Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Zwycięskia bramka Karoliny Baran

• 25.09.2018, 10:20 (aktualizacja 25.09.2018 10:29)
Zwycięskia bramka Karoliny Baran Fot. www.hokejdebica.pl; niedzielny mecz UKH Dębica - KTH Krynica, żak starszy.
Na dobre ruszyły rozgrywki dla młodych zawodników UKH Dębica. W sobotę drużyny żaka młodszego oraz żaka starszego na wyjeździe były podejmowane przez sanockie Niedźwiadki. Młodsi dębiczanie oba mecze zakończyli porażką, ale ci starsi w niedzielę pokonali na własnej tafli KTH Krynica.

W kategorii żak młodszy mecz toczył się na bardzo wyrównanym poziomie. Drogę do bramki skuteczniej znajdywali gospodarze. Po bardzo dobrym spotkaniu na tablicy wyników zaświecił się wynik 4:2 dla Sanoka.

Żacy starsi rozpoczęli pojedynek z przytupem i po niecałych 4 minutach zawodnicy Uczniowskiego Klubu Hokejowego prowadzili już 2:0 i trzymali ten wynik przez kolejne 4 minuty, sprawiając niespodziankę na początku pierwszej tercji.

Sanoczanie rozpoczęli jednak odrabianie strat, kończąc pierwszą tercję prowadzeniem 4:2.

Druga tercja była bardzo wyrówna i zakończyła się wynikiem 2:1 dla Sanoka. W trzeciej było 3:1 dla gospodarzy. Ostateczny wynik w sanockiej Arenie to 9:4 dla Dziedźwiadków.

W niedzielne przedpołudnie żacy starsi podejmowali na własnej tafli swoje koleżanki i kolegów z KTH Krynica. Po bardzo wyrównanej pierwszej tercji zawodnicy do szatni schodzili z wynikiem 1:1.

Worek z bramkami otworzył się na początku drugiej tercji, która zakończyła się wynikiem 4:0 dla zawodników UKH Dębica. Trzecia tercja przyniosła 3 bramki dla Dębicy przy 1 dla Krynicy. Końcowy wynik został ustalony na 9:2 dla UKH Dębica.

Tym samym bilans strzelonych i straconych bramek podczas weekendu dla żaków starszych równy jest zeru.

Natomiast w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet, a dokładnie w grupie B swoje mecze rozgrywała KS Cracovia Kraków - Hokej Kobiet. W drużynie z Krakowa występowały dwie zawodniczki z Dębicy: Magda Mroczka oraz Karolina Baran. Sobotni pojedynek zespół z Krakowa przegrał 2:1. W niedzielę role się odwróciły i zwycięstwo wywalczyły zawodniczki Cracovii, wygrywając w Nowym Targu 3:1. Jedną z bramek w zwycięskim meczu zdobyła Karolina Baran.