Święto uśmiechniętego Księdza

  • 25.09.2018, 11:08 (aktualizacja 25.09.2018, 11:38)
  • Ryszard Pajura
Święto uśmiechniętego Księdza
Jest już tradycją, że co roku we wrześniu cała społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy świętuje rocznicę nadania szkole imienia księdza Jana Twardowskiego. Nie inaczej było w tym roku.

W II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy odbył się Dzień Patrona i Absolwenta. Z tej okazji miała miejsce uroczysta akademia, przygotowana przez klasę drugą, a poświęcona postawie życiowej i twórczości „księdza Jana od Biedronki”.

Następnie odbyło się spotkanie z absolwentami, którzy rokrocznie chętnie odwiedzają swoje liceum. Niektórzy absolwenci rozwijają już własną karierę naukową, robiąc doktorat, inni zaś rozpoczynają swoją drogę zawodową.
Jak podkreśla dyrektor II LO Marta Czekaj – bazując na dotychczasowych osiągnięciach szkoły, w tym na wysokich wynikach egzaminu maturalnego z 2018 r. i z lat wcześniejszych, II LO musi przygotowywać się do kolejnego wyzwania, jakim będzie przyjęcie we wrześniu 2019 r. skumulowanej liczby uczniów. Będą to ci, którzy ukończą klasę trzecią gimnazjum, jak i ósmą klasę szkoły podstawowej.

Przyjęcie tak dużej liczby uczniów będzie wymagało m.in. zaadaptowania kolejnych pomieszczeń na nowe sale lekcyjne, ale i przygotowania szkoły od strony organizacyjnej i programowej. Dlatego II LO liczy, jak dodała  na pomoc finansową ze strony Starostwa Powiatowego w Dębicy i sponsorów, którzy od wielu lat hojnie okazują szkole swoje wsparcie.

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe