Nieobliczalni z II LO

  • 04.10.2018, 09:37
  • Ryszard Pajura
Nieobliczalni z II LO Uczniowie z II LO w Dębicy uczestniczący w programie Potęga wraz z opiekunem Lucyną Prażak.
Uczniowie z klasy IIE z II LO w Dębicy – Ewa Szewczyk, Michał Dąbrowski, Marek Persak, Dominik Sobczyk, Stefan Świstak oraz Mateusz Zagórski – postanowili wziąć swoją karierę naukową we własne ręce. Zorganizowali się jako grupa Nieobliczalni i napisali projekt pod nazwą Poskromić matematykę w ramach programu mPotęga.

Dzięki temu uzyskali dofinansowanie od Fundacji mBanku, wspierającej dzieci i młodzież w nauce matematyki. Dzięki otrzymanym w ten sposób prawie 8000 zł będą realizować projekt matematyczny, którego celem jest propagowanie nauki matematyki i szerzenie zainteresowań matematycznych wśród uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz gimnazjalistów w powiecie dębickim i wśród uczniów klas pierwszych II LO.

Najpierw, w październiku i listopadzie, zostaną w II LO zorganizowane przez wspomnianych uczniów warsztaty matematyczne (będą je prowadzić sami licealiści) i wykłady nauczycieli matematyki z II LO, Lucyny Prażak i Jolanty Wysowskiej.

20 listopada odbędzie się konkurs, w którym wezmą udział drużyny złożone z gimnazjalistów oraz ośmioklasistów. II LO w Dębicy będzie organizatorem tego konkursu. Zadania do konkursu opracują w/w uczniowie pod opieką nauczycieli matematyki z II LO. Pierwsze trzy drużyny zostaną nagrodzone z pieniędzy uzyskanych w projekcie.

14 grudnia odbędzie się z kolei tzw. Noc matematyczna dla uczestników wykładów oraz zainteresowanej grupy uczniów, biorących udział w projekcie.
 

Informacja II LO w Dębicy

 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe