Bohaterskie kobiety zostaną upamiętnione

  • 26.09.2018, 13:41 (aktualizacja 26.09.2018, 13:56)
  • Ryszard Pajura
Bohaterskie kobiety zostaną upamiętnione
To będzie pierwsze w powiecie dębickim oraz jedno z niewielu w naszym kraju tego tupu upamiętnienie bohaterskich kobiet, walczących o niepodległość Polski.

Kobiety Ziemi Dębickiej walczące o niepodległość Polski

7 października podczas uroczystości z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, w kościele pw. św. Jadwigi odsłonięta i poświęcona zostanie tablica upamiętniająca Kobiety Ziemi Dębickiej walczące o niepodległość Polski.

Msza św., z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej, podczas której odsłonięta zostanie tablica, rozpocznie się o godz. 10:30.

Druga część uroczystości odbędzie się przed budynkiem Miejskiego Gimnazjum nr 1. O 11:45 złożone zostaną m.in. kwiaty pod tablicą Polskiego Państwa Podziemnego.

 

O NIEPODLEGŁEJ lokalnie

Katolickie Centrum Edukacji Kana w Dębicy, w roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości Polski, zaprasza na cykl wykładów: „O NIEPODLEGŁEJ lokalnie”. Spotkania z historią zainauguruje wykład Józefa Pluty: „Parlamentarzyści ziemi dębickiej w walce o niepodległość Polski”.

Wykład odbędzie się w środę 3 października 2018 r., o godz. 18:30 w sali 25 w budynku Katolickiego Centrum Edukacji Kana w Dębicy. Wstęp wolny.

Kolejne wykłady odbywać się będą w pierwsze środy miesiąca. 7 listopada zapraszamy na wykład Zbigniewa Drzymały – „Dębica w przededniu odzyskania niepodległości”.

ryszardpajura_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe