Koalicja Obywatelska chce wspierać seniorów - zdjęcia

  • 17.10.2018, 14:07 (aktualizacja 17.10.2018, 18:59)
  • Grzegorz Król
Koalicja Obywatelska chce wspierać seniorów - zdjęcia
Rada Seniorów w każdej gminie, wsparcie dla osób starszych i korzystanie z ich doświadczenia - to tylko niektóre pomysły Koalicji Obywatelskiej przedstawione podczas konferencji prasowej, przed biurem poselskim Zdzisława Gawlika w Dębicy.

Do Dębicy poza posłem Gawlikiem przyjechała również posłanka Joanna Frydrych, która przedstawiła pomysły Koalicji Obywatelskiej dotyczące ułatwień dla seniorów. Jak podkreślano wielokrotnie w trakcie konferencji, 40 procent społeczeństwa to osoby starsze, dlatego trzeba robić wszystko, aby żyło im się lepiej. To dla nich mają powstać nowe Domy Seniora, których według członków Koalicji Obywatelskiej wciąż jest za mało. Z kolei Rady Seniorów mają mieć swój budżet, coś na kształt budżetów obywatelskich. Te pieniądze będą mogły wydać na inwestycje poprawiające jakość życia osób starszych.

- To są doświadczeni, mądrzy życiowo ludzie. Poradzą sobie z tym, a pieniądze spożytkują najlepiej, jak tylko potrafią. Tego jestem pewien - podkreślał poseł Zdzisław Gawlik.

Konferencja była również okazją do zaprezentowania kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Byli to: Maria Mitręga, Aneta Krajewska oraz Adam Żyłka. Wszyscy podkreślali, jak ważna jest pomoc i praca dla osób starszych.

Dębica była jednym z punktów, które Koalicja Obywatelska odwiedziła. Wcześniej swoje propozycje przedstawili mieszkańcom Ropczyc, a przed nimi m.in. Mielec, Sanok, Sędziszów Małopolski oraz Wielopole Skrzyńskie. Przed rozpoczęciem konferencji w Dębicy jej uczestnicy namawiali przechodniów do udziału w niedzielnych wyborach, a kandydaci dodatkowo przekonywali, że to przy nich warto postawić znak "x". Każdy, kto zdecydował się zamienić kilka zdań z posłami i kandydatami otrzymał drobne upominki, m.in. parasole, balony oraz cukierki krówki.

Grzegorz Król

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czarno na białym
czarno na białym 18.10.2018, 09:50
Dla jasności, nie koalicja obywatelska tylko platforma obywatelska! Co do wspierania seniorów to co tym razem podwyższenie wieku emerytalnego do zgonu? czy szybszy zgon?

Pozostałe