Park linowy, dworzec czy hotel? Miasto bierze tereny kolejowe

  • 06.10.2018, 09:37 (aktualizacja 06.10.2018, 09:54)
  • Ryszard Pajura
Park linowy, dworzec czy hotel? Miasto bierze tereny kolejowe
W poniedziałek Rada Miasta zadecyduje o przejęciu od kolei terenów wzdłuż linii kolejowej i dworca PKP. Chodzi o pas ziemi od ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Fabryczną, pomiędzy torami a ul. Słoneczną.

Jak mówi burmistrz Mariusz Szewczyk, negocjacje trwały długo m.in. z powodu rotacji we władzach spółek kolejowych. Teraz wszystko jest dogadane, by teren stał się własnością miasta muszą się na to zgodzić radni.

Jeśli tak się stanie powstanie pytanie, jak zagospodarować tę nieruchomość. Jednym z pomysłów jest, jak mówi Mariusz Szewczyk, budowa dworca autobusowego z prawdziwego zdarzenia, przynajmniej dla kursów dalekobieżnych.

Te decyzje należeć będą do władz miasta, wybranych w tegorocznych wyborach. W naszej sondzie niżej pytamy, jakie Państwa zdaniem powinno być przeznaczenie tego terenu.

Ponieważ teren jest duży i może tam powstać kilka obiektów, w tym użyteczności publicznej, w sondzie można głosować na trzy propozycje.

 

 

ryszardpajura_

Plebiscyt: Co powinno powstać na terenach kolejowych wzdłuż ul. Słonecznej?


Głosy Propozycja
295 (35%)
Dworzec autobusowy
185 (22%)
Parkingi
144 (17%)
Park rozrywki (linowy, siłownie, zabaw dla dzieci)
49 (6%)
Otwarte lodowisko
41 (5%)
Centrum handlowe
40 (5%)
Plac targowy
28 (3%)
Wybiegi dla psów
24 (3%)
Hotel
24 (3%)
Pasaż usługowo-handlowy
13 (2%)
Biurowiec
5 (1%)
Apartamentowce
3 (0%)
Stacja benzynowa

Łącznie oddano głosów: 851

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tomasz_gorczyca
tomasz_gorczyca 08.10.2018, 23:19
Od półtora roku o tym mówimy, ale przychodzą wybory i nagle Dębica w budowie...

http://www.pomyslnadebice.pl/s…
miecio
miecio 08.10.2018, 16:20
Jest tam dużo miejsca , aby był tam dworzec autobusowy , parking a także na posadzenie wiele drzew , które wszędzie są z radością wycinane .
Karolek
Karolek 08.10.2018, 11:42
Oczywiście, że dworzec autobusowy, czyli Centrum Autobusowe Mógłby hotel, ale kto chciałby spać w hałasie pociągów. A dworzec - też problemy, bo PKS, Monis, MPK i inne - cienko przędą i z dotowaniem inwestycji to raczej będzie ciężko.Oprócz dworca parkingi.Centrum Handlowe też! Może wreszcie inwestycyjna dziura w części północnej dworca PKP zostanie uzupełniona.
fz
fz 08.10.2018, 09:35
KLUB NOCNY, kto za łapa w górę kto przeciw łapa w dół
Zibi
Zibi 08.10.2018, 01:23
Dworzec autobusowy z prawdziwego zdarzenia. Dębica zlokalizowana jest do tego idealnie
antoni
antoni 07.10.2018, 19:44
ja bym otworzyl agencje
Cejrowski
Cejrowski 08.10.2018, 11:43
oczywiście turystyczną
Zapraszam radnych i burmistrza na opłotki Dębicy
Zapraszam radnych i burmistrza na opłotki Dębicy 07.10.2018, 17:19
Proponuję opchnąć jakiemuś "biznesmenowi" za bezcen, a za uzyskane środki zamienić asfalt kostką brukową na ulicy, przy której mieszka(ją) ważniak(i).
Speed kingi
Speed kingi 06.10.2018, 21:22
Jak miasto przejęło to niech miasto przeznaczy je na potrzeby realizacji zadań własnych gminy (miasta). Proponuję spojrzeć do ustawy, tam jest katalog tych zadań. I budowa hoteli, centrów handlowych czy niepotrzebnych biurowców tam chyba nie występuje
Akropolis
Akropolis 06.10.2018, 21:01
Dworzec autobusowy dla wszystkich autobusów bo tylko taki ma sens a nie tylko dla dalekobieżnych i bardzo duży parking z zapleczem sanitarnym. Część tego parkingu powinna być tak zaprojektowanwa aby w środy mogła być wyłączona w godzinach 5-15 dla parkowania i służyć jako plac targowy, bo to się dzieje na placu koło zieleniaka woła o pomstę do nieba. Oczywiście władze miasta nie widzą tego problemu bo i po co. Dziwią mnie też deklaracje Szewczyka o budowie 2 dworców, tak jakby na siłę chciał aby miasto kupiło to co mogło przejąć za symboliczną złotówkę łącznie z całym majątkiem PKS wartym miliony. Nie pamiętam jak radny Szewczyk głosował w tej sprawie, ale chyba nie był za. Lodowisko na świeżym powietrzu to tylko na rynku. bo coś się powinno dziać właśnie w tym miejscu aby rynek tetnił życiem, szczególnie podczas ferii i przerwy świątecznej.
wagowy
wagowy 08.10.2018, 11:47
Targowisko w środy i parking dla furmanek? świnki, krówki, konie, króliki? To na zdjęciach z lat 50-tych. Nawet Rynek, ani ulica Targowa nie pelnią tych funkcji. Coś ci się.......
Akropolis
Akropolis 08.10.2018, 21:44
Nie chodzi mi o targowice z płodami rolnymi, tylko plac targowy z asortymentem jak dziś na Kraszewskiego w Środy
Jakub Wolski
Jakub Wolski 06.10.2018, 19:48
Szok ! Rada sie zbiera ktora nie ma pojecia o tych terenach. PKP robi sobie jaja od 20 lat z Debicy .Jezeli teren nalezy do miasta Debica a nie do Powiatu Debica to kto ? Milionowe zadluzenie PKP ktore
ma zaplacic (niezaplacone podatki gruntowe) umozyl.???? A teraz rozmawiaja o czym ? Czy w Debicy nie ma madrej jednej osoby zeby zatrudnic kancelarie prawnicza z prawdziwego zdazenia.Moim zdaniem teren nalezy do Powiatu .Szewczyk moze sobie klamac.Szkoda mi debiczan i ich niewiedzy.Pozdrawiam
PS.Z podatku zaleglego mozna byloby na wszystkich ulicach w Debicy nowa asfaltowa nawiechrznie zrobic.
miastowy
miastowy 08.10.2018, 11:48
dlaczego do powiatu, a nie miasta?
Teddy
Teddy 07.10.2018, 17:00
Proszę rozwinąć temat własności gruntów bo to ciekawe
mieszkaniec
mieszkaniec 06.10.2018, 15:20
otwarte lodowisko w Dębicy już było. to lepiej było je zamknąć, a działkę za bezcen sprzedać.
Serwata
Serwata 06.10.2018, 21:16
To za Eda jeszcze sprzedano.
Mały Głód
Mały Głód 06.10.2018, 15:09
Park linowy...? przy torach? a może jeszcze dom spokojnej starości? Dworzec PKS z prawdziwego zdarzenia i tyle w temacie.

Pozostałe