Środa, 16.10.2019

Jedynki PiS: Rostowska-Machnik, Bal, Kutrzeba, Sieradzki, Chęciek

  • 17.09.2018, 08:25
  • Ryszard Pajura
Jedynki PiS: Rostowska-Machnik, Bal, Kutrzeba, Sieradzki, Chęciek Od lewej: Józef Sieradzki, Piotr Chęciek,Andrzej Bal, Katarzyna Rostowska-Machnik, Mateusz Kutrzeba oraz Mateusz cebula - szefa sztabu kandydata na burmistrza.
Biuro Mateusza Kutrzeby, kandydata na burmistrza oraz kandydatów na miejskich i powiatowych radnych z ramienia PiS zostało otwarte w Dębicy przy ul. Spółdzielczej.

Podczas sobotniej (15 września) konferencji inaugurującej otwarcie biura Mateusz Kutrzeba zaprezentował też swój program wyborczy i „jedynki” list wyborczych PiS.

W biurze mieszkańcy Dębicy będą mogli się spotkać z kandydatem na burmistrza oraz kandydatami PiS na radnych miejskich oraz radnych powiatowych startujących z dębickiego okręgu z ramienia PiS.

– Chcę prowadzić kampanię wśród ludzi, rozmawiać z nimi, słuchać ich.  – mówi Mateusz Kutrzeba, kandydat na burmistrza Dębicy. – Elementem tej kampanii jest właśnie otwarte biuro, kolejnym elementem  będzie seria spotkań z mieszkańcami na dębickich osiedlach.

Biuro zlokalizowane jest na ul. Spółdzielczej, nazywanej przez dębiczan „ciasną”. Dyżurował w nim będzie kandydat na burmistrza i kandydaci na radnych. Mieszkańcy mogą je odwiedzać, porozmawiać przy kawie lub herbacie z dyżurującym kandydatem na temat Dębicy, programu wyborczego, swoich pomysłów na to, co w mieście powinno się zmienić. Mieszkańcy będą mogli w biurze zgłaszać swoje pomysły, które ich zdaniem też powinny zostać zrealizowane.  

Mateusz Kutrzeba zaprezentował też swój program wyborczy, który składa się z 5 głównych filarów: „Impulsy rozwoju regionu, przedsiębiorczości i wzrostu gospodarczego”, „Wzrost jakości życia i poprawa bezpieczeństwa”, „Rozwój mieszkalnictwa”, „Pobudzenie aktywności społecznej, kulturalnej i sportowej” oraz „Przemyślane inwestycje i rozsądne zarządzanie”.

Hasło jego kampanii to „Zadbam o Mieszkańców i rozwój Dębicy”. Szczegóły programu będą przedstawiane podczas spotkań z mieszkańcami, w materiałach wyborczych na stronie internetowej kandydata oraz na profilu na facebook’u.

Ogłoszone zostały też osoby będące „jedynkami”, tj. startujące pierwszych miejsc na listach PiS do Rady Miejskiej w Dębicy – Katarzyna Rostowska-Machnik, Andrzej Bal, Mateusz Kutrzeba i Józef Sieradzki oraz Piotr Chęciek – lider listy PiS do rady powiatu w okręgu obejmującym Dębicę.

Jak zapowiada Kutrzeba - spotkania z mieszkańcami na osiedlach rozpoczną się już niebawem. Kandydat zamierza zorganizować przynajmniej po jednym spotkaniu na każdym osiedlu.

– Chciałbym, żeby podczas tych spotkań mieszkańcy mieli możliwość zapoznać się i wypowiedzieć się na temat mojego programu. – mówi Mateusz Kutrzeba  – Chcę też poznać najbardziej lokalne potrzeby mieszkańców, także te, które często dotyczą tylko jednej ulicy, czy kilku domów i dotychczas nie miały one mocy by przebić się do szerszej świadomości.

 

Informacja Prasowa Prawa i Sprawiedliwości

ryszardpajura_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nietypowy pisowiec
nietypowy pisowiec 20.09.2018, 12:37
W sondaże internetowe nie wierzcie albowiem wyborcy Prawa i Sprawiedliwości z tego szatańskiego wynalazku nie korzystają.
Wolica
Wolica 18.09.2018, 11:02
Pani Katarzyna Rostowska zawiodła swoich wyborców. Ważniejsze dla niej były partyjne interesy i ideologia PiSu niż mieszkańcy! Mówię tu o głosowaniu w sprawie zmiany nazwy ulicy. Obiecywała nam co innego a potem okazało się, że głosuje za. Niestety to ją dyskwalifikuje.
Wolica III
Wolica III 19.09.2018, 11:24
Osobiście brałam udział w walce o utrzymanie nazwy ulicy 23 Sierpnia i wiem ile Katarzyna Rostowska Machnik zrobiła żeby ta nazwa pozostała, za co mieszkańcy tej ulicy są bardzo wdzięczni.
Dębickie komentarze polityczne
Dębickie komentarze polityczne 18.09.2018, 06:36
Pan Mateusz Kutrzeba otwiera biuro dla mieszkańców... działanie oczywiście zrealizowane na kilka tygodni przed wyborami lokalnymi. Pan kandydat PiS na burmistrza miasta przez ostanie 4 lata jako radny nie był aż tak aktywny, zmieniła to decyzja jego partii Prawa i Sprawiedliwości aby wystartował na burmistrza Dębicy.

Warto przypomnieć karierę Pana kandydata PiS na burmistrza Dębicy. Pan ten 4 lata temu, gdy PiS przejęło władzę w Sejmiku Podkarpackim, został wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Miał wtedy 27 lat, był znany działaczom partyjnym PiS bardzo dobrze, bo jego główne doświadczenie to obsługa biur poselskich PiS. Dziś Pan ten co można wyczytać w jego oświadczeniu, zarabia bagatela ponad 130 tys. zł na dyrektorskim stołku. To jest doskonały przykład dojścia do dobrze płatnego stołka dzięki partii. Pan Mateusz Kutrzeba jest wręcz modelowym przykładem! #STOPpartyjniactwu
propozycja
propozycja 17.09.2018, 21:48
Pan Burmistrz Szewczyk powinien już teraz kazać zamontować na rynku parkan z blach falistych. Teraz taki opozycja ma zwyczaj że po przegranych wyborach, kładzie się i kapie w blachy.A część leży i udaje pobitych.
Tyle
Tyle 17.09.2018, 21:26
Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, bo się im należy !
Dr
Dr 18.09.2018, 11:49
Tak jak im się nalezaly milionowe nagrody za jakże Ciężka pracę
Lewy
Lewy 17.09.2018, 21:06
Nie lubię Pisu, popieram SLD/ Nowoczesną. Trzeba od sunąć od władzy dziadów
Loda
Loda 17.09.2018, 21:03
Macie moje poparcie, fajna ekipa
Witek
Witek 17.09.2018, 20:57
Czas na zmiany, ludzie Edwarda zrobią porządek w Dębicy. Mariusz Szewczyk poparcie ma od mecenasa Brzostowskiego, wygra na 100% w pierwszej turze.
Trump
Trump 18.09.2018, 13:08
Szewczyk tak jak 4 lata temu, tak i teraz nie musi mieć żadnego poparcia person partyjnych, wygra bo po prostu jest skuteczny i potrafi się dogadać z każdym na rzecz naszego miasta !
X_
X_ 19.09.2018, 01:03
Bzdura kompletna
Sympatycy - PiS
Sympatycy - PiS 17.09.2018, 17:48
Mam pytanie do sztabu wyborczego PiS i do szefa Mateusza Cebuli ...
1 Kiedy będzie spotkanie na osiedlu Krakowska z kandydatem.
2 Czy PiS otrzyma poparcie od Wspólnota Ziemi Dębickiej.
3. Trzy poligon za Wisłoką będzie przyjęty do miasta bez konsultacji, jest to własność miasta.
4. Czy Mateusz Kutrzeba zauważy potrzeby najstarszego klubu w Dębicy i jednego z najstarszych w Polsce, czyli Wisłoka 1908.
5 Czy macie plan poszerzenia granic miasta.
Od tych pytań, będzie zależało czy poprzemy Mateusza Kutrzebę ...
KSWisłoka
KSWisłoka 18.09.2018, 12:29
Założę się, że wszystko to Wam obiecają i w dodatku wmówią, że tak wogóle to oni Wisłokę założyli:)
tak bylo
tak bylo 18.09.2018, 18:32
Ja słyszałem, że Jarosław K. trzymał Mieszka I do chrztu.
Fan Klub PiS
Fan Klub PiS 17.09.2018, 17:30

Teraz co do zaniechań obecnego włodarza.
1 Nie poszerzono granic miasta.
2. Nie potrafił obecnie istniejące tereny miejskie wykorzystać do inwestycji mieszkaniowych, czy inwestycji przemysłowych.
3 Stare latarnie się psują i cala sieć do wymiany. Ciemno na nie których ulicach. Trzeba stopniowo wymieniać latarnie, przykładem niech będzie miasto Ropczyce.
4. Nadal Dworzec PKS straszy.. nie budujemy nowego?
6 Na osiedlach drogi w fatalnym stanie.
7 . Szewczyk postawił na hokej, zaniedbując piłkę nożną. Kluby mają śmieszną dotacje na sport kwalifikowany średnio 50 tyś - porównać można - dotacji małego miasteczka Pilzna 150 tyś na sport kwalifikowany ..
8. Stadiony fatalne, znają czasy PRLu. Wisłoka jeden z najstarszych klubów w Polsce przyciąga na stadion około tysiąca osób, stadion nadaje się do gruntownego remontu, trybuna duża zagraża zawaleniem , trzeba postawić nową dużą trybunę z zadaszeniem. Wisłoka ma ambicje szybko piąć się w górę, do jak najwyższej ligi.
9. Nie może być tak że jedno osiedle gdzie mieszka Edward Brzostowski jest faworyzowane , jeśli chodzi o inwestycje.
Fred
Fred 17.09.2018, 23:25
nie da się spełnić wszystkich obietnic, szczególnie jak w radzie zasiada wrogi wszystkim pis, może nie zrobił wszystkiego, ale zrobił i tak sporo, szczegolnie przy tak małym budżecie miasta, ściągnął wiele srodkow z ue a bez tego ani rusz. Sprawa z granicami miasta trwa od lat i dopóki w gminie bedzie rokosz nic się nie zmieni. Jeśli chodzi o inwestycje mieszkaniowe przecież rusza program mieszkanie plus, ktory próbuje przypisac sobie inny kandydat. Dworzec PKS nie jest własnością miasta więc nie można go remontować a przejęcie go to pewnie za duże koszty.
X_
X_ 19.09.2018, 01:07
Kolejna bzdura
sąsiad
sąsiad 18.09.2018, 11:09
Za mieszkaniami to jeździł Iwasieczko z Warzechą. Szewczyk chodził na dzień przedszkolaka wtedy. A obietnice to mógł składać realne a nie bez pokrycia.
do wyborców pisu
do wyborców pisu 17.09.2018, 16:57
"Czystą głupotą jest robić ciągle to samo i oczekiwać innych rezultatów" Albert Einstein
Stary Gryfita
Stary Gryfita 17.09.2018, 16:23
Popieram, trzeba stawiać na młodych i patriotyczne nastawionych ludzi. Popieram Pana Kutrzebe i jego ekipę. Jak się to mówi psy szczekają karawana jedzie dalej.w poprzednich wyborach głosowałem na Szewczyk zwiedziony jego niby bezpartyjnością. Potem się okazało że ta jego bezpartyjność to tylko był skutek kłótni w politycznej rodzinie PO-PSL a sam obecny Burmistrz zaliczył obie partie. Zręsztą ciekawe jest to, że Kutrzebe cały czas jest wypominana praca w WUP Rzeszów, a o tym że Pan Szewczyk tam znalazł posadę zaraz po przegranych wyborach z Wolickim. Dla zapominalskich przypomnę że wdety w województwie rządziła koalicja PO PSL SLD. Trzeba mieć świadomość też tego że Mariusz Szewczyk jest nadal tam zatrudniony, tylko z mocy prawa jest mu udzielony urlop bezpłatny na sprawowanie urzędu burmistrza i razie przegranej wróci tam na stanowisko wicedyrektora i będzie "przytulał" kasę z WUP jak jest to zarzucane Mateuszowi Kutrzebe. Oczywiście to przytulnie to zwykłe zarabianie na podstawie umowy ale lepiej tak napisać jak to czyni jedna z partii w grafikach.
Racjonalista
Racjonalista 18.09.2018, 06:45
Mateusz wbij sobie do głowy, że Szewczyk 4 lata temu wygrał jako kandydat bezpartyjny! Co do Kutrzeby to wszedł na stołek w wieku 27 lat nie mając kompletnie doświadczenia w zakresie rynku pracy, a takowe jest wymagane na stołku wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie (WUP). Kutrzeba miał doświadczenie ale w obsłudze biur politycznych PiS, a to ma się nijak do realizacji zadań związanych z rynkiem pracy.
W przypadku Szewczyka to został wicedyrektorem WUP Rzeszów przed 50 rokiem życia. W stosunku do Kutrzeby z PiS to nie miał tylko doświadczenia w działalności partyjnej! Jeżeli chodzi o rynek pracy, którym zajmuje się WUP Rzeszów to Szewczyk przed nominacją na to stanowisko m.in. kilkanaście lat był zatrudniony na stanowisku dyrektora ds. handlu i marketingu prywatnej ZPHU ,,Terry”, a później kilka lata Wojewódzkiego Komendanta Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.
Kutrzeby doświadczenie to tylko praca dla PARTII
Małgorzata
Małgorzata 18.09.2018, 11:12
Racjonalisto, Szewczyk to wygrał bo w II turze popracie dostał od PO, PSL, SLD i cholera wie kogo jeszcze. A OHP to zdaje się partyjny łup PSL był jak Szewczyk tam trafił. A w WUPie wylądował bo mu koledzy z PO wówczas miękkie lądowanie załatwili.
Rachonalista
Rachonalista 18.09.2018, 13:13
Mateuszu/Małgorzato przeczytaj jeszcze raz wcześniejszy wpis i pomyśle. Nie zakrzyczysz choćbyś nie wiem jak manipulował, tego, że Szewczyk wygrał jako BEZPARTYJNY. A poparcia to mu mógł udzielić nawet sam Obama i Kaczor, ludzie i tak maja to gdzieś. Liczy się skuteczność w działaniu, a nie partyjniactwo jak w waszym wydaniu.
podpis
podpis 17.09.2018, 23:02
wróci na stanowisko wicedyrektora? Wicedyrektorem jest teraz przecież Kutrzeba... i w państwie rządzi teraz PiS, więc nie możliwe jest, aby osoba z innego ugrupowania zajmowała stanowisko wice, a szewczyk do partii nie należy. Jest na urlopie bezpłatnym ale na innym stanowisku, cos słaby ten wasz wywiad
wyborca
wyborca 17.09.2018, 15:36
na jedynkach wszystkich partii te same twarze od lat, ludzie pisocza a i tak głosują na tych samych, jesli chcemy cos zmienic zagłosujmy na nowe twarze, a moze hasło nie głosujemy na jedynki???
Zatroskany o przyszlosc miasta
Zatroskany o przyszlosc miasta 17.09.2018, 17:55
Te same twarze. Osoby ktore mysla tylko o stolkach i profitach dla siebie i najblizszych.
wacek
wacek 17.09.2018, 21:00
,Mają poparcie, te znane twarze i dla dobra Dębicy,muszą wygrać
Dez
Dez 17.09.2018, 12:19
Czyli wedlug opisu powyzej, caly czas ci sami ludzi i te same pomysly. Przecierz wiekszosc tych osob juz obecnie zasiada w radach czy to miasta czy powiatu. oni nic wiecej nie wprowadza niz to co do tej pory. Pan Kutrzeba startuje na burmistrza i do rady miejskiej ??, czyli sie obawia sie ze jego burmistrzostwo moze sie zakonczyc na urzedzie pracy w rzeszowie i trzeba sie ewakuowac w razie czego do rady miasta ?? czyli ogolnie dalszy ciag dziadostwa
ortografia
ortografia 17.09.2018, 13:39
No ciekawe co zrobią pozostali kandydaci na burmistrza - co powiesz jak Szewczyk będzie też do rady startował albo Michoń?
Mieszkańcy
Mieszkańcy 17.09.2018, 15:26
Panie Mateuszu pewnie ma Pan rację dziękujemy za przypominanie ciągle o panu Szewczyku, dziękujem, będziemy pamiętać idąc na wybory na kogo głosować, proszę się nie martwić
łubu dubu
łubu dubu 17.09.2018, 17:26
To mówił ja, Jarząbek.
Ola
Ola 17.09.2018, 20:58
Wygramy razem zmienimy Dębice!!!!
Dez
Dez 17.09.2018, 14:36
powiem to samo co i powyzej, bedzie dalszy ciag dziadostwa na debicy, niezaleznie czy to bedzie panowie Szewczyk, Kutrzeba czy Michon. od nas ludzi zalezy czy chcemy dalej to samo co jest, czy chcemy isc do przodu. popatrzmy na mielec, caly czas inwestycje i rozwoj, a u nas po swojemu, aby naszym bylo lepiej. kadencje sie koncza i gdzies ci ludzie chca dalej czerpac korzysci. uwazam, ze co mieli zrobic i pokazac, to juz to zrobili. czas na zmiany. nastepna zmiana.
nnn
nnn 17.09.2018, 17:34
Czas na Towarzysza Edka i jego żołnierzy ...którzy są przy panu Szewczyku
wyborca
wyborca 17.09.2018, 12:18
Kasia, prowadź do zwycięstwa ! Życzę powodzenia w wyborach wszystkim kandydatom Prawa i Sprawiedliwości !
wyborcaa
wyborcaa 17.09.2018, 21:19
Jak to o. Tadeusz mówi "Alleluja i do przodu" !
Dez
Dez 17.09.2018, 12:10
Jesli chodzi o kandydata do rady powiatu debickiego Piotra Checiek, to nie oddalbym na niego zadnego glosu. jako prezes miejskiej komunikacji samochodowej wogole sie nie sprawdzil, autobusy sa zaniedbane, smierdzace, stare i w lecie bez klimatyzacji, a w zimie bez ogrzewania. dodatkowo kierowcy bardzo niegrzeczni i podniesli bilety na wszystkie trasy i zliwidowali niektore godziny odjazdow. tragedia i jeszcze strajk sie szukuje. Jako obecny radny powiatu debickiego nie slyszalem o zadnych jego inicjatywach za obecniej kadencji. czas zmienic tego pana. on juz wiecej nic nie wniesie do debicy, ani jako radny ani jako prezes mks sp. z o.o.
Busman
Busman 17.09.2018, 17:09
Miasto finansuje transport publiczny w Dębicy na poziomie kpiny a mieszkańcy wymagają od MKS cudów, a prawda jest taka że to burmistrz odpowiada za to bo to zadanie własne gminy
kierowca
kierowca 17.09.2018, 13:41
Ceny biletów, częstotliwość i trasy autobusów - to wszystko ustala burmistrz. MKS wykonuje tylko to, co im miasto zleci. Więc czekam aż to samo napiszesz o Szewczyku.
prawda
prawda 18.09.2018, 12:44
wszyscy tak jadą po Szewczyku a proszę sobie wyborazic sytuację, że odwołuje prezesa, który jest z PiS albo zmniejsza mu wynagrodzenie, które przeciez ustala burmistrz haha dobre żarty, albo sprzedaje spółkę albo rezygnuje z usług spolki miejskiej i wynajmuje firme zewnetrzną, i co wtedy, byłby po chwili odwołany albo kazda sesja to byloby piekło i praca w miescie by stala bo wszystko by rada blokowała.... w państwie rządzi PIS!!!! i to oni karty rozdają (...)
robot
robot 17.09.2018, 23:33
Burmistrz i RADA miejska, plus prezes na pewno nie pomagał, nie podejmował żadnych inicjatyw żeby zachęcić ludzi do korzystania z mksów. Rada Miejska jest z pisu, prezes jest z pisu, co tu więcej mówić. Wolą prowadzić polityczną wojenkę niż popatrzyc na dobro mieszkanców, cały pis, myślą tylko o sobie i swoim zwycięstwie bez względu na koszty. Prezes umiał ze swoimi kolegami z partii załatwic sobie wysoką sumkę na wypłatę a wypłaty dla pracowników to juz nagle sprawa burmistrza, tego już się z kolegami nie da załatwić. jeden wielki UKŁAD
Ola
Ola 17.09.2018, 21:56
Skoro wszystko ustala burmistrz to po co prezes za kilkanaście tys. miesięcznie. Czy ktoś to rozumie? No chyba że jest z PiS to wszystko jasne.
kierowca
kierowca 18.09.2018, 11:06
Pracuję tam to wiem co prezes robi. Sprowadził na przykład trzy autobusy z Niemiec i już są na ulicach. Dba o stację diagnostyczną. Prezes jest 2009 chyba roku, to co mu miała obecna rada załatwić? Wynagrodzenie prezesa ustala rada nadzorcza powołana przez burmistrza...
Marta
Marta 17.09.2018, 11:23
Ciagle te same twarze, i ciągle taka sama Dębica.
Janek
Janek 17.09.2018, 11:21
Ludzie drodzy! Ruszcie głowa, na prawdę w Was wierzę, każdy kandydat którego wystawia partia nie ma słowa do powiedzenia jeśli chodzi o program, o plakat, o hasło, a co dopiero później jeśli chodzi o rządzenie, otworzymy oczy i nie dajmy się tak manipulować, wybierzmy kogoś prawdziwego z doświadczeniem a nie kogoś kto od zawsze dostaje wszystko podane na tacy
Trtr
Trtr 17.09.2018, 17:11
Dokładnie, dość karierowiczom, starym partyjnym wygą rodem z PSL i PO
Darko
Darko 17.09.2018, 11:19
Hmmm co tu konsultowac jak kandydat ani słowa nie napisał w swoim programie, tylko dostał wszystko gotowe od partii, mieszkańcy Dębicy aż tak głupi nie są nie nabiorą się na wasze gierki i manipulacje
Prawda
Prawda 17.09.2018, 11:14
Po co konsultacje już gotowego programy? Plakaty już na pewno poszły do druku, ulotki czy inne materiały na pewno też, zresztą program każdego kandydata z pisu jest narzucony odgórnie, jak i grafika, więc co tu konsultowac.. Mydlenie oczu społeczeństwa, że mamy na coś wpływ...
Filip
Filip 17.09.2018, 15:27
Dokładnie! Program już gotowy klepniety przez Jarka i co tu będziemy konsultowac
JJJa
JJJa 17.09.2018, 21:53
Klepnij se wiesz co .FIIIP
wątpiący
wątpiący 17.09.2018, 13:45
Ta, na pewno na Nowogrodzkiej wymyślają jakie ulice w Dębicy czy Pilźnie ktoś ma na ulotkę wpisać do remontu...
Rols
Rols 17.09.2018, 16:24
Naiwny można zawsze tak wmówić

Pozostałe