50-lat klubu sportowego w Pustyni

  • 20.09.2018, 13:00 (aktualizacja 20.09.2018, 14:44)
  • Ryszard Pajura
50-lat klubu sportowego w Pustyni
Na obiektach sportowych MULKS Pustynia odbyły się obchody z okazji 50-lecia założenia klubu sportowego w Pustyni, którego powstanie datuję się na rok 1968. Formalnie klub ten, jako Igloopol, grał nawet w ekstraklasie.

Podczas części oficjalnej prezes MULKS Pustynia Tomasz Niedbalec podziękował w imieniu zarządu i członków klubu za wieloletnią współpracę i wsparcie wójtowi Gminy Dębica Stanisławowi Rokoszowi wręczając pamiątkową paterę.

Podziękowano również wszystkim osobom, które wspierają klub m.in.: radnemu Sejmiku Wojewódzkiego Wiesławowi Ladzie, dyrektorowi CKIB Gminy Dębica Marcinowi Ciszkowi, dyrektorowi GOSiR Gminy Dębica Krzysztofowi Lipczyńskiemu oraz dyrektorowi Zespołu Szkół w Pustyni Marcinowi Nowakowi.

Prezes MULKS przekazał również wyrazy uznania wychowankom, którzy promowali Pustynię występując w innych klubach, Michałowi Bogaczowi, Markowi Nowakowi, Jakubowi Cetnarskiemu oraz najbliższym współpracownikom - Romanowi Mazurowi, Januszowi Łukaszewskiemu, Andrzejowi Mazurowi, Marianowi Trytko oraz trenerowi Adamowi Kozie.

W ramach obchodów organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich uczestników. Na płycie boiska sportowego odbył się turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział dzieci trenujące na co dzień w Młodzieżowym Uczniowskim Ludowym Klubie Sportowym w Pustyni. Dodatkowo przygotowano dmuchane piłkarzyki, zjeżdżalnie, kule bumper ball, dmuchaną strzelnicę oraz animacje, konkursy i zabawy. 

Podczas imprezy główną atrakcją był mecz międzynarodowy pomiędzy drużynami „Oldbojów” Pustyni i Słowackiej Drużstevna pri Hornade. Dużym zainteresowaniem cieszył się również, odbywający się w przerwie meczu, pokaz Mistrza Świata w Freestyle Football Konrada Dybasia. Po pokazie przeprowadził on z młodymi zawodnikami klubu krótki trening.

Piłka nożna w Pustyni sięga lat 60 XX wieku, wtedy to powstał Ludowy Klub Sportowy Podkarpacie Pustynia. Na początku swojej działalności klub nie osiągał zbytnich sukcesów, dopiero za sprawa Bronisława Błaszkiewicza, byłego zawodnika Polonii Bytom, zespół z A-Klasy awansował do tarnowskiej ligi okręgowej. W 1978 roku wówczas dyrektor naczelny Kombinatu Rolno-Przemysłowego Igloopol Edward Brzostowski wystąpił z inicjatywą "przygarnięcia" piłkarzy z Pustyni, chcąc stworzyć im lepsze warunki treningowe i bytowe. Oczywiście zarząd Podkarpacia przystał na taką propozycję i od sezonu 1978/1979 w rozgrywkach pojawił się nowy zespół pod nazwą TS "IGLOOPOL" Dębica.

Drużyna na bazie Podkarpacia Pustynia wciągu kilku sezonów awansowała do pierwszej ligi (obecna Ekstraklasa). W 1996 r. rozwiązano klub Igloopol Dębica i na jego miejsce z powrotem wróciło Podkarpacie Pustynia.

Na bazie Ludowego Klubu Sportowego Podkarpacie Pustynia  w 2000 r. powstał młodzieżowy Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Pustyni. Obecnie klub zajmuje się szkoleniem młodzieży z okolicznych miejscowości (Pustyni, Kozłowa i Kędzierza) oraz co roku jest organizatorem spartakiady dla dzieci i młodzieży, w której biorą udział dzieci ze wszystkich szkół z gminy Dębica.

Organizatorami obchodów byli MULKS Pustynia, Gmina Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica i Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe