Sobota, 19.10.2019

Druga tura w gminie Dębica

  • 22.10.2018, 09:31 (aktualizacja 23.10.2018, 10:22)
  • Ryszard Pajura
Druga tura w gminie Dębica Stanisław Rokosz nie może być w pełni zadowolony, po raz pierwszy musi ubiegać się o ponowny wybór w drugiej turze. Fot. Grzegorz Król
Niespodzianka w gminie Dębica. Stanisław Rokosz uzyskał najlepszy wynik w wyborach w gminie Dębica, ale nie został wójtem.

O tym kto nim zostanie rozstrzygnie druga tura. Stanisław Rokosz spotka się w niej z Adamem Pieniążkiem, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj do wyboru wójtowi zabrakło niewiele, niepełna 2% głosów.

Jego rywal - Adam Pieniążek, uzyskał ich jedną trzecią.

Agnieszka Żurek, trzecia z kandydatek otrzymała poparcie jednej piątej wyborców.

Pełne wyniki wyborów w jutrzejszym wydaniu Obserwatora Lokalnego.

 

ryszardpajura_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (179)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mazel Tov
Mazel Tov 27.10.2018, 23:48
Panie Rokosz Pan daj sobie już spokój
C#2H5OH
C#2H5OH 27.10.2018, 23:09
Ten artykuł o gospodarzu przeporządnym i najlepszym zarządcy powinien być na pierwszej stronie bo dyskusja żyje.
C2H5OH
C2H5OH 27.10.2018, 22:30
Pani Agnieszka poprze A.Pieniążka. Jeśli przegrają założę się,że TATA będzie zabiegał o jej awans ? w PGO Paszczyna, pewnie zostanie prezesem a może zostanie rozwiązany stosunek-------- pracy. Oczywiście nikt się nie będzie mścił do 5 pokolenia, bo to nie leży w niczyjej naturze i nigdy nie miało i nie będzie miało miejsca w gminie Dębica, a na pewno nie za obecnego MANAGERA?
zmarszczona wątróbka
zmarszczona wątróbka 27.10.2018, 22:45
HAHAHA no pewnie on się nie mści
Dobry gospodarz
Dobry gospodarz 27.10.2018, 22:11
W której gminie dobrotliwy MANAGER pomagał i wspierał AMS -Akademię Małego Strażaka a) Dębica b)inna
QUIZ
QUIZ 27.10.2018, 22:06
QUiZ 1) w której gminie na tablicach gminnych mogą wisieć tylko i wyłącznie plakaty TATY bo inne są natychmiast zrywane a)Dębica b)inna
Reks
Reks 26.10.2018, 18:27
Ciekawe czy któremuś Agnieszka odda głosy.
mama
mama 27.10.2018, 10:55
Rokoszowi nie odda to pewne.
Bez urazy
Bez urazy 28.10.2018, 08:04
Rokosz odda JEJ - to pewne.
Wasz dobrodziej
Wasz dobrodziej 27.10.2018, 23:12
Rokosz jej odda, to pewne!
QUIZ
QUIZ 25.10.2018, 01:28
QUIZ cd 1) w której gminie nie wolno w remizach urządzać spotkań wyborczych kontrkandydatów TATY a) Dębica, b)inna 2) w której gminie ksiądz tuż przed ciszą wyborczą czyta bajkę na kazaniu Ignacego Krasickiego pt. "Wół minister" a)Dębica, b) inna. CdN quizu?
Wyborca
Wyborca 26.10.2018, 14:55
NOWY WÓJT ADAM PIENIĄŻEK!!!
Jeszcze przed wyborami?
Czy mogę ja zadecydować?
PR
PR 26.10.2018, 18:10
Hasła wyborcze traktuje się z przymrużeniem oka, tak samo jak sprzed czterech lat slogan GRAM CZYSTO!!!
Wyborca
Wyborca 27.10.2018, 09:13
Masz rację.
Hasła "nowego" wójta nie traktuję poważnie.
Dokładnie tak jak piszesz, traktuję je z przymrużeniem oka.
PR
PR 27.10.2018, 10:50
Ale na "GRAM CZYSTO" dałaś się nabrać :)
olimp
olimp 26.10.2018, 18:02
IDŹ I GŁOSUJ. Ktoś Ci broni?. Sprawa zakończona wygraną przed sądem a ty ciągniesz temat jak przeżutą gumę.
QuiZ
QuiZ 25.10.2018, 14:41
Dalsza część Quizu który wójt daje dodatkowe pieniądze klubom sportowym, a który dyrektor każe to informację szybko przesyłać do zawodników, działaczy i kibiców?
LUBIĘ QUIZY
LUBIĘ QUIZY 27.10.2018, 17:19
Fajne, proszę o kolejne zagadki :)
to znowu Ja
to znowu Ja 25.10.2018, 19:30
Wiem,wiem wójt Krotoszyna!!!!
Więcej quizów
Więcej quizów 25.10.2018, 10:11
Więcej quizów poproszę
Krecik
Krecik 24.10.2018, 19:27
Chciałem przy okazji, że są tu wszyscy zdementować plotki że to ja szpiegowałem Rokosza.
??
?? 25.10.2018, 01:31
To nie ty, to był szpieg wysłany przez najwyższego SZOGUNA.
Podpadziocha
Podpadziocha 24.10.2018, 18:49
Mam nadzieję, że Pieniążek nie jest z tych co się mszczą do piątego pokolenia.
No kto
No kto 25.10.2018, 01:09
A kto się mści do 5 pokolenia? Oto jest pytanie ???
MKT
MKT 27.10.2018, 17:27
jak nie wiesz to nie jesteś stąd
Rafi
Rafi 24.10.2018, 18:23
Każdy ma do dyspozycji 1 głos który odda na swojego kandydata, wygra ten kto uzyska ich więcej. Obiektywnie P. Rokosz ma wieksze szanse i co niektórzy nie mogą sobie z tym poradzić emocjonalnie. Poza tym gdyby był złym wójtem jak go tutaj chcecie przedstawić to poparcia by nie miał. Jak tylko ma jeszcze siłę i chęci aby działać to ma mój głos
Misiaczku ty mój
Misiaczku ty mój 25.10.2018, 01:32
Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy!
Fifi
Fifi 24.10.2018, 18:44
To, że Rokosz wygrywa kolejny raz z rzędu przyzwyczaiło przeciwników jego wieloletnich rządów i od dawna nie jest przeżyciem emocjonalnym. Ot oczywista oczywistość. Przeżyciem jest, że może w końcu coś się zmieni na lepsze. Będzie sprawiedliwiej, kulturalniej i przejrzyściej.
Etanol
Etanol 24.10.2018, 18:01
TYLKO ROKOSZ!!!
Malinowy Nosek
Malinowy Nosek 26.10.2018, 18:18
Ma mój głos
C2H5OH
C2H5OH 25.10.2018, 01:10
Oczywiście!!!
Biała Myszka
Biała Myszka 25.10.2018, 08:48
Murem za Rokoszem!
HAHAHA
HAHAHA 24.10.2018, 13:41
Pewnie w dębickich urzędach nie idzie nic załatwić teraz bo wszyscy tutaj siedzą.
Precz z układami
Precz z układami 24.10.2018, 13:33
Mamy dość starych układów w Gminie Dębica, MYYY!! musimy wprowdzić SWOICH i zbudować SWOJE własne NOWE układy. Nowe układy są lepsze od starych układów bo są nowe i świeże. Poczujmy swieży powiew nowości, niechaj bryza świezości napełni każdy gabinet w gminie i każdą podległą placówkę od stannicy w Głobikowej aż po kompleks basenów NEMO w Pustkowie;););)
Nie rozumowujem
Nie rozumowujem 25.10.2018, 01:13
Czyli te układy jak piszesz trwają już ponad 30lat??? Ja prosty człowiek czy dobrze rozumowuję!?
poczujmy
poczujmy 24.10.2018, 15:05
Tak świeże i nowe jak powietrze zimą w Dębicy.
kuku
kuku 24.10.2018, 14:46
Innymi słowy potwierdzacie, że układy były i są w gminie zarządzanej przez Rokosza oraz nie przeszkadza Wam to, oraz akceptujecie taki stan rzeczy. Wnioskuję, że nie przeraża Was to, że dalej będą ale że będą bez waszego udziału.
Pragnę Was uspokoić, iż Wasza obawa jest jedynie spowodowana tym, że do takiego stanu przywykliście (korzyści?) przez długie lata i nie potraficie sobie wyobrazić życia w innej rzeczywistości bez owych układów.

Dzięki za cenną informację.
piotr_barzyk
p13 24.10.2018, 11:38
To wszystko jest jasne jak żarowe zarówki "Adriana", króre to były przyczyną biedy Brytyjczyków, a za tym i inspiracją samego BREXIT'u...=?
Oby i nas taka jasność nie dopadła, trzeba się więc "oświetlić" i pomyśleć, że do tego to dąży! :(
No przyznaj się i nie wstydź się
No przyznaj się i nie wstydź się 25.10.2018, 01:17
P13 słoneczko gdzie ty i twoja rodzinka pracuje? Kto twym chlebodawcą i dobrodziejem?!
piotr_barzyk
p13 26.10.2018, 03:24
Zbieram żarowe oświetlenie dla "Adriana", za darmo nu podrzucę.
Duduś
Duduś 25.10.2018, 14:54
Przyznaj się a jak powiesz prawdę dostaniesz konfieta.
piotr_barzyk
p13 26.10.2018, 03:37
Dzięki, ale rezygnuję z nagrody na rzecz "Pinokia", jego prawdy są dla Ciebie chyba ważniejsze, nie? Heheheheheeeee
Słodź im dalej, to będziem mieć Polskę ala Putin a Europę będziemy zwiedzać z paszportem, oczywiście jak na niego ZASŁUŻYMY. Ciekawe dzy to znasz / pamiętasz?
Duduś
Duduś 26.10.2018, 08:54
Rozmowa dotyczy Rokosza i Pieniążka wtręty o wielkiej światowej polityce brzmią co najmniej groteskowo w kontekście naszej gminy i zbliżającej się drugiej tury. O Putinie nie wspominaj lepiej dla dobra waszego kandydata.  Ktoś jeszcze sobie skojarzy nie tak jakbyś chciała.
piotr_barzyk
p13 27.10.2018, 10:38
Groteską i to tragiczną grotską to są dotychczasowe działania Twojej rządzącej partii, porzednia też babole wykonywała to wiemy, ale starała się trzymać fason i nie błaźnić Polaków..., wiem o kim tu rozmowa, jednak decyzje co ma wykonać (jak wygra) Pieniążek nie będą tylko w jego gestii, ciekawe czy tak byś chciał(a)?
Duduś
Duduś 27.10.2018, 16:49
Dla mnie ważniejsze co konkretni ludzie sobą reprezentują a do PIS-u mi daleko. Uważam po prostu, że Adam Pieniążek będzie lepszym wójtem niż Stanisław Rokosz.
Jest młody, ma zapał do pracy, kiedy zostanie wójtem na pewno będzie chciał się wykazać.
Jest wykształcony, zna języki i ma wysoką kulturę osobistą.
Zawsze trzyma fason i nie popełnia "baboli" pewnie też dlatego, że pije alkohol z umiarem.
piotr_barzyk
p13 24.10.2018, 08:52
No cóż, "Pinokio" kilka prawd wygłosił i łyknęli jak bocian żabę..., jak to określił? Głuupim da się manewrować, czy też coś w tym stylu=?
oooooooooooooooooooooooooooooooooooo
oooooooooooooooooooooooooooooooooooo 23.10.2018, 20:41
Jak już nazwisko piszą z małej litery .Rokosz to kolega? .Każdemu łatkę przyszyją.Gdy jest taki zły dlaczego ma tyle poparcia ?.A inny kandydat za swoje zrobi ? Nie od dziś jest tu gospodarzem i wie co ludziom potrzeba i mądrze pieniądze inwestuje.Korzystasz z orlików ,basenu, dróg uszanuj i doceń to a nie narzekaj nie krytykuj bo żeby takiemu człowiekowi dorównać trzeba dużo zjeść chleba żeby się wymądrzać i pisać co ślina na język przyniesie.Reklama z megafonem nie jeździ i nie trąbi po mieście. Czyny za siebie mówią a nie panoszenie .
Ala
Ala 24.10.2018, 14:21
Gmina Dębica jest bogatą gminą to i głupi może chodnik zrobić a chłopstwo go będzie chwalić że wielki pan .
Tuwim
Tuwim 24.10.2018, 11:22
Osiągnięcia, które wymieniłaś jak na 37 lat rządzenia - WOW! Wprost nie do uwierzenia szczena opada.
Jakie w tym jego załsugi. Że wydawał publiczne pieniądze ale nie musiał?
Elementarz
Elementarz 24.10.2018, 08:43
Jak jesteś takim polonistą to naucz się poprawnie stawiać znaki interpunkcujne na końcu zdania.
piotr_barzyk
p13 24.10.2018, 11:50
To nie dyktando, nie łapiemy tu za kropki i przecinki. Czytamy ze zrozumieniem komentarz, w całości!
molo
molo 24.10.2018, 13:18
Nie troluj,
Twoje łamigłówki słowne żeby zrozumieć to dopiero wyczyn. Żeby jeszcze sens był w nich zawarty poza obrażaniem.

Dedekuję wszystkim rokoszanom:
„…Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.”
Gandhi Mahatma

Etap drugi rozpoczęliście, niebawem wielki koniec czytaj: klapa
Wyborca.
Wyborca. 29.10.2018, 07:54
W Gminie rokosz przeciwko Rokoszowi.:)
piotr_barzyk
p13 24.10.2018, 15:11
"„…Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.”
Gandhi Mahatma"
Elokwencja to cenna rzecz, ale sama w sobie nie służy niczemu poza bryndzlowaniem własnego ego. Jak to rozkminisz to łatwiej Ci będzie z łamigłówkami.

ojej
ojej 24.10.2018, 18:18
Taki młody i już o brandzlowaniu
molo
molo 24.10.2018, 17:30
Muszę Cię zmartwić ale elokwencja to poprawne wysławianie a nie umiejętność cytowania. Przykład elokwencji to twój ostatni post – jak widać potrafisz pisać składnie. „Bryndzlowania” nie znam więc zakładam, że tym razem wiesz o czym piszesz.

Żeby nie był offtop coś w temacie:
Czas Rokosza przeminął, zrobił swoje, dać szansę nowemu kandydatowi.
piotr_barzyk
p13 25.10.2018, 09:14
Nie zmartwiłem się stanowczo, nieistotne uwagi, i żeby nie było offtop,:czas Rokosza przeminął, zrobił swoje, dać szansę nowemu kandydatowi, niech za linią partii też coś kopsnie Rydzykowi.
Konkrety
Konkrety 27.10.2018, 10:58
Zamiast gdybać napisz którzy się bogacą dzięki wójtowi Rokoszowi.
p14
p14 25.10.2018, 15:05
Teraz znowu Rydzyk, wcześniej "Pinokio", "Adrian" ależ ty musisz być smutnym sfrustrowanym człowiekiem tęskniącym za systemem który upada, panującymi układami, przywilejami. Masz chyba dużo do stracenia skoro puszczają ci nerwy i posuwasz się do przezwisk. Obrażanie to też forma przemocy i oznaka słabości - pamiętaj. Byli tacy co chcieli nawet zabijać w imię zachowania status quo.
piotr_barzyk
p13 26.10.2018, 03:52
Rzeczywistość Cię ubodła, frustrację i nerwicę mi przypisując. Nikogo nie obrażam, nie ja wymyśliłem przypisywanie innych nazw, Ty taki święty zapewne też nie jesteś.
DOŚĆ!
DOŚĆ! 26.10.2018, 09:33
Powtarzasz przezwiska i myślisz że to Cię usprawiedliwia? weź...
p14
p14 26.10.2018, 09:13
Widać, że zmieniająca się rzeczywistość jest dla ciebie nie do przyjęcia, ale wyzwiskami i kpinami z przeciwników nie przekonasz nikogo że dobrze jest jak jest i dalej ma tak pozostać. Co najwyżej pisząc w ten sposoób wystawiasz świadectwo sobie i bronionego przez Ciebie stanu rzeczy, który trwa zdecydowanie za długo.

Taka prawda
Taka prawda 24.10.2018, 08:30
Jakim gospodarzem!!?? Urzędnikiem z naszych podatków opłacanym, którego zatrudnia gmina, a jego SZEFEM, szefem- Rokosza jest przewodniczący rady gminy. Rokosz jest bardzo kiepski. Kilkudziesięcioletni układ mam nadzieję, że runie w 2 turze wyborów.
www
www 24.10.2018, 12:12
Stasiek nie irytuj się :)
Piotr
Piotr 24.10.2018, 11:20
Zgadzam się, mali sflustrowani ludzie którzy tylko potrafią obrażać. Wójt Rokosz pozyskał nawięcej pieniędzy dla gminy i zrealizowł takie inwestycje na które nie każdy miał by odwagę aby je realizować, jak np strefa ekomiczna w Pustkowie. Więc skończycie te te brednie układach bo jak przyjdą inni to będą takie same układy tylko w innym opakowaniu.
Paweł
Paweł 24.10.2018, 13:32
mali, "sfrustrowani" (tak się pisze) itd...
To jest fenomen, że wyzywacie ludzi bo "obrażają" a póki co tylko wy obrażacie. O układach jak piszesz w kontekście negatywnym - sam wystawiasz laurekę Rokoszowi.
"Przyjdą inni" To co zrobi przyszły wójt nie masz zielonego pojęcia więc nie przypisuj mu tych wszystkich wad które wytykasz obecnemu panującemu wspominając o układach.
Sylwia
Sylwia 23.10.2018, 18:16
Jeszcze za nim zatęsknicie. Wspaniały człowiek i wójt. Drugiego takiego nie będzie.
jerba
jerba 24.10.2018, 07:24
uuuuuu czyżby pierwsze zwątpienie w obozie rokosza?
jest nadzieja w drugiej turze
jest nadzieja w drugiej turze 23.10.2018, 23:36
Nikt tęsknić nie będzie. Ci co znają prawdę i są od niego w pełni niezależni mają go dość.
Wójt wasz chlebodawca
Wójt wasz chlebodawca 23.10.2018, 20:34
Będę świętował jak przegra. Bardzo zły wójt, dużo by pisać ale to nie nadaje się na forum.
Robert
Robert 23.10.2018, 13:30
Dać szansę młodemu Pieniążkowi. Ma zapał i energię do działania, a stary niech spokojnie odpoczywa na emeryturze. Co miał zrobić już zrobił, czas na następców!
Marek
Marek 23.10.2018, 16:54
Macie racje dość układów
trochę szacunku
trochę szacunku 23.10.2018, 14:16
I Ty będziesz stary i brzydki.
SocjoPL
SocjoPL 23.10.2018, 16:31
Nie dodawaj od siebie czegoś co tu nie napisano. Macie taki zły nawyk podczas dyskusji, że broniąc swojego kandydata posuwacie się do manipulacji polegającej na „ubarwianiu” bądź „oszpecaniu” wypowiedzi adwersarzy wkładając w ich usta coś czego nie powiedzieli albo zniekształcając kontekst.

Wracając,
Myślisz że uroda cokolwiek tutaj znaczy? Napisałam, że wygląda na zmęczonego i nie wnikam co jest tego powodem zostawiam to lekarzom.
BTW dziękuję za przepowiednię Panie Macieju wróżbito :)
TAK
TAK 23.10.2018, 14:07
Oczywiście. Jak można zmienić cokolwiek nie robiąc zmian. Rokosz niech teraz nacieszy się życiem na emeryturze. Zasłużył po tylu latach i wydaje się być bardzo zmęczony.
gmina
gmina 23.10.2018, 12:11
Brudy wylewane na Wójta - oto wdzięczność za lata dobrej pracy.
Czyścioch
Czyścioch 23.10.2018, 13:53
Jak Wałęsa. On tylko on, jemu bić pokłony, wielbić i dziękować.
Dobra praca to jego obowiązek za złą traci się stanowisko więc łaski nie robi, że robi co do niego należy. Co się dzieje gdy gasną światła kamer i reflektorów wiesz doskonale.
Gmino a raczej pracowniku gminy ty na pewno masz za co mu dziękować. I nie myl konstruktywnej krytyki z "wylewaniem" brudów bo w takim przypadku możesz strzelić do własnej bramki.
Przy okazji pisze się "praniem burdów" albo "wylewaniem pomyj".
Ooooooooooo
Ooooooooooo 23.10.2018, 08:12
Po co idziecie i głosujecie jak potem narzekacie .Mało tu docenienia tylko krytyka najwięcej mówią ci co nic nie robią.dla społeczeństwa.Jakby znikły dotychczasowe obiekty ,drogi
,Intestycje ,nowe miejsca pracy wtedy byście przetarli oczy ze zdziwienia .Nowa miotła dobrze zamiata ale stara ma więcej doświadczenia choć wysłużona z lepszych materiałow zrobiona .
Michał
Michał 23.10.2018, 10:42
Paradoks, że ci co nie głosują dają wygrać temu kandydatowi, na którego by nie zagłosowali.
Młoda Miotła
Młoda Miotła 23.10.2018, 09:09
Problem w tym, że elektorat rokosza chodzi na wybory, widać mobilizację no i strach przed utratą tego co się już ma. Gdyby młodzi zagłosowali (25-45) Rokosz nie przeszedłby pierwszej tury.
Stara Miotła - dobre :) Ty z tych co trzymają starocie w piwnicy? Chodzi o styl rządzenia i to jakim Rokosz jest człowiekiem a nie osiągnięcia bo pieniądze wydaje nie swoje.

Pozostałe