Poniedziałek, 25.03.2019

Park linowy, dworzec czy hotel? Miasto bierze tereny kolejowe

  • 6.10.2018, 09:37 (aktualizacja 06.10.2018 09:54)
  • Ryszard Pajura
Park linowy, dworzec czy hotel? Miasto bierze tereny kolejowe
W poniedziałek Rada Miasta zadecyduje o przejęciu od kolei terenów wzdłuż linii kolejowej i dworca PKP. Chodzi o pas ziemi od ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Fabryczną, pomiędzy torami a ul. Słoneczną.

Jak mówi burmistrz Mariusz Szewczyk, negocjacje trwały długo m.in. z powodu rotacji we władzach spółek kolejowych. Teraz wszystko jest dogadane, by teren stał się własnością miasta muszą się na to zgodzić radni.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Jeśli tak się stanie powstanie pytanie, jak zagospodarować tę nieruchomość. Jednym z pomysłów jest, jak mówi Mariusz Szewczyk, budowa dworca autobusowego z prawdziwego zdarzenia, przynajmniej dla kursów dalekobieżnych.

Te decyzje należeć będą do władz miasta, wybranych w tegorocznych wyborach. W naszej sondzie niżej pytamy, jakie Państwa zdaniem powinno być przeznaczenie tego terenu.

Ponieważ teren jest duży i może tam powstać kilka obiektów, w tym użyteczności publicznej, w sondzie można głosować na trzy propozycje.

 

 

ryszardpajura_

Plebiscyt: Co powinno powstać na terenach kolejowych wzdłuż ul. Słonecznej?


Głosy Propozycja
295 (35%)
Dworzec autobusowy
185 (22%)
Parkingi
144 (17%)
Park rozrywki (linowy, siłownie, zabaw dla dzieci)
49 (6%)
Otwarte lodowisko
41 (5%)
Centrum handlowe
40 (5%)
Plac targowy
28 (3%)
Wybiegi dla psów
24 (3%)
Hotel
24 (3%)
Pasaż usługowo-handlowy
13 (2%)
Biurowiec
5 (1%)
Apartamentowce
3 (0%)
Stacja benzynowa

Łącznie oddano głosów: 851

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tomasz_gorczyca
tomasz_gorczyca 8.10.2018, 23:19
Od półtora roku o tym mówimy, ale przychodzą wybory i nagle Dębica w budowie...

http://www.pomyslnadebice.pl/s…
miecio
miecio 8.10.2018, 16:20
Jest tam dużo miejsca , aby był tam dworzec autobusowy , parking a także na posadzenie wiele drzew , które wszędzie są z radością wycinane .
Karolek
Karolek 8.10.2018, 11:42
Oczywiście, że dworzec autobusowy, czyli Centrum Autobusowe Mógłby hotel, ale kto chciałby spać w hałasie pociągów. A dworzec - też problemy, bo PKS, Monis, MPK i inne - cienko przędą i z dotowaniem inwestycji to raczej będzie ciężko.Oprócz dworca parkingi.Centrum Handlowe też! Może wreszcie inwestycyjna dziura w części północnej dworca PKP zostanie uzupełniona.
fz
fz 8.10.2018, 09:35
KLUB NOCNY, kto za łapa w górę kto przeciw łapa w dół
Zibi
Zibi 8.10.2018, 01:23
Dworzec autobusowy z prawdziwego zdarzenia. Dębica zlokalizowana jest do tego idealnie
antoni
antoni 7.10.2018, 19:44
ja bym otworzyl agencje
Cejrowski
Cejrowski 8.10.2018, 11:43
oczywiście turystyczną
Zapraszam radnych i burmistrza na opłotki Dębicy
Zapraszam radnych i burmistrza na opłotki Dębicy 7.10.2018, 17:19
Proponuję opchnąć jakiemuś "biznesmenowi" za bezcen, a za uzyskane środki zamienić asfalt kostką brukową na ulicy, przy której mieszka(ją) ważniak(i).
Speed kingi
Speed kingi 6.10.2018, 21:22
Jak miasto przejęło to niech miasto przeznaczy je na potrzeby realizacji zadań własnych gminy (miasta). Proponuję spojrzeć do ustawy, tam jest katalog tych zadań. I budowa hoteli, centrów handlowych czy niepotrzebnych biurowców tam chyba nie występuje
Akropolis
Akropolis 6.10.2018, 21:01
Dworzec autobusowy dla wszystkich autobusów bo tylko taki ma sens a nie tylko dla dalekobieżnych i bardzo duży parking z zapleczem sanitarnym. Część tego parkingu powinna być tak zaprojektowanwa aby w środy mogła być wyłączona w godzinach 5-15 dla parkowania i służyć jako plac targowy, bo to się dzieje na placu koło zieleniaka woła o pomstę do nieba. Oczywiście władze miasta nie widzą tego problemu bo i po co. Dziwią mnie też deklaracje Szewczyka o budowie 2 dworców, tak jakby na siłę chciał aby miasto kupiło to co mogło przejąć za symboliczną złotówkę łącznie z całym majątkiem PKS wartym miliony. Nie pamiętam jak radny Szewczyk głosował w tej sprawie, ale chyba nie był za. Lodowisko na świeżym powietrzu to tylko na rynku. bo coś się powinno dziać właśnie w tym miejscu aby rynek tetnił życiem, szczególnie podczas ferii i przerwy świątecznej.
wagowy
wagowy 8.10.2018, 11:47
Targowisko w środy i parking dla furmanek? świnki, krówki, konie, króliki? To na zdjęciach z lat 50-tych. Nawet Rynek, ani ulica Targowa nie pelnią tych funkcji. Coś ci się.......
Akropolis
Akropolis 8.10.2018, 21:44
Nie chodzi mi o targowice z płodami rolnymi, tylko plac targowy z asortymentem jak dziś na Kraszewskiego w Środy
Jakub Wolski
Jakub Wolski 6.10.2018, 19:48
Szok ! Rada sie zbiera ktora nie ma pojecia o tych terenach. PKP robi sobie jaja od 20 lat z Debicy .Jezeli teren nalezy do miasta Debica a nie do Powiatu Debica to kto ? Milionowe zadluzenie PKP ktore
ma zaplacic (niezaplacone podatki gruntowe) umozyl.???? A teraz rozmawiaja o czym ? Czy w Debicy nie ma madrej jednej osoby zeby zatrudnic kancelarie prawnicza z prawdziwego zdazenia.Moim zdaniem teren nalezy do Powiatu .Szewczyk moze sobie klamac.Szkoda mi debiczan i ich niewiedzy.Pozdrawiam
PS.Z podatku zaleglego mozna byloby na wszystkich ulicach w Debicy nowa asfaltowa nawiechrznie zrobic.
miastowy
miastowy 8.10.2018, 11:48
dlaczego do powiatu, a nie miasta?
Teddy
Teddy 7.10.2018, 17:00
Proszę rozwinąć temat własności gruntów bo to ciekawe
mieszkaniec
mieszkaniec 6.10.2018, 15:20
otwarte lodowisko w Dębicy już było. to lepiej było je zamknąć, a działkę za bezcen sprzedać.
Serwata
Serwata 6.10.2018, 21:16
To za Eda jeszcze sprzedano.
Mały Głód
Mały Głód 6.10.2018, 15:09
Park linowy...? przy torach? a może jeszcze dom spokojnej starości? Dworzec PKS z prawdziwego zdarzenia i tyle w temacie.

Pozostałe