Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Park linowy, dworzec czy hotel? Miasto bierze tereny kolejowe

  • 6.10.2018, 09:37 (aktualizacja 06.10.2018 09:54)
Park linowy, dworzec czy hotel? Miasto bierze tereny kolejowe
W poniedziałek Rada Miasta zadecyduje o przejęciu od kolei terenów wzdłuż linii kolejowej i dworca PKP. Chodzi o pas ziemi od ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Fabryczną, pomiędzy torami a ul. Słoneczną.

Jak mówi burmistrz Mariusz Szewczyk, negocjacje trwały długo m.in. z powodu rotacji we władzach spółek kolejowych. Teraz wszystko jest dogadane, by teren stał się własnością miasta muszą się na to zgodzić radni.

Jeśli tak się stanie powstanie pytanie, jak zagospodarować tę nieruchomość. Jednym z pomysłów jest, jak mówi Mariusz Szewczyk, budowa dworca autobusowego z prawdziwego zdarzenia, przynajmniej dla kursów dalekobieżnych.

Te decyzje należeć będą do władz miasta, wybranych w tegorocznych wyborach. W naszej sondzie niżej pytamy, jakie Państwa zdaniem powinno być przeznaczenie tego terenu.

Ponieważ teren jest duży i może tam powstać kilka obiektów, w tym użyteczności publicznej, w sondzie można głosować na trzy propozycje.

 

 

Plebiscyt: Co powinno powstać na terenach kolejowych wzdłuż ul. Słonecznej?


Maksymalnie możesz zagłosować na 3 pozycje.
PropozycjaGłosy
1Dworzec autobusowy
294
Głosuj
2Parkingi
184
3Park rozrywki (linowy, siłownie, zabaw dla dzieci)
143
4Otwarte lodowisko
49
5Centrum handlowe
41
6Plac targowy
40
7Wybiegi dla psów
28
8Hotel
24
9Pasaż usługowo-handlowy
24
10Biurowiec
13
11Apartamentowce
5
12Stacja benzynowa
3

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tomasz_gorczyca
tomasz_gorczyca 8.10.2018, 23:19
Od półtora roku o tym mówimy, ale przychodzą wybory i nagle Dębica w budowie...

http://www.pomyslnadebice.pl/s/pomysl-na-miasto-i-pomysl-na-powiat.htm
miecio
miecio 8.10.2018, 16:20
Jest tam dużo miejsca , aby był tam dworzec autobusowy , parking a także na posadzenie wiele drzew , które wszędzie są z radością wycinane .
Karolek
Karolek 8.10.2018, 11:42
Oczywiście, że dworzec autobusowy, czyli Centrum Autobusowe Mógłby hotel, ale kto chciałby spać w hałasie pociągów. A dworzec - też problemy, bo PKS, Monis, MPK i inne - cienko przędą i z dotowaniem inwestycji to raczej będzie ciężko.Oprócz dworca parkingi.Centrum Handlowe też! Może wreszcie inwestycyjna dziura w części północnej dworca PKP zostanie uzupełniona.
fz
fz 8.10.2018, 09:35
KLUB NOCNY, kto za łapa w górę kto przeciw łapa w dół
Zibi
Zibi 8.10.2018, 01:23
Dworzec autobusowy z prawdziwego zdarzenia. Dębica zlokalizowana jest do tego idealnie
antoni
antoni 7.10.2018, 19:44
ja bym otworzyl agencje
Cejrowski
Cejrowski 8.10.2018, 11:43
oczywiście turystyczną
Zapraszam radnych i burmistrza na opłotki Dębicy
Zapraszam radnych i burmistrza na opłotki Dębicy 7.10.2018, 17:19
Proponuję opchnąć jakiemuś "biznesmenowi" za bezcen, a za uzyskane środki zamienić asfalt kostką brukową na ulicy, przy której mieszka(ją) ważniak(i).
Speed kingi
Speed kingi 6.10.2018, 21:22
Jak miasto przejęło to niech miasto przeznaczy je na potrzeby realizacji zadań własnych gminy (miasta). Proponuję spojrzeć do ustawy, tam jest katalog tych zadań. I budowa hoteli, centrów handlowych czy niepotrzebnych biurowców tam chyba nie występuje
Akropolis
Akropolis 6.10.2018, 21:01
Dworzec autobusowy dla wszystkich autobusów bo tylko taki ma sens a nie tylko dla dalekobieżnych i bardzo duży parking z zapleczem sanitarnym. Część tego parkingu powinna być tak zaprojektowanwa aby w środy mogła być wyłączona w godzinach 5-15 dla parkowania i służyć jako plac targowy, bo to się dzieje na placu koło zieleniaka woła o pomstę do nieba. Oczywiście władze miasta nie widzą tego problemu bo i po co. Dziwią mnie też deklaracje Szewczyka o budowie 2 dworców, tak jakby na siłę chciał aby miasto kupiło to co mogło przejąć za symboliczną złotówkę łącznie z całym majątkiem PKS wartym miliony. Nie pamiętam jak radny Szewczyk głosował w tej sprawie, ale chyba nie był za. Lodowisko na świeżym powietrzu to tylko na rynku. bo coś się powinno dziać właśnie w tym miejscu aby rynek tetnił życiem, szczególnie podczas ferii i przerwy świątecznej.
wagowy
wagowy 8.10.2018, 11:47
Targowisko w środy i parking dla furmanek? świnki, krówki, konie, króliki? To na zdjęciach z lat 50-tych. Nawet Rynek, ani ulica Targowa nie pelnią tych funkcji. Coś ci się.......
Akropolis
Akropolis 8.10.2018, 21:44
Nie chodzi mi o targowice z płodami rolnymi, tylko plac targowy z asortymentem jak dziś na Kraszewskiego w Środy
Jakub Wolski
Jakub Wolski 6.10.2018, 19:48
Szok ! Rada sie zbiera ktora nie ma pojecia o tych terenach. PKP robi sobie jaja od 20 lat z Debicy .Jezeli teren nalezy do miasta Debica a nie do Powiatu Debica to kto ? Milionowe zadluzenie PKP ktore
ma zaplacic (niezaplacone podatki gruntowe) umozyl.???? A teraz rozmawiaja o czym ? Czy w Debicy nie ma madrej jednej osoby zeby zatrudnic kancelarie prawnicza z prawdziwego zdazenia.Moim zdaniem teren nalezy do Powiatu .Szewczyk moze sobie klamac.Szkoda mi debiczan i ich niewiedzy.Pozdrawiam
PS.Z podatku zaleglego mozna byloby na wszystkich ulicach w Debicy nowa asfaltowa nawiechrznie zrobic.
miastowy
miastowy 8.10.2018, 11:48
dlaczego do powiatu, a nie miasta?
Teddy
Teddy 7.10.2018, 17:00
Proszę rozwinąć temat własności gruntów bo to ciekawe
mieszkaniec
mieszkaniec 6.10.2018, 15:20
otwarte lodowisko w Dębicy już było. to lepiej było je zamknąć, a działkę za bezcen sprzedać.
Serwata
Serwata 6.10.2018, 21:16
To za Eda jeszcze sprzedano.
Mały Głód
Mały Głód 6.10.2018, 15:09
Park linowy...? przy torach? a może jeszcze dom spokojnej starości? Dworzec PKS z prawdziwego zdarzenia i tyle w temacie.

Pozostałe