Jarosław Gowin popiera Mariusza Szewczyka i Stefana Bieszczada

  • 19.09.2018, 09:44 (aktualizacja 19.09.2018, 10:09)
  • Ryszard Pajura
Jarosław Gowin popiera Mariusza Szewczyka i Stefana Bieszczada Jarosław Gowin i Mariusz Szewczyk, z tyłu Szczepan Mroczek.
- Dębica czekała na pana - powiedział Mariusz Szewczyk, witając na Rynku Jarosława Gowina. Najbardziej czekał chyba on sam, bo wicepremier przyjechał, by udzielić mu poparcia w wyborach burmistrza.

Wicepremier zaczął od tego, że bywał w Dębicy najczęściej jako bramkarz Czarnych Jasło. Różnie bywało, jeśli chodzi o wynik meczów w Wisłoką.

- Dzisiaj jestem tutaj po to, aby w wyborach na burmistrza Dębicy udzielić zdecydowanego i płynącego z głębi serca poparcia dla obecnego gospodarza waszego pięknego miasta pana Mariusza Szewczyka - mówił Jarosław Gowin.

I sam zadał sobie pytanie, dlaczego polityk obozu Zjednoczonej Prawicy popiera kandydata niezależnego.

- W samorządach nie liczą się legitymacje partyjne, nie liczą się te wielkie polityczne spory, które toczymy w Warszawie. W samorządach ważne jest, żeby stawiać na dobrych gospodarzy - odpowiedział.

I komplementował obecnego burmistrza, który jak powiedział, został mu przedstawiony wiele lat temu jako znakomity ekspert od funduszy unijnych. I przez cztery lata pełniąc urząd burmistrza Dębicy dowiódł, że to opinia prawdziwa. Sto milionów, które burmistrz ściągnął, żeby zainwestować w dobrobyt Dębicy, to zdaniem wicepremiera Gowina  najlepsza rekomendacja.

Zobacz wypowiedź Jarosława Gowina, popierającego Mariusza Szewczyka:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Równie mocno, jak Mariusza Szewczyka w wyborach burmistrza, Jarosław Gowin poparł kandydaturę Stefana Bieszczada na radnego Sejmiku Samorządowego Województwa Podkarpackiego.Przedstawiał go jako znakomitego przedsiębiorcę i doświadczonego samorządowca.

Tymczasem Wspólnota Ziemi Dębickiej, której liderem jest Stefan Bieszczad wydała oświadczenie, że nie popiera  żadnego kandydata w wyborach burmistrza Dębicy.

Przypomnijmy, że WZD jest w koalicji w Radzie Miejskiej z Prawem i Sprawiedliwością, którego kandydatem na burmistrza jest Mateusz Kutrzeba. A Stefan Bieszczad w obecnej kadencji Sejmiku, jak i w nadchodzących wyborach, formalnie reprezentował będzie PiS, z którym Porozumienie Jarosława Gowina tworzy obóz Zjednoczonej Prawicy.

Na spotkaniu na Rynku nie było polityków WZD. Był za to obecny Szczepan Mroczek, obecnie radny i były przewodniczący Rady Miejskiej, wybrany z rekomendacji PiS. Wicepremierowi Gowinowi towarzyszył także Stanisław Kruczek, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (76)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wiktor
wiktor 18.11.2018, 18:16
Kutrzeba powinien wygrać.
wojcio
wojcio 24.09.2018, 10:38
to wiadomo na kogo nie glosowac
Antypis.
Antypis. 23.09.2018, 12:02
Kiedyś oddałem głos na Szewczyka, ale teraz jak zrobił się wazeliniarzem na pewno ja oraz cała moja rodzina na niego nie zagłosuje.
Mikołaj Kopernik
Mikołaj Kopernik 21.09.2018, 16:02
Szewczyk Mariusz moim burmistrzem
Iwan IV Groźny
Iwan IV Groźny 21.09.2018, 16:00
Mariusz Szewczyk ma mój głos
Albert Einstein
Albert Einstein 21.09.2018, 12:41
Oficjalnie popieram Mariusza Szewczyka na burmistrza Dębicy
Antypis.
Antypis. 24.09.2018, 13:05
Z Ciebie taki Einstein jak z Frakowej kozy antylopa,albo z tyłka trąbka pisowski trolu.
Dębicki Monitor
Dębicki Monitor 20.09.2018, 20:40
To dlatego Szewczykowi tak się śpieszyło z paparciem Eda, następny w kolejce był Gowin. Jak kolejność byłaby odwrotna to ED by Maria nie poparł. A tak to stary wyga Ed został rozegrany jak dziecko przez człowieka w niebieskich okularach. Takich jaj na dębicki poletku politycznym to jeszcze nie było. Wielki Ed na jednej politycznej ławie z ministrem z rządu PiS.
Marianna
Marianna 23.09.2018, 03:43
trollu pisowski tobie się do koryta spieszy, a takiego wała jak Dębica cała. Wystarczy wam koryto plus na poziomie centralnym i wojewódzkim od lokalnych samorządów wara, a tym bardziej naszego miasta!
obywatel
obywatel 20.09.2018, 18:34
Popieram komentarz "EDYTA" jak widzę te same twarze ,to "MI SIĘ NIE DORZE ROBI " Nie oddam głosu dla starej ekipy . No cóż stołeczki pachną i kasa!!!!!!!!
Edyta
Edyta 20.09.2018, 11:43
Jakie miasto taki kandydat - nic się nie robi to przed wyborami trzeba lans robić. Wywalić wszystkich Szewczyka, Rokosza cała Radę Gminy I Radę Miejską . Nowych młodych ludzi a nie to co teraz się dzieje w tym mieście i gminie. Na pewno nie zagłosuje na Szewczyka czy kokogolwiek ze strony Rokosza - nigdy.
debiczanin
debiczanin 24.09.2018, 10:41
popieram z Debicy zrobiono skansen a ci niby rzadzacy to karierowicze
husar
husar 22.09.2018, 10:03
jest racja edyta a zdrugiej strony nie ma mlodszych. ciekawi mnie to gdyby ta stara gwardie odsunac od stolu. jednak jeszcze ta kadencja zostanie na utrzymaniu Debicy. szkoda . pozdrawiam
Pawel
Pawel 21.09.2018, 06:50
Brawo Edyta konkretny komentarz. Nie liczą się z nikim. Mam tylko nadzieję że ludzie wkoncu zobaczą co się wyrabia w naszej okolicy i wywala wszystkich . Rokosz , Szewczyk oraz cała ich ekipe, lans na całego cię robi - wszędzie na każdym kroku a problemów mieszkancow nie widzą.
wyborca
wyborca 20.09.2018, 15:45
Edyta startuj. Masz mój głos!
Mieszkana Dębicy
Mieszkana Dębicy 20.09.2018, 15:35
pewnie młodych nowych takich jak Pan Kutrzuba, który w wieku dwudziestu paru lat został z nadania politycznego PiS dyrektorem rzeszowskiego WUP, mając doświadczenie jedynie jako partyjny działacz!!!. Dziś zarabia ponad 130 tys. rocznie - takiej kasy to ja za trzy lata pracy nie widzę!!! Tak, tak na takich partyjniaków młodych głosujmy to nam tutaj wprowadzą swoich młodych misiewiczów !
Połeć
Połeć 20.09.2018, 17:51
O jak głośnik się za zaczeło robić że i Mario w tym wupie za PO robił to Kutrzeba już nie przytula tylko zarabia, haha
mietek
mietek 21.09.2018, 11:15
jeszcze chwila się to zmieni na wersję, że owszem zarabia dużo ale za taką prace to się tyle należy. Kiedy to nastąpi, ano wtedy jak ktoś sobie zada trud odszuka oświadczenia majątkowe Mariusza i wyjdzie że w tym samym WUPie, zarabiał porównywalnie tyle co Kutrzeba (nominalnie trochę mniej bo to kilka lat temu było). Wtedy oczywiście dalej będzie jazda że mariusz to miał prawie 50 lat, a mateusz to dopiero 27 i takie tam, bo za coś trzeba atakować, a jak nie ma za co to się takie rzeczy wywleka
Marianna
Marianna 23.09.2018, 03:49
Pan Kutrzuba to modelowy przykład partyjniactwa w wydaniu PiS:
Doświadczenie zawodowe: działalność partyjna.
Stołek dyrektorski: w wieku 27 lat.
Zarobki: ponad 130 tys. rocznie

A TY Dębiczanko i Dębiczaninie zarabiasz dzisiaj?
Młode Dębiczanki i Młodzi Dębiczanie też mieliście taką świetlaną karierę kilka lat po studiach?
Renata
Renata 20.09.2018, 03:41
emocje jakie wywołuje poparcie płynące z różnych środowisk dla obecnego szefa miasta jest kolejnym przykładem, że w Polsce obowiązuje plemienna dyskusja, albo jesteś za PiS, albo przeciw. Mi osobiście pasuje styl jednania środowisk i takiej polityki chce na poziomie naszym lokalnym, jak i kraju.
xan
xan 19.09.2018, 20:14
To dobrze. W tym momencie podjąłem właśnie decyzję, że na Pana nie zagłosuję, bo wcześniej jeszcze się wahałem.
nax
nax 20.09.2018, 10:24
hmmm to ja odwrotnie, w tym momencie stwierdziłem, że zagłosuje bo trzeba zakopywać te rowy pomiędzy Polakami!
Dębicie Komentarze Polityczne
Dębicie Komentarze Polityczne 19.09.2018, 18:38
Dębice nawiedził Wicepremier Polski dr Jarosław Gowin, który udzieli poparcia bezpartyjnemu kandydatowi Mariusz Szewczyk. Jest to spore zaskoczenie, bo wcześniej poparcia Panu Szewczykowi udzielił były minister i burmistrz Dębicy Edward Brzostowski, który nie ukrywa swoich poglądów lewicowych. Mamy trochę kaca... ale ostatecznie z tego wynika, że Pan Szewczyk umie pogodzić inicjatywy i środowiska! Oby dla dobra #Dębicy!
taki jeden
taki jeden 19.09.2018, 17:27
PIS będzie miało wielki problem wygrać te wybory. Zwróćcie uwagę, że część obecnych radnych startujących w 2014 pouciekało na listy WZD byleby być jedynkami i dwójkami. Niespełniły sie przepowiednie p. Bieszczada co do współpracy Pis i Mariusza. Jeżeli gdzieś leży wina to tylko po stronie 17 radnych z ramienia PIS. 17 vs 1 i atak PIS na początek wyborów. Jak wam nie wstyd. Mam nadzieję, że wyborcy to zweryfikują. No i ciekawe jak się zachowa p. Bieszczad po swoich słowach z 2014 pod adresem Mariusza.
OB
OB 19.09.2018, 16:54
Czytam, jak to burmistrz ściągnął 100 milionów. Jak to łatwo przypisać sobie czyjeś sukcesy, na to pracowało wielu ludzi, a wkład burmistrza tu najmniejszy bo on wolał chodzić na akademie, przedstawienia do szkół, itp. bo do tego się nadaje. Sam nie jest w stanie podjąć żadnych odpowiedzialnych decyzji. Czytam te opinie i widzę, że tak naprawdę wypowiada się tu tylko garstka ludzi, nie obiektywnych tylko bardzo stronniczych
ktoś
ktoś 19.09.2018, 18:44
Gdzie jest napisane że to on ściągnął? Jest tylko że Dębica dostała dużo środków i jest w czołówce, ten burmistrz akurat zawsze dziękuje pracownikom i radzie a na akademie chodzi bo może dostaje zaproszenia i nie chce nikomu robić przykrości, spoko tak obracać wszystko żeby ukazać go w złym świetle zaraz przed wyborami
padaka
padaka 20.09.2018, 08:37
Dostał zaproszenie, czy sam za pośrednictwem wydziału promocji organizował te imprezy? Pewno było tak przedszkolaki albo pierwszoklasiści organizują imprezę w kosmosie czy na stadionie i zapraszają burmistrza.
Hej
Hej 20.09.2018, 14:43
Kilka imprez pewnie organizował wydział promocji ale raczej niewiele, a resztę same szkoły i przedszkola organizuja, święto patrona, jubileusze szkół, konkursy, występy na dzień dziecka, jasełka itp itd to każde przeszkole samo sobie organizuje i każdy dostaje zaproszenia w tym radni, pan Kutrzeba ma daleko z Rzeszowa żeby przyjechać albo Pan pełnomocnik z Krakowa to się burza że Szewczyk bierze w nich udział
domino
domino 19.09.2018, 20:30
E tam, jest taki Dominik, co cały czas nawija, że to Mario sam w swej wspaniałości ściągnął kasę - z nieba chyba...
antyMati
antyMati 19.09.2018, 17:44
OB dobre to chyba nigdy nie czytałeś FB szewczyka ani go nie słyszałeś, często podkreśla, że wszytskie inwestycje to zasługa wielu osób... no ale Mati jednak ma inny przekaz z Nowogrodzkiej i Rzeszowa...
Stanisław Ch.
Stanisław Ch. 19.09.2018, 16:44
Jasne, burmistrz ten działa dla dobra ogółu haha ha. Już na dniach poznamy prawdę o burmistrz, o dobru jakie zgotowal sobie i najbliższym. Koniec ery kłamstw. Mam gdzieś to czy był w PSL czy PO bo to pikuś. Teraz pan prezes Stefan idzie z odsiecza ściągając Gowina. Najpierw niech wytłumaczy to co mówił 4 lata temu a następnie po objawieniu prawdy jestem ciekaw jak wytłumaczy fakty. Z resztą najbardziej interesuje mnie tłumaczenie samego Pana Szewczyka, bo nie wiedziałem, nie mam wiedzy, zapraszam na kawę nie wystarczy. Szykujcie SIĘ. www.mariuszszewczyk.pl
Były pracownik KRP Igloopol
Były pracownik KRP Igloopol 19.09.2018, 16:30
Najbardziej szkoda mi w tym wszystkim Edwarda Brzostowskiego, za jego plecami ustawiono go w jednym szeregu z ministrem i wicepremierem w rządzie PiS, tj opcji w której są obecnie ludzie których on obwinia o zniszczenie Igloopolu. Jednym słowem został zrobiony na szaro i bardzo wielu ludzi w Dębicy zrywa boki że śmiechu jak to wielki Ed został wydutkany na stare lata żeby nie napisać dosadniej.
akapit
akapit 20.09.2018, 08:46
No z Wielkiego Eda to ktoś sobie tu jawnie zakpił. Ciekawe czy wiedział jak udzielał poparcia obecnemu Burmistrzowi kto go jeszcze poprze :-)
Były wyborca A. D. 2018
Były wyborca A. D. 2018 19.09.2018, 15:16
Panie Szewczyk masz Pan jeden głos mniej, żegnam.
Studentka
Studentka 19.09.2018, 20:55
I mój też. Gierki ,ustawki i szopka. Po dzisiejszym dniu nie głosuję na pana Szewczyka. Od lasa do sasa. Dodajmy jeszcze kler i siostry zakonne. Nie wchodzę w to.
taki jeden
taki jeden 19.09.2018, 18:08
Poluzuj rajtuzy,
Gra przedwyborcza dopiero się zaczyna. Czas pokaże kto jest kim.
Bella
Bella 19.09.2018, 17:42
u mnie ma jeden głos więcej, pokazał, że jest powyżej walki powiędzy klanami politycznymi. Takiego chce szefa miasta co się dogaduje z każdym !
akapit
akapit 20.09.2018, 09:03
to ile Bella oddawałaś tych głosów?
Dr Kulczyk
Dr Kulczyk 19.09.2018, 20:27
Tak masz rację, z każdym byleby zachować dla siebie stołek :-)
oo
oo 19.09.2018, 18:19
Bella, a te pozostałe głosy to za co ....
Gabriel
Gabriel 19.09.2018, 14:56
Super ! Nie dzielić a łączyć. Tego partyjne pisowce nie rozumieja. Szewczyk masz moj glos!
prawdziwy lewicowiec
prawdziwy lewicowiec 19.09.2018, 14:51
Mariusz pytanie do ciebie, czy jest ktoś od kogo byś nie przyjął poparcia. W I turze głosuje na prawdziwego kandydata lewicy, jak nie przejdzie do II zostaje w domu. Stanowcze nie skaczącym z partii do partii dla stołków i stanowisk. Do cios w twarz dla ludzi mających jakiekolwiek poglądy - nie dla PiS, nie dla Gowina, nie dla Szewczyka. Dosyć robienia z ludzi balonów i pajaców dla osobistych korzyści!
com
com 19.09.2018, 18:20
Popieram, ale na naiwność ludi lekarstwa nie ma
adelajda
adelajda 19.09.2018, 12:50
Mariusz, przynajmniej mogłeś okulary zmienić na czerwone pod kolor krawatu Gowina. A tak na serio to strasznie to kiepskie, minister i wicepremier pisowski cię popiera. Co na to Tow. Edward który wini pis i kaczorów za upadek Igloopolu. Pewno w następnym OL następne oświadczenie ED. Z drugiej strony chłop się wmanewrował albo ktoś go wmanewrował tak, że teraz w jednym szeregu stoi z pisowskim ministrem.

Pozostałe