Poniedziałek, 25.03.2019

Stanisława Dybowska i Stanisława Krasnoid odznaczone

  • 10.10.2018, 14:55 (aktualizacja 11.10.2018 08:25)
  • Ryszard Pajura
Stanisława Dybowska i Stanisława Krasnoid odznaczone Odznaczenie Stanisławie Dybowskiej wręcza Anna Mazur, lekarka, przewodnicząca Komisji Zdrowia Rady Powiatu. Fot. A.Kruszyńska-Idzior
Dwie dębickie lekarki: Stanisława Dybowska i Stanisława Krasnoid zostały uhonorowane odznaką Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia.

Odznaczenie dla Stanisławy Dybowskiej zostało wręczone dzisiaj na sesji Rady Powiatu, ostatniej w tej kadencji.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Ukończyła Wydział Lekarski na Akademii Medycznej w Lublinie. Posiada specjalizację drugiego II stopnia z dziedziny chorób wewnętrznych. Od 40 lat pracuje w Szpitalu Powiatowym w Dębicy. Na początku zatrudniona była równocześnie w przychodni przy WUCH Dębica. Później pełniła funkcję kierownika Przychodni Rejonowej nr 1 w Dębicy przy ulicy Cmentarnej. Od 2004 roku zajmowała stanowisko ordynatora medycyny paliatywnej, a następnie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

- To praca wymagająca wiedzy, oddania i zaangażowania - mówi.

Działaczka Polskiego Czerwonego Krzyża, wiceprezes Zarządu Rejonowego PCK w Dębicy.

Stanisława Krasnoid jest lekarzem pediatrą i specjalistą rehabilitacji medycznej, od wielu lat związana z dębicką służbą zdrowia.  

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe