Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Premier Morawiecki poparł Kutrzebę. Doszło do przepychanek - zdjęcia

  • 7.10.2018, 16:43 (aktualizacja 07.10.2018 18:44)
Premier Morawiecki poparł Kutrzebę. Doszło do przepychanek - zdjęcia Fot. Grzegorz Król
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, z blisko półgodzinnym poślizgiem, przyjechał do Dębicy. W Rynku mówił m.in. o tym, że Dębicy potrzebne jest poszerzenie granic. Premier poparł również kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na burmistrza miasta - Mateusza Kutrzebę. W trakcie wizyty doszło do przepychanek pomiędzy zwolennikami obecnej władzy, a tzw. Opozycją Obywatelską, która w kilka osób przyszła na dębicki Rynek.

Na Mateusza Morawieckiego w Rynku czekały tłumy mieszkańców. Premier przyjechał do naszego miasta z Rzeszowa, gdzie odbywała się konwencja wyborcza PiS. Zanim dotarł, to przedstawiciele lokalnych struktur PiS rozdawali mieszkańcom flagi, a dla kandydatów do rad miasta, gmin i powiatu była to świetna okazja, by rozdawać swoje materiały wyborcze.

Ok. 15:30 do Rynku wjechał autobus z premierem, a zebrani zaczęli skandować jego imię. Nieco słabiej słyszalna była niewielka grupa - jak sami siebie nazywają - Opozycji Obywatelskiej, która krzyczała hasła "Kłamca" i "Pinokio". Mieli ze sobą metry krawieckie i jak zapowiadali, będą mierzyć długość nosa "kłamcy Piniokia". Miało to związek z orzeczeniem sądu, który stwierdził, że Mateusz Morawiecki skłamał, twierdząc że rząd PiS wydaje w ciągu półtora roku tyle, ile rządy PO-PSL przez osiem lat.

Przeciwnicy rządu i premiera rozwinęli również transparent z napisem "Nowy program Morawieckiego - Miska ryżu+". Ich obecność nie spodobała się zwolennikom premiera. Jedni wyzywali opozycjonistów, inni starali się wydrzeć im plansze z napisem "Konsytucja". Dwóch zwolenników premiera postanowiło siłą przepędzić przeciwników szefa rządu, doszło do przepychanek.

W tym czasie premier Morawiecki wielokrotnie podkreślał, że obóz rządzący przez ostatnie cztery lata wypełniał swoje obietnice. Zapewnił jednocześnie, że jeśli wygrają kolejne wybory, to nadal będą prowadzić naprawę kraju.

- To chcę państwu obiecać i to mogę obiecać, że jeśli wyborcy nam zaufają, to będziemy dalej ciężko pracować, żeby usprawniać państwo polskie, żebyśmy żyli w Polsce szczęśliwej, wielkiej, silnej, dumnej jak polska husaria i szczęśliwej, jak uśmiech tych dzieci tutaj - dodał Mateusz Morawiecki, wskazując na najmłodszych, zgromadzonych przy podeście, z którego przemawiał.

- I taka Polska będzie, dziękuję bardzo. Zwyciężymy! - dodał.

Szef rządu zganił również media, które nie są przychylne władzy i tworzą fałszywe informacje, tzw. fake newsy. Oberwało się także obecnemu burmistrzowi Mariuszowi Szewczykowi.

- Zdaje się, że rynek potrzebuje przebudowy. A obecny burmistrz tego nie zrobił - mówił premier.

Premier podkreślał także, że to właśnie Podkarpacie jest tym regionem kraju, które on odwiedza najczęściej. Przypomniał również mieszkańcom Dębicy, kto jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Dębicy.

- Ma bardzo ładne imię. To Mateusz Kutrzeba - powiedział Mateusz Morawiecki.

Wspomniał, że szansą dla naszego miasta jest przede wszystkim poszerzenie granic, czym - w przypadku wygranej - ma zająć się właśnie Kutrzeba. Premier wskazywał także na przemysłowy charakter miasta i w tym upatruje szanse na jego rozwój. Zapewniał również, że rząd zadba o to, by młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać z kraju.

Po części oficjalnej premier zszedł do mieszkańców i przez kilkadziesiąt minut przechadzał się pomiędzy nimi, ściskając dłonie, robiąc sobie zdjęcia. Mateusz Morawiecki, wraz z Mateuszem Kutrzebą stanęli też przed pomnikiem Żołnierzy Wyklętych. Kandydat na burmistrza miasta tłumaczył premierowi dlaczego pomnik stoi właśnie w tym, a nie w innym miejscu. Spotkanie prowadził radny Rady Miejskiej w Dębicy i pełnomocnik PiS w powiecie Mateusz Cebula.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (73)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
moralność morawieckiego
moralność morawieckiego 11.10.2018, 12:55
Morawiecki, który jeszcze niedawno sprzeciwiał się podniesieniu płacy minimalnej do 2250 złotych brutto, o 100 tysiącach złotych jednorazowej wypłaty dla byłego polityka mówi pieszczotliwie "stówka". Jak na dłoni widać tutaj, że dzisiejszy premier żyje w rzeczywistości równoległej wobec codzienności ludowych wyborców PiS. Siedzisz przy odpowiednim stoliku - masz szansę na "stówkę", a nie na 500 plus.
polka
polka 10.10.2018, 14:57
ha, ha, ha. tłumy mieszkańców. wystarczyło popatrzeć na kamery online żeby zobaczyć garstkę pisuarów oblepiających pinokia.
plus
plus 9.10.2018, 10:00
Mateusz Morawiecki to premier który walczy skutecznie o interes Polski i to najbardziej boli tych którzy doili naszą Ojczyznę i rwali między siebie ten sienkiewiczowski " postaw czerwonego sukna".
Chinczyk
Chinczyk 9.10.2018, 11:33
miseczka ryżu+ ci wystarcza?
ico?
ico? 9.10.2018, 08:38
Macie następną kłamliwą owieczkę z nadania PIS: Cezary Morawski, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Polski Wrocław co najmniej 180 tys. zł honorariów za występy na scenie, przygotowanie scenografii i reżyserię wypłacił sobie poza dyrektorską pensją Cezary Morawski, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wprawdzie urząd się nie zgodził, by Morawski sam ze sobą podpisywał umowy, ale znalazł on sposób, jak to obejść.
Qazek
Qazek 8.10.2018, 21:12
Wiekszosc zdjec to wyborcy ze srednia 60+ sipsr, mnie sie podoba haha debica wiocha Polski to taki zbiorowy punkt geriatryczny haha
Qazek
Qazek 8.10.2018, 20:53
Wztyd mi za Debice i PiS !
Jocker
Jocker 9.10.2018, 08:48
"Weź kredyt i wyjedź " ..... " co cię tu trzyma"......
H4R4
H4R4 8.10.2018, 18:28
Kochani, to jest Skandal!, żeby straszyć Polskę i mieszkańców Dębicy, że jeśli mieszkańcy nie wybiorą PiSu to miasto nie dostanie pieniędzy od Rządu. Polacy płacą podatki i każdemu samorządowi należą się pieniądze taki jest obowiązek Państwa Polskiego, ale ludzie na płycie rynku to w większości emeryci i ludzie po 50 roku życia być może część z wiosek przyjechała- Oni w to uwierzą!, bo nie są obiektywni, nie upartyjniajmy Dębicy.
osiołek Porfirion
osiołek Porfirion 9.10.2018, 11:34
Ciemny Lud to kupi. Zapytaj Kurskiego, on wie
Mieszkaniec 50+
Mieszkaniec 50+ 9.10.2018, 08:55
A te pieniądze z Rządu to do Dębicy idą czy do Rzeszowa a tam dopiero przez Urząd Wojewódzki do miasta? No właśnie obrażasz ludzi po 50 a sam chyba lekko niedouczony jesteś. A Wojewoda to przekaże, jakiemu Samorządowi????No właśnie i pamiętaj nikomu nic się nie należy!!!!! Rząd ogłasza programy i Samorządy mogą składać wnioski itd. Ucz się, bo ja żył wiecznie nie będę
Adam
Adam 8.10.2018, 19:58
A gdy Trzaskowski straszył, że jeśli PO nie odzyska władzy to pieniądze z Unii będą zamrożone, to wtedy to nie był skandal?
Qazek
Qazek 8.10.2018, 21:05
A dociera do lba roznica pieniadze od rzadu (rzad nie ma swoich pieniedzy tylko wszystkich P9lakow) a pieniadze nie nasze tylko unijne innych panstw?!!!
H4R4
H4R4 8.10.2018, 20:48
Platforma Obywatelska wyszła z pomysłem na uratowanie pieniędzy z Unii (tj. 106 mld Euro), które Morawiecki straciłby bezpowrotnie. Jak się nie przestrzega zasad praworządności, to są konsekwencje.
Antypis.
Antypis. 8.10.2018, 16:42
Na Kutrzebę już na pewno nie zagłosuję, bo został skażony przez złotoustego.

miecio
miecio 8.10.2018, 16:11
ŻENADA pobili się o miskę ryżu , aktywiści z obu z stron zrobili z siebie bekę !
kobyłamamałybok
kobyłamamałybok 8.10.2018, 15:34
Fakt, że tylu ludzi można kupić za 500 zł z ich własnych pieniędzy, które potem zresztą i tak odbierze im się w podwyżkach, naprawdę nie wróży dobrze przyszłości tego kraju.
apoko
apoko 8.10.2018, 11:39
Najlepsze było o naszym dębickim wilku w owczej skórze i bezpartyjności Burmistrza. Miałem głosować na Szewczyka ale zmieniłem zdanie. Wczoraj zobaczyłem młodego energicznego człowieka Mateusza Kutrzebe i na niego oddam swój głos
mechooptyk
mechooptyk 9.10.2018, 11:36
różowe okulary i miska ryżu+
Kolega
Kolega 8.10.2018, 22:19
Żołnierzyk Poręby!0w głowie i ponad 130.000w rok plus wszyscy ustawieni po znajomości po sam urząd marszalkowski
obserwator
obserwator 8.10.2018, 11:36
Czy autor widział kiedyś tłum mieszkańców ? Proszę nie pisać "tłumy mieszkańców" bo takowych nie było. Maksymalnie 200 osób.
h3po3
h3po3 8.10.2018, 14:06
Nie spodziewaj się wiele, dębica24.eu jest proPiSowska
Bruno
Bruno 8.10.2018, 16:47
Od kiedy?
XYZ
XYZ 8.10.2018, 14:02
No widzę że kol do 200 umie liczyć spokojnie około 1000 osób było.... Byłem widziałem tak to był tłum
tex
tex 8.10.2018, 20:43
Ja dobrze widziałem, że obecnych było 103% dębiczan.
bamber
bamber 9.10.2018, 11:40
Wliczyłeś pasażerów autobusu i całą brygadę entuzjazmu?
Antypis.
Antypis. 8.10.2018, 16:50
Jak to był tłum to Ty jesteś moherowy beret.
no i
no i 8.10.2018, 15:33
tia, 1000 - hahahaha - nie rzucaj liczbami tak jak Morawiecki wczoraj na wiecu o VAT - hahahahaha = a dziś go na drobne rozmienili ekonomiści za pomocą danych opublikowanych przez podległe mu ministerstwo finasów - hahahahahaha
romek
romek 8.10.2018, 13:15
http://www.debica24.eu/a/2529/zdjecia/17104,html#media17104 - 200 osób? Dobre!
antyromek
antyromek 8.10.2018, 15:35
też mam zdjęcia tylko własne. następnym razem z drona proszę to zobaczymy - i mam nadzieję, że ten gość więcej w Dębicy się nie pojawi.
Czas na zmiany
Czas na zmiany 8.10.2018, 10:23
Oj zabolała wizyta Premiera i poparcie udzielone kandydatowi P. Mateuszowi Kutrzebie oj zabolała......... Czas zmienić władzę w Mieście i Powiecie
meri
meri 8.10.2018, 15:23
no baaa pewnie że czas zmienić! z PiS na PiS. O !!!! ktoś tu lubi ekstremalne zmiany hahaha
Kolo
Kolo 8.10.2018, 11:01
Przecież w Radzie Miasta większość ma PIS i WZD, zgodzę się, ze czas zmienić władze:)
Czas na zmiany
Czas na zmiany 8.10.2018, 11:33
Władzą wykonawczą jest Wójt Burmistrz Prezydent Ale skąd Ty to masz wiedzieć ? Doczytaj a potem komentuj A w Powiecie ani uchwałodawczej ani wykonawczej, A we wszystkich Gminach Powiatu? No właśnie
Kolo
Kolo 8.10.2018, 20:04
Nie mów mi kiedy i jak mam komentować bo nic ci do tego....To, że tobie wbili do głowy jak masz myśleć, to już twój problem. A w temacie, to najgorsze co mogłoby Dębice spotkać to rada miasta i burmistrz z jednej partii, bo jak to kiedyś w pewnej polskiej komedii mówił Bolo Łącznik: „...Laguna, teraz to my możemy wszystko!” Czego najlepszym przykładem jest obecny Sej, Rząd i Prezydent!
bolo
bolo 9.10.2018, 11:43
teraz to benzyna może już być nawet po 7 złotych......
Bezpartyjny
Bezpartyjny 9.10.2018, 07:51
No właśnie nie mów mi jak mam komentować No właśnie Tobie Wam wolno nikomu innemu własnego zdania mieć nie wolno bo co ? zakazano?
zenio
zenio 8.10.2018, 10:04
M.C. coś mu źle przygotował! Rynek został postawiony przez ich samych! Ale kierownik sztabu i sam kandydat nie są z Dębicy to skąd mogli wiedzieć??
Urzednik
Urzednik 8.10.2018, 22:22
Ostatni sok Bielawy!Zapomnieli jak za odbywały Lisowskiej władze z Wolicka itp
Stop kłamstwu
Stop kłamstwu 8.10.2018, 09:38
Całe zastępy kandydatów na misiewiczów w krawatach i garniturach ze łzami w oczach oklaskiwało występy pinokia- cyrk za darmo na dębickim rynku....
Mieszkaniec
Mieszkaniec 8.10.2018, 11:10
Masz rację STOP KŁAMSTWU ale z Twojej strony!!
miska ryżu+
miska ryżu+ 9.10.2018, 11:46
bo to nie byli Misiewicze - to byli Pisiewicze.
epimach
epimach 8.10.2018, 08:21
Dlaczego nie mówi o ogromnym długu Polski,jakiego jeszcze nie było,zadłużenie do spłacania jeszcze przez prawnuków .Opowiada bajki o vacie ,który w połowie jest na papierze.Kreatywna księgowośc wszystko zniesie.
BrawoNie
BrawoNie 8.10.2018, 07:53
(...) Wydawał mi się człowiekiem na poziomie. Przyjechał do naszego miasta, żeby powiedzieć że mamy brzydki rynek - o jestem w szoku. Kasa poszła na inne ważniejsze cele typu przedszkole, które wyglądało jak jakiś barak socjalny. A on tutaj o rynku - co to komu da, że będą fontanny ładniejsze na rynku i będzie przebudowany - chyba tylko żulom osiedlowym i atrakcja dla dzieci na popołudniowe gorące dni. Niech da Morawiecki kasę na przebudowę rynku dodatkową skoro mu się nie podoba. Uważam, że są ważniejsze rzeczy niż fontanny na rynku - ale brawa dla Morawieckiego, że wie i widzi co nam mieszkańcom najbardziej doskwiera i jest potrzebne - RYNEK. Jestem w szoku.
abra kadabra
abra kadabra 9.10.2018, 11:48
i będzie pięknie i wesoło, nie jak mówi Kononowicz, że nie będzie niczego! Wszystko będzie!
trzezwy wyborac
trzezwy wyborac 8.10.2018, 10:00
Pan Morawiecki przyjechał do Dębicy napluć na obecnego włodarza, wstyd ze czlowiek na takim stanowisku robi takie rzeczy, jeszcze wiekszy wstyd dla tych ktorym sie to podoba, nie widzialem nigdzie zeby obecny wlodarz zle sie wypowiedzial o jakimkolwiek innym kandydacie na Burmistrza i to jest wlasnie ta roznica, nikt tak nie pluje jak zwolennicy PIS prosze poczytac, jesli ktos chce zdobyc wladze wytykając tylko bledy innych to uchowaj nas Boze przed takimi wladcami
Bezstronny mieszkaniec D-cy
Bezstronny mieszkaniec D-cy 9.10.2018, 07:57
A w jaki sposób opluł jak twierdzisz? Ze powiedział że zmienia barwy od PSL po PO i teraz wielce bezpartyjny ? A co nie prawda? Ze Rynek brzydki? A co nie prawda? Przypomnę Ci przedwyborczą zapowiedz obecnego " burmistrza" że zmieni wygląd Rynku że wyremontuje fontanny i CO? I w jaki sposób opluł Proszę! Z Ciebie trzeźwy wyborca i dodaj jeszcze że też niezależny i Masz rację w jednym "Uchowaj Boże od kolejnej kadencij obecnego"
Zuzka
Zuzka 8.10.2018, 19:36
To Ty mało widziałeś. PO non stop pluje jadem na obecny rząd. Tego nie widzisz a czepiasz się żartu premiera.
Stańczyk
Stańczyk 9.10.2018, 11:51
żartowniś? przyjechał pożartować? a gawiedz na poważnie?
Trzezwy wyborca
Trzezwy wyborca 8.10.2018, 21:27
mowie o naszym podworku, pokaz mi chociaz jedna wypowiedz obecnego burmistrza na mateusza kutrzebe no szybciutko
Zuzanna
Zuzanna 9.10.2018, 07:59
A ma mariusz cokolwiek do powiedzenia?
mieszkaniec
mieszkaniec 8.10.2018, 08:42
Na rynku w porządnym mieście jest ratusz.
misio
misio 9.10.2018, 11:53
Trzeba przenieść Rynek na Kościuszki.
mieszkaniec
mieszkaniec 8.10.2018, 19:51
Ratusz na rynku = prestiż miasta !
taaa
taaa 8.10.2018, 17:55
W wiekach XIV do XVII. No chyba, że tam chce nas PIS cofnąć. To by się zgadzało.
ajakże
ajakże 9.10.2018, 13:14
A przed ratuszem dyby dla malkontentów.
Polakpotrafi
Polakpotrafi 8.10.2018, 09:49
Kutrzeba jak wygra to zbuduje ratusz na rynku. A tymczasem bądźmy mniej porządnym miastem z dobrymi warunkami dla dzieci w szkołach i przedszkolach, domach kultury, z drogami bez dziur, z miejscami aktywnego wypoczynku dla całych rodzin z wyremontowanymi obiektami sportowymi, z których korzystamy my i nasze dzieci itd.
starszy obywatel
starszy obywatel 8.10.2018, 11:18
Komu i na co to potrzebne jest ?
Wieśniak
Wieśniak 8.10.2018, 21:11
tak samo kampanię prowadzi Krzysztof Tylec - jedyne co w swoich materiałach potrafi opublikować to niedociągnięcia Rączki. Nie jest w stanie napisać żadnego programu, żadnej rozsądnej wizji - a jedynie na wzór PiSowskiej gawiedzi...pluje na aktualną władzę w Gminie
Jacek
Jacek 7.10.2018, 23:06
Czy ten premier może choć raz w swoim przemówieniu nie wspominać o poprzednikach?! Rządzą już 3 lata i niech o tym mówi....
Adam
Adam 7.10.2018, 23:03
By dostać się do koryta wszystko Wam obiecają i wszystko powiedzą:)
Pracownik okradany
Pracownik okradany 7.10.2018, 22:33
Mohery, działacze do koryta + i misiewicze zebrali się na masówce partyjnej, żenada.

Pozostałe