
smieszek 14.09.2018, 13:19
proszę napisać ile to Mariusz zarobił w tym samym WUP Rzeszów co Kutrzeba. Ciekawe co Szewczyk by robił po przegranych wyborach z Wolickim gdyby nie partia z ramienia której startował?
prawdziwy
prawdziwy 13.09.2018, 21:29
raczej Mati z Krakowa, chyba coś Ci się w nicku pomyliło
Mis
Mis 13.09.2018, 19:09
a co Ci przeszkadza, ksiadz Kaczkowski mowi ze kazdego trzeba szanowac a to nie szewczyk poparl Pana Edwarda tylko Pan Edward Szewczyka
B.
B. 13.09.2018, 18:44
chrześcijaństwo polega na jednoczeniu, a nie dzieleniu jak pis na lepszy i gorszy sort, Szewczyk łączy środowiska polityczne i pokolenia - brawo
xxx
xxx 14.09.2018, 19:23
Litości, co za slogan.... łączy środowiska- co to znaczy?????
obserwator miejski
obserwator miejski 13.09.2018, 13:47
Dajmy już spokój z Szewczykiem, co on zrobił? Prawie nic. Biężąco remonty dróg to każdy robił. Sprzeda się każdej partii byle mieć stanowisko.
fred
fred 13.09.2018, 21:32
To że się z każdym dogaduje dla dobra miasta to nie sprzedawanie się, dla mnie to jest wazne i honorowe, że swoje poglady odklada na bok i działa dla dobra mieszkanców. Jak pisowi tak się rządy maria nie podobały to czemu mu dawali absolutorium i głosowali zawsze za nim? Niech się kazdy nad tym zastanowi zamiast ślepo kupowac wszytko co nam próbują wcisnąc dwaj mateusze
zdziwiona
zdziwiona 14.09.2018, 19:26
dla dobra swojego, nie mieszkańców
wciąż mnie zadziwia naiwność ludzi
zmarszczony
zmarszczony 14.09.2018, 09:05
Ta a Michoń też głosował absolutorium i startuje :D
Teddy
Teddy 13.09.2018, 12:37
Pan Brzostowski już wyraził swoje zdanie na temat obecnego burmistrza w ostatnim OL "Musi mieć fachowców i ja mu tych fachowców zapewnię może wtedy zacznie coś robić - mówi Brzostowski" W jednym zdaniu ocenił tą kadencję bardzo marnie i nic tego nie zmieni. I od razu w zamian za poparcie ED chce wsadzić swoich ludzi na stanowiska.
Bronisław
Bronisław 13.09.2018, 17:21
i co z tego zdania wynika, gdy będziesz miał tyle zasług dla miasta co Pan Brzestowski to możesz komuś proponować fachowców. Edkowi Brzostowoskiemu to wszystkie razem wzięte partyjniaki z PiS nawet do pięt nie dorastają. Wy oceniacie innych swoją miarą, ale nie każdy tylko myśli o kolesistwie i ustawieniu swoich. Was już rozszyfrowują Posady i Stołki !
"bul" Bronisława
"bul" Bronisława 14.09.2018, 08:59
I dlatego Szewczyk emisariuszy do Brzostowskiego wysłał i przyjął na stołki tych, których mu kazał, a sam dzięki temu ma mieć Posadę i Stołek :D :D
Teddy
Teddy 14.09.2018, 07:19
a co to za argument, że ktoś ma zasługi to może proponować fachowców. Ed przy całym moim szacunku i sympatii do niego jest już cieniem z przeszłości, z jeszcze nie domkniętego ostatecznie rozdziału jak się okazuje. Pierwszym który mu do pięt nie dorasta jest obecny burmistrz jak już mierzymy tą miarą
Jan 1908
Jan 1908 13.09.2018, 20:49
Jakie zasługi ? Osiedle 8 tyś, igloopol? Przed Edwardem była Dębica liczyłą 40 tyś mieszkańców , świetne osiedla , zakłady pracy COP i to były osiągnięcia !!!!!!
lipa
lipa 13.09.2018, 11:43
Czlowieku daj sobie spokoj lata komuny i chamstwa bezpowrotnie minely dzisiaj takie zachowanie i chasla do ludzi nie przejda
Ela
Ela 13.09.2018, 18:46
dziś dzięki upartyjnieniu przez pisorstwo Polski wraca z dwojoną siła PZPR plus! Wszystko pisiory chcą dla siebie nawet nasza Dębicę !!!!!
Marek
Marek 13.09.2018, 10:33
To może zatem zestawimy cytaty z ostatnich dni:
"wyborach burmistrza naszego miasta osobiście poprę obecnie pełniącego tę funkcję Mariusza Szewczyka. W ostatnim czasie odbyłem z nim wiele rozmów, które dają mi pewność iż - w moim głębokim przekonaniu - będzie on najlepszym gospodarzem naszego miasta - pisze Edward Brzostowski" - to niby z dzisiaj.
A co przedwczoraj ?
"Brzostowski wyjaśnia, że z Mariuszem Szewczykiem rozmawiał na temat funkcji wiceburmistrzów w Dębicy (…) Musi mieć fachowców i ja mu ich zapewnię (…) MOŻE WTEDY ZACZNIE COŚ ROBIĆ - mówi Brzostowski (…) Jeśli jednak Mariusz Szewczyk nie posłucha (…) to ten zapowiada start w wyborach (…) ŻEBY PRZYWRÓCIĆ ŁĄD I PORZĄDEK (w mieście) - dodaje Brzostowski"
Teddy
Teddy 14.09.2018, 07:28
to powinny być sztandarowe hasła kampanii obecnego Burmistrza
chorągiewka
chorągiewka 13.09.2018, 10:25
Mariusz Szewczyk to już ze wszystkimi chyba był/gadał. Najpierw PSL, potem PO, teraz chciał z PiS się dogadać, a jak nie siadło to i do SLD poszedł. Słabe to...
Bronisław
Bronisław 13.09.2018, 17:23
Mariusz Szewczyk to człowiek, który potrafi dogadać się z każdym na rzecz Dębicy, co przekłada się na wiele inwestycji w naszym grodzie. W tym kilkadziesiąt milionów ściągnięte z UE. Dla mnie to może się nawet z diabłem dogadać byle by Dębica na tym skorzystała.
buu
buu 14.09.2018, 19:29
Szewczyk sam nie jest w stanie niczego ściągnąć, no moze marynarke a nie pieniadze dla miasta
"bul" Bronisława
"bul" Bronisława 14.09.2018, 08:58
Czyli może być partyjniakiem? :D
EDDY
EDDY 13.09.2018, 20:29
Chyba na rzecz posady dla siebie, nawet z diabłem byle by na tym skorzystał
"bezpartyjny"
"bezpartyjny" 13.09.2018, 10:08
Szkoda, że pan Szewczyk wchodzi w taki handel polityczny. Dobrze mówił o nim Stefan Bieszczad 4 lata temu - "człowiek do wynajęcia".
Bronisław
Bronisław 13.09.2018, 17:24
oj pisorki sami byście chcieli się z nim dogadać bo byłoby kolejne Koryto Plus tylko dębickie. Dobrze, że was olał!
"bul" Bronisława
"bul" Bronisława 14.09.2018, 08:57
Ja tam nie wiem kto kogo olał, ale to Szewczyk ciągle do gazet gadał że rozmawia i spotyka się z Ortylem. A nie na odwrót.
zlicytowane
zlicytowane 13.09.2018, 10:06
No to pięknie, czyli bazując na tym, co Edward powiedział do OL - Mariusz Szewczyk kupił poparcie Brzostowskiego za stołki dla ludzi wskazanych przez Brzostowskiego.

Pozostałe