Dwór ma tętnić życiem (zdjęcia)

  • 18.09.2018, 11:35 (aktualizacja 18.09.2018, 11:46)
  • Ryszard Pajura
Dwór ma tętnić życiem (zdjęcia)
Przez 5 lat w dworku w Żyrakowie muszą znajdować się instytucje kultury. Tego wymaga zrealizowanie umowy, dzięki której gmina otrzymała unijne dofinansowanie na remont obiektu.

Dworek po remoncie, który kosztował 1,4 mln zł, został uroczyście otwarty w niedzielę. Nie jest znane pełne przeznaczenie obiektu. W części znajdą się pomieszczenia wystawiennicze, gdzie swoje zbiory będzie eksponowało Muzeum Regionalne w Dębicy, inną część zagospodaruje na swoje potrzeby Centrum Kultury i Promocji.

Diana Wójcik podczas uroczystego otwarcia powiedziała, że spełniają się marzenia mieszkańców, by miejsce to tętniło życiem. Czy tak rzeczywiście będzie, pokażą najbliższe tygodnie.

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (44)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Staszek
Staszek 18.09.2018, 18:48
A co z dworkiem w Straszecinie? Co z dworkiem w Korzeniowe? Co z terenem podworskim w Zasowie? Minęło 8 lat rządów Marka Rączki 8 długich lat
isa
isa 20.09.2018, 13:47
Panie Staszku, a widział Pan dworek w Straszęcinie? Aż tak źle z nim? Dworek w Korzeniowie - czy wie Pan , że toczą się sprawy własnościowe i nie wiadomo, czy gmina będzie właścicielem?

Pozostałe