Poniedziałek, 25.03.2019

Niewybuch obok szkoły. Uczniowie ewakuowani

  • 8.10.2018, 11:07 (aktualizacja 08.10.2018 13:12)
  • Tomasz Ratuszniak
Niewybuch obok szkoły. Uczniowie ewakuowani
Mocno zaskoczeni byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy, gdy w poniedziałkowy poranek, zamiast trafić do klas, musieli szybko opuścić szkołę. Ewakuacja była konieczna, ponieważ tuż przy szkole robotnicy znaleźli niewybuch.

Pracownicy firmy Transkop na pocisk, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, natknęli się podczas wykonywania odwodnienia placu.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Niewybuch najpierw trafił na łyżkę koparki, robotnicy zauważyli go dopiero podczas wysypywania ziemi. Na miejsce natychmiast wezwany został policyjny technik, który zabezpieczył niebezpieczne znalezisko, a burmistrz Mariusz Szewczyk zdecydował o ewakuacji uczniów i pracowników szkoły. Część dzieci trafiło do Domu Kultury Kosmos, część do świetlicy Zgrana Paka przy ul. Kraszewskiego, a część uczy się w szkole przy ul. Łysogórskiej.

- Nie wiadomo, co tam jeszcze w ziemi może być - zauważa obecny na miejscu Jerzy Sieradzki z Urzędu Miejskiego, czekając na przyjazd saperów.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe