Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Bruksela oczami Małgorzaty Rudy

  • 14.09.2018, 08:27 (aktualizacja 17.09.2018 08:37)
  • Malgorzata Ruda
Bruksela oczami Małgorzaty Rudy
Gdyby ktoś wcześniej powiedział mi, że znajdę się w Brukseli, mocno zdziwiłabym się. Dzisiaj po fakcie dokonanym mogę śmiało napisać, że wszystko co wydaje się bardzo odległe i skomplikowane jest do zdobycia.

Wielokrotnie na studiach wykładowcy z prawa wspominali o samym źródle prawa europejskiego, a ja miałam zaszczyt się w tym źródle znaleźć. Będąc przy samej Komisji Europejskiej stwierdzam, że zwykły szary człowiek jeśli zechce może mieć również duży wpływ na jej decyzje.
Niestety w dzisiejszym świecie społeczeństwo należy mocno uświadamiać poprzez wyjazdy, prezentacje, informacje, wywiady aby mogli oni mieć własną opinię i zdanie na temat działań Unii Europejskiej. Wszystkim nam zależy na równości i spójności między krajami w Unii Europejskiej, co najważniejsze teraz i w przyszłości.
Polska powinna trwać nadal w tej Wspólnocie nie bacząc na poczynania Wielkiej Brytanii, która rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca ubiegłego roku i powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku. Dlaczego tak się dzieje? Społeczeństwo nie jest świadome, że Unię tworzymy my sami i korzystamy na tym najwięcej w każdej dziedzinie i życiu codziennym.
Dzięki funduszom z projektu InForMe na cel polityki spójności, ja oraz 15 innych zwycięzców w konkursie oraz 16 dziennikarzy, mieliśmy możliwość wylotu do Brukseli, wysłuchania spotkań na temat „Polityki regionalnej w Polsce” z Marią Galewską, „Jak mówić o Unii Europejskiej w twoim regionie” z Robertem Sołtykiem oraz na temat „Politycznej władzy wykonawczej Unii Europejskiej” z Piotrem Szymańskim.
Wyjazd studyjny dał nam także możliwość przekonania się jak polityka spójności wygląda na ulicach Brukseli. Mogliśmy odwiedzić ciekawe miejsca jak europejski rynek z gotyckim Ratuszem (Hotel de Ville), Park Miniatur Mini Europa, Parlamentarium, Atomium oraz figurki Manneken Pis, Jeanneke Pis i Zenneke Pis.
Chodząc brukselskimi ulicami smakowaliśmy w tutejszych specjałach m.in. belgijskich frytkach, piwie i lokalnych potrawach. Na dodatek, co mnie zaskoczyło, w Brukseli jest dużo więcej polskości niż nam się wydaje. Ten wyjazd z pewnością pozwolił mi zdobyć mnóstwo doświadczeń oraz nowej cennej wiedzy, poznać sympatycznych ludzi i zapisać w pamięci niekończące się wspomnienia.
To będzie mój kolejny krok do dalszych podejmowanych decyzji i kto wie, może i do mnie kiedyś przyjedzie grupa osób chcąca poznać działania Komisji Europejskiej.

Projekt "InForMe - działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności przez media lokalne" realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.


Malgorzata Ruda

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Www
Www 15.09.2018, 10:21
Brawo Gośka!
mieszkaniec
mieszkaniec 14.09.2018, 13:54
Czemu ma słuzyć ten artykuł niby. Polska powinna wyjść z tego kalifatu jak najszybciej.
tex
tex 17.09.2018, 20:32
PiS nam to zapewni - mamy to praktycznie jak w banku - w Rosji na pewno będzie fajniej. Ale ty możesz wyjść już teraz - Białoruś, Kazachstan, Mongolia - tyle możliwości, więc nie siedź w tym kalifacie.
Baba Jaga
Baba Jaga 14.09.2018, 18:01
Jeśli Ci tak źle, to przenieś się na Białoruś.
das
das 14.09.2018, 17:08
Ano temu żeby takich głupich komentarzy nikt nie pisał.
NajstarszyznajstarszychKaesów
NajstarszyznajstarszychKaesów 14.09.2018, 15:25
Tak jest! Zapiszmy się do związku Rosja-Białoruś! Wtedy nastąpi ogólne szczęście!

Pozostałe