Dom Kultury Mors jak nowy

  • 26.09.2018, 08:21 (aktualizacja 26.09.2018, 12:11)
  • Tomasz Ratuszniak
Dom Kultury Mors jak nowy
Już nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz Dom Kultury Mors zmienia swoje oblicze. Elewacja budynku jest już prawie gotowa, rusztowania otaczają tylko wejście do niego.

Mors, według pierwszych założeń, miał zostać oddany do użytku już jesienią.Tyle tylko, że bez remontu jego zewnętrznej części. Burmistrz Mariusz Szewczyk zdecydował jednak by połączyć dwa planowane wcześniej etapy prac remontowych, nawet za cenę niedotrzymania pierwotnego terminu oddania domu kultury, który ostatecznie ma być gotowy do użytku dopiero końcem roku.

- Pan pewnie widział, jak wyglądała elewacja Morsu, jak wycięliśmy choinki. Nie mogliśmy tego nie remontować, bo to by wyglądało jak za przeproszeniem psia buda - tłumaczył burmistrz początkiem września na łamach OL.

Ale jednak nie tylko to wpłynęło na opóźnienie się prac przy ul. Sportowej. Przedstawiciele firmy Hand-Bud, która zajmuje się remontem i przebudową, twierdzą, że w trakcie
remontu co rusz wychodziły kolejne usterki, które musieli eliminować, a których plan robót nie uwzględniał.

Najpoważniejszym problemem okazał się dach 40-letniego domu kultury, który pierwotnie miał zostać wymieniony tylko w 30 procentach. Okazało się jednak, że jego konstrukcja zagraża bezpieczeństwu użytkujących i że musi być wymieniony w całości.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Daria
Daria 28.09.2018, 04:38
To kolejna z wielu inwestycji, które są realizowane za kadencji Szewczyka i dodatkowo częściowo sfinansowana z unijnej kasy. Brawo burmistrz!
Janusz
Janusz 26.09.2018, 13:27
Zawsze mnie bardzo cieszy, gdy powstają nowe budynki, drogi czy place zabaw. Jestem także bardzo zadowolony, że budynek domu kultury będzie mia nowe życie. Zastanawiam się tylko, czy tego typu obiekt musi wyglądać jak fabryka samochodów. Troszkę inwencji lub "szaleństwa" plastyka zabrakło. Mam nadzieję, że w "realu" wygląda korzystniej.
Fred
Fred 27.09.2018, 11:19
w realu niestety też smutny
Ddrr
Ddrr 27.09.2018, 00:25
Sie za dlugo niezastanawiaj bo cie glowa rozboli
Teddy
Teddy 26.09.2018, 20:44
Niestety nie. OK że doczekał się remontu ale wygląda smutno.

Pozostałe