Czwartek, 21.03.2019

Nasz Dom padł, a chłop został

  • 4.10.2018, 14:56 (aktualizacja 05.10.2018 05:57)
  • Ryszard Pajura
Nasz Dom padł, a chłop został Roman Roztoczyński podpisuje Dębicką Deklarację Samorządową
AWS padł, Nasz Dom też, chociaż podobno zbudowany był na solidnych fundamentach, a chłop został - tak Roman Roztoczyński przedstawił się jako kandydat Koalicji Obywatelskiej Ziemi Dębickiej na radnego miejskiego.

Po czym dodał, że ma nadzieję, iż koalicja przetrwa dłużej. I wskazywał na swoje samorządowe doświadczenie.

Rzeczywiście, 69-letni rzemieślnik, zajmujący się piekarstwem, choć dziś już na emeryturze, po raz pierwszy został radnym miejskim w 1998 roku. Wybrany został wtedy z listy Akcji Wyborczej Solidarność.

W 2002 r. do rady wszedł po rezygnacji Józefa Sieradzkiego, który został sekretarzem miasta, jako drugi z największą liczbą głosów na liście komitetu Nasz Dom. Podobna sytuacja zdarzyła się w marcu 2007 roku, gdy z mandatu zrezygnował Marek Grabowski (został prezesem Administracji Domów Mieszkalnych), a Roman Roztoczyński zajął jego miejsce, ponownie reprezentując komitet Nasz Dom.

Wygrał też wybory i był radnym miejskim w latach 2010-2014, ale tym razem z listy Platformy Obywatelskiej.

W tegorocznych wyborach kandyduje w okręgu nr 1. Prezentacja kandydatów KOZD miała miejsce w Dworku Dębickim.

ryszardpajura_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe