Dębica: znamy 19. radnych miejskich, dwoje w rezerwie

  • 23.10.2018, 10:55 (aktualizacja 23.10.2018, 11:36)
  • Ryszard Pajura
Dębica: znamy 19. radnych miejskich, dwoje w rezerwie Piotr Michoń nie przeszedł do drugiej tury wyborów burmistrza, ale po raz drugi został radnym miejskim.
Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w wyborach Rady Miejskiej 38,7% głosów w Dębicy. Przełożyło się to na 11 mandatów radnego.


Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Szewczyka otrzymał niespełna 26,7% - 6 radnych; Koalicja Obywatelska Ziemi Dębickiej 16% - 3 radnych, Wspólnota Ziemi Dębickiej blisko 11,9% - 1 radna, KWW Pomysł na Dębicę i Powiat Dębicki 5,7%.
Ten ostatni komitet, związany z Kukiz 15, nie otrzymał w podziale żadnego mandatu.

Radnymi zostali:
Prawo i Sprawiedliwość:
Józef Sieradzki,
Jerzy Polniaszek,
Mateusz Kutrzeba,
Iwona Przydzielska,
Sławomir Gleń,
Andrzej Bal,
Mateusz Cebula,
Ludmiła Stelmach - Kołodziej,
Katarzyna Rostowska - Machnik,
Paweł Hayn,
Stanisław Ciszek;

Koalicja Obywatelska:
Leszek Żyłka,
Piotr Michoń,
Adam Rogowski.

KWW Mariusza Szewczyka: 
Kazimierz Sak,
Joanna Ożóg,
Mariusz Szewczyk,
Jerzy Kula,
Szczepan Mroczek,
Renata Barszcz.

Wspólnota Ziemi Dębickiej:
Marta Czekaj.

Te wyniki oznaczają, że PiS samodzielnie może rozdawać funkcje w radzie.

Mandaty zdobyli Mateusz Kutrzeba i Mariusz Szewczyk, którzy 4 listopada br. zmierzą się w drugiej turze wyborów burmistrza. To oznacza, że tego, który wygra, w Radzie Miejskiej zastąpi kolejna osoba z najlepszym wynikiem na liście danego komitetu wyborczego.
Jeśli wygra Mateusz Kutrzeba będzie to Anna Kuzyk.
W przypadku wygranej Mariusza Szewczyka, radną zostanie Monika Garduła.

 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mona_Mona
Mona_Mona 24.10.2018, 18:27
P. Kutrzeba a co może zmienić pytanko??? Mi nic nie przychodzi intuicyjnie ...
ash
ash 23.10.2018, 23:17
Z dwojga zla lepszy Szewczyk. Mateuszek bierze przyklad z gory i wszystko na pokaz robi.
BRAWISIMO UCZCIWOŚĆ
BRAWISIMO UCZCIWOŚĆ 23.10.2018, 21:43
Najwymowniejsze i KU RADOŚCI, że "dziennikarzyna" PODAJĄC art. - dal go na tle KUALICJI Peło, KTÓRA z kretesem PRZEGRAŁA!!!
fan disco polo
fan disco polo 23.10.2018, 19:43
A Pani Alina Rzewuska gdzie ? Przecież udzieliłem jej poparcia w wyborach.
rde
rde 23.10.2018, 20:41
Dziękuje radnemu Cebuli na fejsie.
A jeszcze niedawno krzyczała Konstytucja i pstrykała sobie foty pod banerami pis-wstydu. Ot i cały KOD.
Dominik Łazarz
Dominik Łazarz 24.10.2018, 13:04
Pani Alina Rzewuska dostała blisko 300 głosów. Jest nadal szefem Koalicji Obywatelskiej Ziemi Dębickiej. Gdyby nie jej zaangażowanie to KO nie zrobiło by trzech mandatów. Jest osobą, która dała się poznać jako zaangażowany dyrektor SP nr 11, szkołę tą stworzyła i przez wiele lat prowadziła. Dziś to jedna z najlepszych podstawówek na Podkarpaciu. Jej zaangażowanie w społeczne sprawy to dowód na to, że nie liczy na poklask tylko chce działać nie oczekując kasy i pustych gestów chwalenia!
Ewa
Ewa 24.10.2018, 14:19
Rzewuska jak liderka KO powinna być na jedynce listy a nie poz. 3. Tak mandat by wzięła w cuglach!
fika
fika 24.10.2018, 13:23
nie prawda!! 3 mandaty to ludzie którzy zdobyli je za pracę przez ostatnie 4 lata. Rzewuska była im potrzebna tylko do tego żeby wystartować. Ona sama bez nich też by nic nie osiągnęła - każdy kij ma dwa końce.
Oburzona Dębiczanka
Oburzona Dębiczanka 24.10.2018, 18:04
Alina Rzewuska jest kobietą ... i cóż mężczyźni zdominowali bo zajęli 1 i 2 pozycję w jej okręgu :-( Nie rozumiem dlaczego ona jako liderka nie miała JEDYNKI. Przecież każdy wie że ta pozycja gwarantuje mandat i proszę mi tu nie gadać o zasługach bo weszli tylko ci z jedynki! A P Rzewuskiej brakowało kilkadziesiąt głosów !
zezowate szczęście
zezowate szczęście 23.10.2018, 18:23
Ja w wygra Mateusz to znaczy, że wygrał facebook, gdzie drugi Mateusz wzorem trzeciego Mateusza z Warszawy, na tydzień przed wyborami popełnia posty gdzie udowadnia, że jeszcze miesiąc temu nic nie było. A teraz wkleja zdjęcia asfaltu, tudzież chodnika. Tak, autostrad też nie było, w ogóle nic nie było, aż przyszedł PIS i stała się jasność. :D
Mig
Mig 23.10.2018, 18:10
Prosimy o informacje od naszych kandydatów na urząd burmistrza, kogo powołają na swojego zastępcę.
Q
Q 24.10.2018, 08:34
Mateusz nie powoła zastępcy, Mateuszowi zastępcę powołają.
rde
rde 23.10.2018, 18:37
Mateusz jakiegoś misiewicza, może nawet drugiego Mateusza a Mariusz pewnie kogoś kompetentnego.
piotr_barzyk
p13 23.10.2018, 17:48
"Tylko Mateusz Kutrzeba jest w stanie zmienić to miasto na lepsze, tzw. burmistrz Szewczyk nic nie zrobił i już nic nie zrobi dla Dębicy. Ludzie obudźcie się." - konie też mają klapki na "zyzolach":):):).
 ash
ash 23.10.2018, 23:14
Tak. Zrobil nowy asfal na koncu Swietoslawa. Tylko zapomnial ze zaczyna sie od chodnika. Teraz zapowiada budowe nowego a to sie wiaze z demolka nowej drogi:/
Swoj
Swoj 23.10.2018, 17:46
Czyli przykład idzie z gory. Cala wladza w rekach PIS?!
piotr_barzyk
p13 23.10.2018, 17:38
Wszystko i tak się będzie wiązało z perfidnym "Pinokio", kłam kłamem będzie poganiał...=?
Robson
Robson 23.10.2018, 14:42
Tylko Mateusz Kutrzeba jest w stanie zmienić to miasto na lepsze, tzw. burmistrz Szewczyk nic nie zrobił i już nic nie zrobi dla Dębicy. Ludzie obudźcie się.
rde
rde 23.10.2018, 16:49
Mateusz miał 4 lata na to. Już mu dziękujemy.
fashion
fashion 23.10.2018, 12:49
komfortowa sytuacja dla Szewczyka jak wygra, może nic nie zrobić i zwalić na PiS że go blokowali. Będzie jak było a wszystkiemu winny PiS
rde
rde 23.10.2018, 16:53
Bzdury piszesz. Będzie miał 6ro ludzi. A są to ludzie którzy lubią działać.
Dorota
Dorota 23.10.2018, 11:47
Komitet Szewczyka drugą siłą w Radzie no no
Kazimierz
Kazimierz 23.10.2018, 13:05
Na nic się to zda, bo PiS ma większość. Jeśli wygra Szewczyk to będzie miał trudność w zarządzaniu miastem i cięzko będzie mu współpracować z powiatem i województwem. Dlatego lepiej zagłosować na Kutrzebę bo przynajmniej coś się może zmienić. A jak da ciała to łatwiej będzie rozliczyc.
rde
rde 23.10.2018, 16:51
Co się zmieni? Pis miał kilkanaście lat. Pamiętaj, ze po burmistrzu z PISu zostały długi i komisarz.
realista
realista 24.10.2018, 14:40
W nagrodę zostanie starostą.
cvbt
cvbt 23.10.2018, 15:03
Na Kutrzebę nigdy w życiu.
Tomek
Tomek 23.10.2018, 12:20
Wielki szacunek dla Pana Burmistrza Szewczyka!!

Pozostałe