Harcerze na zlocie w Stasiówce

  • 18.10.2018, 15:34
  • Grzegorz Król
Harcerze na zlocie w Stasiówce
Nasza droga do niepodległości - pod takim hasłem odbył się zlot Hufca ZHP Dębica w dniach 13-14 października 2018 r. Około 150 zuchów, harcerek i harcerzy uczestniczyło w grze terenowej, warsztatach tematycznych, edukacyjnej grze planszowej i nie tylko.

Zlot rozpoczął się w sobotni poranek na terenie Dębicy. Przez kilka godzin patrole harcerskie złożone z członków różnych drużyn wędrowały po mieście i realizowały zadania w ramach gry terenowej opartej o motywy niepodległościowe. Następnie uczestnicy zostali przetransportowani do Stasiówki, gdzie w tamtejszej szkole znajdowała się zlotowa baza. Po obiedzie harcerze zagrali w edukacyjną grę planszową pt. Harcerska mapa niepodległej w dużym formacie. A następnie w grupach metodycznych odbyły się zajęcia warsztatowe – quiz o niepodległej, turniej wiedzy oraz sąd nad niepodległą. Wieczór upłynął pod znakiem refleksyjnego świeczkowiska.
W niedzielę harcerze wzięli udział we Mszy Świętej, a następnie odbył się uroczysty apel, podczas którego podsumowano zlotowe współzawodnictwo i wręczono nagrody najlepszym patrolom. Zlot hufca to okazja do nagrodzenia najlepszych drużyn i gromad hufca za całoroczne współzawodnictwo. Miano Złotej Drużyny zdobyła 8. Dębicka Drużyna Harcerska Improwizacja ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy, Srebrną Drużyną została 10. DDH Ślad ze SP nr 11 w Dębicy, a Brązową Drużyną zostały: 3. Gromada Zuchowa Szare Wiewiórki z Jodłowej, 7 Drużyna Harcerska Nieprzemakalni ze SP nr 9 w Dębicy, 12. Dębicka Drużyna Starszoharcerska Groń ze SP nr 3 w Dębicy, 19. DDH Watra ze SP nr 2 w Dębicy, 27. Drużyna Starszoharcerska Skała ze SP nr 11 w Dębicy oraz 55. DDSH Gawra z MG 1 w Dębicy.
Wręczono także podziękowania dla drużynowych, którzy zakończyli służbę w ciągu poprzedniego roku. Ogłoszono również wyniki plebiscytu dla kadry hufca. Drużynową Roku została pwd. Anna Szyszka, a Instruktorkami Roku pwd. Gabriela Ragan HR i pwd. Ilona Stasiowska HR. Komendantowi hufca hm. Mateuszowi Cebuli HR został wręczony, przez Skarbnika Chorągwi Podkarpackiej ZHP phm. Artura Kowalskiego HR, Srebrny Krzyż Za zasługi dla ZHP.
Organizacja zlotu była możliwa dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego ogłoszonego przez Urząd Miejski w Dębicy.

Źródło: Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Dębicy.

Grzegorz Król

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe